Ulice

04.11.2011 19:30 pogoda sprzyja drogowcom

Weekendowe remonty:
zamknęli rondo Waszyngtona

SERWISY:

 

Drogowcy chcą wykorzystać sprzyjającą aurę i na najbliższy weekend zaplanowali kolejne szybkie remonty. Nowa nawierzchnia zostanie położona m.in. na rondzie Waszyngtona.

Rondo Waszyngtona, al. Poniatowskiego

W ramach pakietu Euro 2012, czyli doraźnych remontów przed mistrzostwami, frezowany będzie w weekend odcinek od ronda Waszyngtona do łącznicy zjazdowej z Wałem Miedzeszyńskim i jezdnia al. Poniatowskiego. Koniec prac: 4.00 w poniedziałek.

Proponowane objazd przez ZDM:

- al. Waszyngtona, następnie Saską, Zwycięzców, Wałem Miedzeszyńskim, Wybrzeżem Szczecińskim, łącznicą z al. Poniatowskiego do mostu Poniatowskiego;

- Grochowską, Zamoyskiego, Targową, Kłopotowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim, łącznicą z al. Poniatowskiego do mostu Poniatowskiego lub mostu Świętokrzyskiego;

- Saską, al Stanów Zjednoczonych do mostu Łazienkowskiego.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Bora-Komorowskiego

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na ul. Bora-Komorowskiego. Zostanie ona wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Afrykańskiej do Abrahama. Początek remontu o 22.00 w piątek, koniec: 4.00 w poniedziałek.

Proponowany objazd: ul. Afrykańską do Wału Miedzeszyńskiego, następnie ul. Fieldorfa.

W związku z frezowaniem nawierzchni  ronda Waszyngtona, al. ks. Poniatowskiego oraz ul. Bora-Komorowskiego skierowane na trasy objazdowe zostaję linie: 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 151, 158, 166, 411, 507, 509, 517, 521, N02, N22, N24 oraz N72.

CZYTAJ WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Bema

W najbliższy weekend, także w ramach pakietu Euro, frezowana będzie także ul. Bema na odcinku od ul. Kasprzaka do ul. Prądzyńskiego. Prace w godzinach 22.00 w piątek - 4.00 w poniedziałek.

Proponowany objazd: ul. Kasprzaka – Brylowska - Prądzyńskiego

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Waryńskiego

To nie koniec utrudnień. Od piątku, od godz. 22.00 do poniedziałku, do godz. 4.00, prace związane z naprawą nawierzchni po remoncie torowiska będą prowadzone również na ul. Waryńskiego. Remont obejmie skrzyżowanie ulic Waryńskiego i Nowowiejskiej.

Na jezdni zachodniej zostanie utworzony kontrapas, którym kierowcy będa mogli ominąć prace. W stronę pl. Konstytucji kierowcy jeżdżą jednym pasem, a na Mokotów - dwoma. ZDM proponuje objazd równoległą al. Niepodległości bądź Wisłostradą, utrudnienia będzie można również ominąć Marszałkowską od pl. Unii Lubelskiej.

W związku z remontem w rejonie skrzyżowania zawiesza się funkcjonowanie niektórych przystanków dla linii: 117, 131, 210, 411, 422, 501, 502, 514, 519, 520, 525, N31, N37, N81.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ NA WARYŃSKIEGO

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Utrudnienia na Zwycięzców

W sobotę częściowo wyłączone z ruchu będzie skrzyżowanie ul. Zwycięzców z ul. Międzynarodową. W tym miejscu powstanie rondo. Na czas prac budowlanych wyłączone z ruchu będą: jezdnia ul. Zwycięzców po zachodniej stronie skrzyżowania z ul. Międzynarodową oraz zachodnia strona jezdni ul. Międzynarodowej.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

ran/mz/as

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • sylwi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2012 16:18 ~sylwi

  hej, a da sie dzis przez rondo zieleniecka do targowej pojechac?

 • marcin177

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2012 18:52 ~marcin177

  "w ramach pakietu euro2012" ")?
  Śmieszne i paradoksalnie głupio niewytłumaczalne jest to, że na euro to Polacy wiedzą że trzeba jakoś zadbać o infrastrukturę, a dla własnych obywateli, tak w zyciu codziennym , juz po euro...? Co, znowu zapadnie przepaść w inwestycjach na dziesiątki lat???
  masakra...
  Tylko dalszy rozwój infrastruktury może uratowac Polskę, dać impuls inwestorom, a tych trzeba zachęcać właśnie sprzyjająca infrastrukturą, czystością, organizacją....więc nie bądźmy zdziwieni skoro inwestorzy wolą budować fabryki w Czechach czy na Słowacji...tam są równe drogi a przy krawężnikach nie zalegają śmieci jak w Polsce...a takie właśnie czynniki decydują o sukcesie

 • timon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2011 20:06 ~timon

  Kiepsko oznakowany był przez weekend objazd przez Afrykańską. Widziałem jak wiele aut dojeżdżało do osiedla "Saska" i zawracała właśnie do Afrykańskiej.

  Ponadto byłem dziś świadkiem sprawiedliwego zdarzenia. Gościu z jakiegoś dużego auta (rej. WD ...) szalał po Bora-Komorowskiego (od Afrykańskiej właśnie do os. "Saska" i z powrotem po zawróceniu). Wyprzedzał innych użytkowników ruchu po linii ciągłej, trąbił na pieszych, minął wszystkie auta stojące na czerwonym świetle prawym pasem i przejechał na lewy pas za przejście dla pieszych i wrzucił kierunek w lewą stronę. Ni stąd i ni zowąd drogę zajechał mu ... patrol policyjny. Ciekawy jestem jaki dostał mandat i ile punkcików :)

 • MazdFan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2011 20:06 MazdFan

  ~Rozgoryczony
  Na nowym wiadukcie wschodnim położyli juz wszystkie warstwy, a zachodni pewnie tez uzupełnią o ostatnią warstwę w najbliższym czasie. :) pozdr

 • JacekK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2011 10:15 ~JacekK

  @tomek:
  Jeśli zaczęli robić wyjazd z osiedla Saska na ul. Bora-Komorowskiego, to dlaczego żaden gamoń nie sprawdził jakiej szerokości jest wjazd na to osiedle?
  Patrzyłeś jaka tam jest wąska uliczka?

  Żałuję, że nie zmierzyłem metrówką, ale obstawiam, że śmieciarka za żadne skarby tamtą drogą nie przejedzie - tym bardziej nie złoży się tak na skręcie, żeby nie przejechać po krawężniku.

 • GrześWAWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2011 08:28 ~GrześWAWA

  Zastanawia mnie kto i czym się kieruje przy planowaniu tych remontów? W tamtym roku naprawiona została nawierzchnia ul. Kolejowej od Towarowej do ul. Tunelowej. W tym roku remontują Bema od Kasprzaka do Prądzyńskiego. Zostaje odcinek około 300 m ulicy Prądzyńskiego od Bema do Kolejowej przy skrzyżowaniu z ul. Tunelową, który jest dziurawy jak ser... Dlaczego urzędasy myślą dupą nie głową? Czemu nikt nie wpadnie na pomysł, aby wyremontować całość tej drogi? W tej chwili wjeżdżać się będzie w Bema, przejedzie się człowiek 100 m ładną nawierzchnią po czym dalej będzie się tłukł wertepami, aby po chwili znowu wjechać na równiutki asfalt... Totalna głupota i bezmyślność...

 • Qerim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2011 07:56 ~Qerim

  Jeszcze kilka takich pomysłów jak z Rondem Waszyngtona i najbliżej na Pragę będzie przez Górę Kalwarie lub Nowy Dwor Mazowiecki

 • mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2011 07:48 ~mirek

  do motyla_noga: Jeśli nie masz nic do powiedzenia, to nie zabieraj głosu (czytaj: zamilcz).
  1. ul. Afrykańska ma jezdnię o szer. 9.0 m, a np. ul. Ateńska na której utrzymywana jest komunikacja autobusowa 7.0 m.
  1. na czas objazdu ul. Bora-Komorowskiego progi na Afrykańskiej mają być zlikwidowane.

 • tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2011 06:35 ~tomek

  gamonie dorwali się do pisania.Bora Komorowskiego nie jest frezowana,lecz budowany wjazd na nowe osiedle.

 • Mikołaj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2011 23:52 ~Mikołaj

  Przecież Abrahama frezowali w tym roku, na początku !!!
  Po drugie, jaki ma sens kładzenie nowego asfaltu, na stary?! Tylko Brzydko po tym wygląda, po ulica jest prawie na równi z chodnikiem!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl