Ulice

24.08.2011 06:30 inwestycje w stolicy

Węzeł Łopuszańska: koszmar
kierowców dobiega końca

SERWISY:

Ta wiadomość na pewno ucieszy kierowców, którzy odstali dziś swoje w porannych korkach z Ursusa czy Pruszkowa. Chociaż inwestycja jest opóźniona, to dobra wiadomość jest taka, że za dwa miesiące węzeł Łopuszańska ma być gotowy.

Ogromna inwestycja - budowa węzła Łopuszańska - dobiega końca. Kierowcy pojadą nowymi estakadami, piesi będą mieli do dyspozycji wygodne chodniki, a rowerzyści ścieżki.  Zanim to się jednak stanie, czekają nas jeszcze dwa miesiące stania w korkach.

Na razie jeden z trzech

- Od połowy sierpnia rondo jest już gotowe - informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. – Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Czekamy na decyzję. Zazwyczaj trwa to do 21 dni - dodaje.

Oznacza to, że na początku nowego roku szkolnego, do dyspozycji kierowców oddany zostanie jeden z trzech głównych elementów węzła. Na dwa pozostałe, czyli estakady i "wannę" (przejazd w poziomie -1) jeszcze poczekamy.

Koniec w październiku

Co teraz dzieje się na budowie? - Obecnie prowadzimy prace przy obudowywaniu "wanny" oraz kładziemy nawierzchnię na estakadach- informuje Gajewska. – Dodatkowo budujemy chodniki i ekrany akustyczne. Wszystkie prace planujemy zakończyć w październiku tego roku. Wtedy wystąpimy o pozwolenie na użytkowanie - dodaje.

Pół roku opóźnienia

Według planu węzeł miał zostać oddany do użytku w maju. – Przede wszystkim opóźnienie spowodowane jest tym, że musieliśmy synchronizować prace z pobliską budową węzła Salomea- informuje Gajewska. - Dodatkowo, warunki pogodowe nie sprzyjały szybkiemu zakończeniu inwestycji - dodaje.

3 poziomy

Węzeł składać się będzie z trzech poziomów. Poziom -1, czyli wanna żelbetowa, która prowadzić będzie wzdłuż Al. Jerozolimskich. Do dyspozycji kierowców będą po trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Poziom 0- rondo, skrzyżowanie Al. Jerozolimskich i ul. Łopuszańskiej, oraz +1 – dwie estakady prowadzące z ul. Łopuszańskiej w lewo w stronę Al. Jerozolimskich w kierunku Pruszkowa, oraz z Al. Jerozolimskich w prawo w ul. Łopuszańską w stronę Mokotowa.

Inwestycja obejmuje również budowę, chodników, ekarnów akustycznych oraz  ścieżek rowerowych o łącznej długości 3 km.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

 

su/ec//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Lukas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2011 12:46 ~Lukas

  już połowa grudnia a tu ani otwartego wiaduktu ani informacji co dalej i kiedy.
  Prace wykonczeniowe straciły tempo i prawie nic sie nie dzieje

 • Wojtek inżynier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 17:07 ~Wojtek inżynier

  8 listopada, a TVN Warszawa milczy. Do tego Cybernetyka też zamknięta, choć skończona 6 tygodni temu.
  O tych tematach mógłbym czytać codziennie, codzienne godzinne niepotrzebne korki wzmagają ciekawość.

 • miodziu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2011 08:08 ~miodziu

  Minęły równo 2 miesiące od tego artykułu... Węzeł Łopuszańska miał być gotowy, ale do końca jeszcze trochę brakuje... Zima się zbliża... coś czuję, że otworzą wszystko dopiero na wiosnę...

 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2011 20:46 ~kierowca

  dzięki za takie wiadukty. stoje w super za...stym korku od 1h w jednym miejscu przy makro. to za .... to otwiera?? czy wogóle ma pojęcie o tym ?

  08.09.11 20.46
  korek zaczyna sie juz blue city!

 • Martinez

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2011 09:41 ~Martinez

  PO CO ESTAKADA z kierunku Pruszków na Mokotów? przecież to PRAWOSKRĘT i można go wyznaczyć po ziemi tak, żeby nie kolidował! Czy wykup ziemi jest aż tak drogi?

 • uchachany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2011 08:44 ~uchachany

  do : nie kocham. Z twojego komentarza wynika, że nie widziałeś jak wyglądają budowy dróg zagranicą. Ciekawy jestem jak ty zachowujesz się w pracy, pewnie jesteś najlepszy

 • agent_J

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2011 11:24 ~agent_J

  @nie kocham…: bo problem jest taki, że tym co wykonują najwięcej pracy płaci się mało albo z opóźnieniami, to jak mają nie olewać.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2011 11:13 ~Tomek

  Kamci, skoro ruch na wprost pójdzie dołem, to można będzie wydłużyć cykl świateł dla takich lewoskrętów. Powinno być lepiej. No i lepiej będzie, jak znikną tam ciężarówki. Przybędzie S8, Nowolazurowa, droga przez Gołąbki - powinno być nieco lepiej, bo będzie więcej dróg.

 • Kamcio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2011 10:36 ~Kamcio

  A skoro jadąc od strony centrum Al. Jerozolimskimi z zamiarem skrętu w lewo w ul. Łopuszańską trzeba będzie prezejechać przez to rondo na poziomie 1, to moim zdaniem dalej będzie trzeba postać tam sobie w korku tak samo jak przed remontem. Teraz ustawia się tam korek aż do ul. Popularnej. Zobaczymy czy będzie lepiej po remoncie.

 • nie kocham cię polsko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2011 09:04 ~nie kocham…

  Ciekawe jak mam nie marudzić skoro ta budowa (jak i inne również) ciągnie się i ma wielki poślizg. To tylko w Polsce możliwe taki atrakcje. Trudno nie marudzić jak się widzi jak wygląda praca na budowach. Tym ludziom się nigdzie nie śpieszy, oni nie wiedzą co to dyscyplina ich się nie rozlicza z ukończonych etapów pracy i nie przejmują się opóźnieniami. Deadline'y budowlańcom są obce, bo przecież to są "profesjonaliści" i oni potrzebują więcej czasu by wszystko dopracować. "Będzie skończone kiedy będzie", "będzie pociąg kiedy przyjedzie" "będzie lekarz kiedy przyjdzie" to jest właśnie ta maniana i słynna polskość.

  Polska cieciostwem stoi. A już firmy budowlane gdyby stanęły w konkurencji na budowę z firmami zachodnimi to by wylądowały na ostatnim miejscu ośmieszając siebie i kraj pochodzenia. Chociaż nie wiem czy ten beznadziejny kraj można jeszcze jakoś ośmieszyć....

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl