Ulice

11.11.2011 08:07 ZMIANY W KOMUNIKACJI

Weekend bez tramwajów
w alei Jana Pawła II

SERWISY:

Kolejny test dla pasażerów przyszykowali na ten weekend tramwajarze. W związku z przebudową magistrali w rejonie ronda ONZ, z al. Jana Pawła II i Chałubińskiego zniknęły wszystkie tramwaje.

Utrudnienia są związane z budową II linii metra. Tramwaje nie kursują od al. Solidarności do Nowowiejskiej. Na szyny nie wyjadą linie 10, 16 i 17, a 14 i 33 jeżdżą objazdami. Pojawił się też zastępczy autobus i tramwaj.

Tory zostały zamknięte w nocy z czwartku na piątek. Tramwaje wróca na nie w poniedziałkowy poranek.

Do tego czasu pasażerowie nie będą mogli korzystać z linii 10, 16 i 17. Linia 14  pojadą, ale na zmienionej trasie: BANACHA ... Puławska – WYŚCIGI.

Również linia 33 przez weekend kursuje trasą zastępczą: METRO MŁOCINY ... rondo Radosława - al. Jana Pawła II - Stawki - Andersa - Marszałkowska - Nowowiejska - al. Niepodległości - Rakowiecka - św. Andrzeja Boboli - Wołoska - Marynarska – SŁUŻEWIEC.

Linie zastępcze

Pasażerowie będa mogli skorzystac z komunikacji zastępczej. Linia tramwajowa 70 pojedzie trasą: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ - Zgrupowania AK "Kampinos" - Marymoncka - Słowackiego - ks. Popiełuszki - al. Jana Pawła II - al. Solidarności - Wolska - Połczyńska - Powstańców Śląskich - Górczewska - OS.GÓRCZEWSKA (w wybranych kursach na trasie skróconej do CM.WOLSKIEGO).

Natomiast linia autobusowa Z-3 pojawi się na trasie: METRO POLE MOKOTOWSKIE - al. Niepodległości - Chałubińskiego - al. Jana Pawła II - rondo Radosława - Słomińskiego - droga wewnętrzna przy CH Arkadia - CH ARKADIA - nawrót na rondzie wewnętrznym przy CH Arkadia - Słomińskiego - rondo "Radosława" - al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości - al. Armii Ludowej - Waryńskiego - Puławska - Rakowiecka - al. Niepodległości - METRO POLE MOKOTOWSKIE.

Bilety zachowują ważność

Dodatkowo dla linii 510 obowiązują przystanki "na żądanie" przy Hali Mirowskiej, Stawkach, Nowolipkach i pl. Grunwaldzkim.

ZTM przypomina, że bilet jednorazowy skasowany w tramwaju linii, której trasa jest zmieniona, będzie ważny także na liniach zastępczych i tych, których trasa się z nimi pokrywa.

205 i 409 robią miejsce "zetce"

Na zmiany muszą się przygotować także podrużujący liniami 205 i 409. Aby zapewnić miejsce dla autobusów linii Z-3 na pętli przy Arkadii, w tym rejonie pojadą po zmienionych trasach:

Linia 205: GWIAŹDZISTA... al. Jana Pawła II – rondo "Radosława" - Słomińskiego - przystanek końcowy DW.GDAŃSKI 03 (powrót: Słomińskiego - nawrót za wiaduktem ul. Andersa - Słomińskiego - rondo "Radosława"...)

Linia 409: CM.PÓŁNOCNY BRAMA ZACHODNIA ... - Powązkowska - Okopowa – rondo "Radosława" - al. Jana Pawła II - Dzika - przystanek końcowy RONDORADOSŁAWA 04 (powrót: Dzika - Okopowa - nawrót na rondzie "Radosława" - Okopowa - Powązkowska...).

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

roody//ec/as

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • AW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 11:08 ~AW

  ....jesli chodzi o budowe metra to Pani prezydent udaje ze nie widzi jak powycinali zdrowe drzewa ktore jeszcze w ubieglym roku przepieknie rosly w tym w jakis tajemniczy sposob zaczely "chorowac" i wycieto je ...uwaga!!! w weekendy ...teraz wokol tzn ul Pereca i Ciepla do Ronda ONZ NIE MA JAK PRZEJSC ...po deptaku bo WSZYSCY ZROBILI SOBIE PARKING JAK NIE POJDZIESZ SRODKIEM ULICY TO NIE MA SZANS NA PRZEJSCIE A PANOLWIE Z OWEJ BUDOWY DOWCIPKUJA SOBIE ...NIE LICZAC SIE Z MIESZKANCAMI TYCH MIEJSC I ICH POTRZEBAMI ... PRACUJA W SWIETA OSTATNIO 11 LISTOPAD ...SZKODA NAWET SLOW NA TE KOMENTARZE CHCEMY CHOC W SWIETA TROCHE CISZY I SPOKOJU ...!!! czy naprawde trzeba skladac oficjal skargi zeby miec minimum spokoju ??? Naleznego nam spokoju ???

 • prawdziwek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2011 22:26 ~prawdziwek

  Nie rozumiem, czemu dla tramwajarzy i ZDM jest takie trudne przestawienie sygnalizacji świetlnej na Pl. Bankowym, tak aby tramwaje mogły skręcać od strony Królewskiej w kierunku Feminy. Linie 10,17 i 33 jeżdziłyby wtedy objazdem przez Marszałkowską i nie byłoby problemu.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2011 17:03 ~asd

  Tylko jedno pytanie: Skoro wiadomo było, że trzeba będzie coś robić pod torami na rondzie ONZ, dlaczego tego nie zrobiono, gdy wymienano tory w Al. Niepodległości i tramwaje i tak nie jeździły. (linia zastępcza w weekendy też nie jeździła, bo władze patrzą po sobie - a oni wtedy jadą do domu)...

 • RCBN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 22:41 ~RCBN

  A Ja Myślę że będzie dobrze wyłączyć tą magistrale Teleinformatyczną na Bardzo długo, i skoczą się Tępe i głupie posty na TVNW. Pozbawienie 1/4 a nawet 1/2 Mieszkańców Warszawy i innych Miast, spowoduje to Szacunek dla Ludzi Którzy Pracują przy Instalacjach Teleinformatycznych i innych węzłach ziemnych i naziemnych.

 • oburzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 20:52 ~oburzony

  Zaraz zaraz, tą magistralę teletechniczną pod rondem przebudowują Tramwaje Warszawskie, czy może tramwajarze zostali zmuszeni do wstrzymania tam ruchu przez kogoś innego? Bo jeśli to drugie, to chyba komuś należą się przeprosiny za "szykowanie pasażerom kolejnego testu"!

  Podczas budowy węzła na Maryninie, Tramwaje kilkakrotnie przekładały tory w czasie weekendów, żeby utrzymać ruch pomimo prac prowadzonych przez drogowców. I co, wtedy też "tramwajarze szykowali pasażerom kolejne testy"?

 • wtłoku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 16:48 ~wtłoku

  KORKI po południu przy Rondzie Radosława ! od kilku lat, z powodu podwójnej sygnalizacji. Światło zielone wymaga tu przedłużenia a rondo przejścia podziemnego. Światło zielone również za krótko świeci na ul. Stawki do skrzyżowanai z Andersa. Koszmarny korek do pl. Bankowego na Andersa. Powinny być w tych miejscach wydłużone zielone światła! Zatkano okolice. Powietrze jest zaniczyszczone! Ciekawe ile lat jeszcze trzeba będzie stać w tych korkach i czekać aż ktoś od organizacji świateł ruszy głową???

 • majkel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 10:00 ~majkel

  bardzo dobrze ze tam bedzie deptak mieszkam nie daleko i napewno bedzie pieknie.Mam nadziej ze niedlugo zrobia to co w Berlinie

 • gallanonim2000

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 10:00 ~gallanonim2000

  w ramach oszczędności prądu i ropy to ja bym na wszsytkie weekendy zlikwidował komunikację miejską. byłoby więcej kapusty na premie dla partyjniaków. zastanówcie się nad tym ... money money...macie już kolejne $ w gałkach, to na co czekacie !?

 • Observer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2011 23:32 ~Observer

  A teraz najnowszy 'news'. Metro budują tak "płytko", że po zakończeniu jego budowy teren ronda ONZ i większość Świętokrzyskiej pozostaną deptakiem, gdyż teren nie wytrzymuje obciążenia ruchu kołowego ... poza rowerami. To tak dla zdrowia nas wszystkich ...

 • Polak_mały

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2011 23:00 ~Polak_mały

  Weźcie poluzujcie poślady, nic złego nie napisała. Nie każdemu musi pasować wydawanie jego pieniędzy na obce nacje :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl