Ulice

13.08.2015 20:25 Drogowcy zapowiadają kolejne zmiany

Węziej na Trasie AK i Modlińskiej. Jednym pasem w dwóch kierunkach

SERWISY:


Drogowcy zapowiadają kolejne zmiany związane z budową Trasy Armii Krajowej. Na utrudnienia już od czwartku przygotować muszą się kierowcy na Żoliborzu. Od piątku węziej będzie na ul. Jagiellońskiej i Modlińskiej. Liczba pasów ruchu w poszczególnych kierunkach będzie się tam zmieniać w zależności od pory dnia.

Nowa organizacja ruchu na Trasie AK wejdzie w życie już w czwartek w nocy. Od godz. 3.00 do 6.00 węziej będzie na wysokości wiaduktów ul. Mickiewicza. Dla samochodów zamknięty będzie prawy pas ruchu w kierunku Poznania. Zwężony zostanie również buspas.

Z kolei do piątku kierowcy jadący Trasą AK w kierunku Pragi i Białołęki muszą pamiętać o zwężeniu na dojeździe do węzła Broniewskiego, gdzie dostaną do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Jak zapowiadają drogowcy, to utrudnienie ma zniknąć w piątek wieczorem.

Kolejną porcję zmian na Trasie AK zapowiedziano na poniedziałek. Od 17 sierpnia do 8 września zwężona do jednego pasa będzie północna jezdnia główna trasy za wiaduktami węzła Marymoncka, prowadząca w kierunku Białegostoku. Od poniedziałku przez półtora tygodnia wyłączone z ruchu będą także wewnętrzne (lewe) pasy ruchu na obydwu jezdniach wiaduktów ul. Słowackiego pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Włościańską a Żeromskiego. Do 26 sierpnia kierowcy będą tam mieć do swojej dyspozycji po dwa pasy ruchu.

Węziej na Jagiellońskiej i Modlińskiej

Na spore utrudnienia powinni przygotować się kierowcy po prawej stronie Wisły. W piątek, 14 sierpnia, ok. godz. 23 zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia wschodnia ul. Modlińskiej i Jagiellońskiej (w kierunku Białołęki i Jabłonny) na wysokości węzła Modlińska. Ruch w obydwu kierunkach prowadzony będzie wyremontowaną jezdnią zachodnią (w kierunku ronda Starzyńskiego). Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do 19 sierpnia.

Do tego czasu na jezdnię zachodnią ul. Jagiellońskiej kierowcy przejadą tymczasowym przejazdem na wysokości parkingu FSO, a na wschodnią jezdnię ul. Modlińskiej powrócą korzystając z przejazdu przed Kanałem Żerańskim.

Zmienna liczba pasów w ciągu dnia

Kierowcy będą musieli pamiętać także o zmiennej liczbie pasów ruchu na otwartej części jezdni ul. Jagiellońskiej i Modlińskiej. Będzie ona dostosowywana do natężenia ruchu w poszczególnych częściach dnia:

- od 14 sierpnia (od godz. 23.00) do 16 sierpnia (do godz. 13.00) – dwa pasy w kierunku granicy miasta oraz jeden w kierunku ronda Starzyńskiego,

- od 16 sierpnia (od godz. 13.00) do 17 sierpnia (do godz. 13.00) – dwa pasy w kierunku ronda Starzyńskiego oraz jeden w kierunku granicy miasta,

- od 17 sierpnia (od godz. 13.00) do 17 sierpnia (do godz. 23.00) – dwa pasy w kierunku granicy miasta oraz jeden w kierunku ronda Starzyńskiego,

- od 17 sierpnia (od godz. 23.00) do 18 sierpnia (do godz. 13.00) – dwa pasy w kierunku ronda Starzyńskiego oraz jeden w kierunku granicy miasta,

- od 18 sierpnia (od godz. 13.00) do 19 sierpnia (do godz. 4.00) – dwa pasy w kierunku granicy miasta oraz jeden w kierunku ronda Starzyńskiego,

Zmiany czekają też pasażerów komunikacji miejskiej. Autobusy linii N03 w kierunku krańca Nowodwory nie będą wjeżdżały na pętlę Żerań FSO. Zostanie skrócona trasa linii 326, autobusy obsługujące przystanki Dyrekcja FSO dojadą jedynie do pętli ŻERAŃ FSO.

Drogowcy proponują też objazd zamkniętego odcinka drogi do Trasy Toruńskiej:


Inwestycja w liczbach

Od października 2013 roku przebudowywany jest 4,6-kilometrowy odcinek trasy wraz z mostem za ponad 796 milionów złotych.

Inwestycja obejmuje między innymi zburzenie i odbudowanie 16 obiektów inżynierskich między innymi wiaduktów, estakad, tunel pod Trasą AK. 29 obiektów zostanie wyremontowanych. Na wszystko zużyte zostanie w sumie 8255 ton stali zbrojeniowej.

 


jk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2015 03:22 ~bob

  Nie ma co płakać, lepiej niech przez kilka dni będzie korek, ale za to szybciej skończą. W sumie to i tak głównie czekają na pozwolenia.

 • W_wiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 10:31 ~W_wiak

  Rzeczywiście...wczoraj w późnych godzinach popołudniowych[zwykle dużego ruchu o tej porze] na "Toruńskiej" wyłączono pewien odcinek jednego pasa. W efekcie powstał gigantyczny korek, którego o tej porze chyba jeszcze nie było...niemal od łąk podwarszawskich wokoł S8. Na dodatek widać było w połowie korka Policjantów w rozmowie z cywilami co by świadczyło dodatkowo o jakimś incydencie. Myślę że kto nie czuje się na siłach niech nie wyjeżdża na "Toruńską", a drogowcy niech zwracają uwagę na to kiedy ograniczją ruch. Przecież przyjemniej coś robić nocą[ wtedy korek nie powstanie] niż jak jest grubo ponad 30*C.

 • Azerate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 09:24 ~Azerate

  A urzędasy twierdziły, że warunkiem przeprowadzenie remontu było zapewnienie przez wykonawcę co najmniej dwóch pasów w każdym kierunku przez cały czas trwania budowy...

 • berek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 08:51 ~berek

  Jakis baran na to zezwolił (wymiana krawężników) korek siegał 10 km
  dziś rano sytuacja podobna

 • miher

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 08:28 ~miher

  mam nadzieje, że dziś czyli piątunio, nie będą wymieniać krawężników i tranzyt będzie przejezdny, bo korek będzie przeokrutny

 • Olla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 07:45 ~Olla

  Tak świetnie budują, że nawet utrudnienia nam nie przeszkadzają. I tak w większości wcześniej wszystko oddają. Nie narzekają na pogodę i nne okoliczności, jak to mają w zwyczaju nasi urzędnicy od inwestycji drogowych, szcżególnie ci z ratusza, ktory każdą inwestycję opóźnia przynajmniej o rok.

 • Vicek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.08.2015 22:01 ~Vicek

  dziś Czesi mnie zawiedli. Na tranzycie w stronę Marek w godzinach szczytu zajęli jeden pas i wymieniali krawężniki. Korek prawie od Bemowa.

 • pio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.08.2015 20:55 ~pio

  Panie Radim - szacunek dla Pana.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl