Ulice

18.06.2011 07:45 sprawdź, którędy nie przejedziesz

Weekend pod znakiem drogowych utrudnień

SERWISY:

Frezowanie, zwężone jezdnie, burzenie wiaduktu i uliczne wyścigi - w weekend stolica będzie pełne utrudnień na drogach.

Najwięcej zmian jest w centrum miasta. Już od czwartku nieprzejezdne są okolice placu Piłsudskiego, z powodu wyścigów VERVA Street Racing.

Zamknięte zostały ulice: Senatorska (odcinek pomiędzy Bielańską i Miodową), Wierzbowa, Niecała (odcinek pomiędzy Wierzbową i Canaletta), Fredry, Moliera, Focha, Trębacka (tylko od strony Focha), Ossolińskich i pl. Piłsudskiego. Ulice zostaną ponownie otwarte w poniedziałek 20 czerwca o godz. 5.00.

Ponadto nie będzie można parkować samochodów na pl. Teatralnym, przed Hotelem Europejskim i Dowództwem Garnizonu Warszawa od strony pl. Piłsudskiego oraz na ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza. Sytuacja całkowicie wróci do normy we wtorek 21 czerwca o 9.00.

WYŚCIGOWE SAMOCHODY OPANUJĄ STOLICĘ - CZYTAJ WIĘCEJ

WARSAW ORANGE FESTIVAL

Sobota to drugi dzień Orange Warsaw Festival. Koncerty na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej rozpoczną się po godzinie 19 i zakończą przed 1:00 w nocy.

Dla wszystkich, którzy wybierają się na koncerty najlepszym i najszybszym sposobem na dojazd będzie komunikacja miejską.

FREZOWANIE

Chełmżyńska

W weekend drogowcy będą już po raz ostatni w tym sezonie frezować stołeczne ulice. Ciężki sprzęt pojawi się na Chełmżyńskiej - na odcinku od elektrociepłowni do granic miasta. Objazd prowadzi ulicami: Marsa, Żołnierską, al. Piłsudskiego i ul. Ks Skorupki.

Myśliborska

Z kolei na Myśliborskiej nawierzchnia będzie wymieniana na odcinku od Światowida do Obrazkowej. Żeby ominąć zamknięty fragment, jadąc od strony skrzyżowania Modlińskiej ze Światowida, trzeba pojechać po łuku Światowiada w kierunku Mehoffera, następnie skręcić w lewo w Świętosławskiego, potem znowu w lewo w Świderską i jadąc cały czas tą ulicą, ponownie skręcić w lewo do ronda, gdzie zbiegają się Myśliborska, Świderska i Obrazkowa. Tam można wyjechać już na przejezdny odcinek Myśliborskiej.

Nowoursynowska

Nowa warstwa asfaltu będzie kładziona również na Nowoursynowskiej na odcinku od Doliny Służewieckiej do ul. Chłapowskiego. Objazd prowadzi ulicami: Rodowicza "Anody" – Bartoka albo Jastrzębowskiego, albo Ciszewskiego – al. KEN lub Dolina Służewiecka – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego albo Herbsta – al. KEN.

Uwaga: KEN w sobotę czasowo zamykana z podowu Biegu Ursynowa. Czytaj więcej.

Górczewska

Natomiast na Górczewskiej drogowcy będą układać cichy asfalt pomiędzy Elekcyjną a rondem Józefa Szczepańskiego "Ziutka" w kierunku Śródmieścia. Proponowany objazd ulicami: Jana Olbrachta, Redutową, Wolską i aleją Prymasa Tysiąclecia.

Do listy zamkniętych ulic należy dopisać 17 Stycznia. Będzie ona zamknięta do poniedziałku do 4 rano na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Wirażowej. Drogowcy proponują objazd ulicami: Hynka i Marynarską.

SPRAWDŹ ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.

BURZENIE WIADUKTU

W piątek rozpoczęło się burzenie wiaduktu ulicy Traktorzystów. To powoduje, że ulica Cierlicka będzie zamknięta do poniedziałku - do około 4:00 nad ranem.

Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdów przez al. Tysiąclecia w Piastowie albo przez ul. Globusową we Włochach.

ZWĘŻONA ŁOPUSZAŃSKA

Na generującym poważne utrudnienia węźle Łopuszańska osunął się jeden pas ruchu. Kierowcy do poniedziałku będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Ruch jest chwilowo wstrzymywany. Efekt jest łatwy do przewidzenia: korki.  Jerozolimskie stoją od Ryżowej.

REMONT TOROWISKA NA TARGOWEJ

W weekend pasażerów czekają kolejne utrudnienia związane z remontem torowiska na ul. Targowej i Kijowskiej. Okazuje się, że na swoje trasy nie wyjedzie znaczna część tramwajów niskopodłogowych. Niektóre linie zostaną skierowane na objazdy.

W czasie prac zablokowana zostanie główna baza tramwajów niskopodłogowych - zajezdnia Praga. Dlatego na trasy wyjedzie mniej składów niskopodłogowych - informuje ZTM.

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Dragon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2011 17:00 ~Dragon

  Chciałem pozdrowić kretynów z Nowoursynowskiej, którzy informacje o zamknięciu ulicy informowali dopiero na jej wjeździe, zamiast zrobić to przynajmniej na skrzyżowaniu Rosoła z Ciszewskiego. Tłum samochodów ładował się w ślepą ulicę i musiał zawracać, oczywiście tworząc korek w całej okolicy. Najbardziej dziwił mnie policjant z drogówki, który w ogóle na temat nie zareagował.

 • ObywatelX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2011 20:05 ~ObywatelX

  fajnie widzieć że się coś sensownego dzieje:)

 • ed

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2011 19:33 ~ed

  Jak oni robią tak jak Dźwigową, to lepiej niech nic nie robią.

 • kierowca wrobiony w frezowanie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2011 18:17 ~kierowca…

  Chełmżyńską też robią, tylko znaków zapomnieli postawić...

 • ool

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2011 15:15 ~ool

  czarnomorska , chocimska,bobrowiecka, bukowińska.KIEDY te ruiny zrobią

 • jozev

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2011 11:04 ~jozev

  "W weekend drogowcy będą już po raz ostatni w tym sezonie frezować stołeczne ulice." - jak to ? sezon dopiero się zaczyna w WY już kończycie frezowanie ? reszta ulic już jest równa i bez dziur ?

 • tomzyl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2011 10:31 ~tomzyl

  bocznymi uliczkami wychodzi tyle co normalnie. a glownymi to 7 km w 45minut.
  ale wczoraj gratis jeszcze rowerzystę potrącił ktoś na Popularnej. dopiero wszystko stało;]

 • dd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2011 10:16 ~dd

  super róbcie więcej i będzie się fajnie jeździło

 • piast

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2011 09:29 ~piast

  to jest kataklizm, 12 km do pracy pokonuję w 80 - 90 minut, na szczęście niedługo zacznie się sezon urlopowy i moze to poprawi nieco sytuację.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl