Ulice

13.02.2017 22:09 "PODJĄŁ NIESAMOWITE RYZYKO"

"Wariat w lawecie". Na czerwonym, przed ludźmi i w złym kierunku

SERWISY:

Za nic miał czerwone światło i bezpieczeństwo innych. Mowa o kierowcy lawety, którego lekkomyślne zachowanie na jednej z ulic zarejestrował inny uczestnik ruchu. Jak widzimy na filmie, który otrzymaliśmy na Kontakt 24, pędzący pojazd zjeżdża na pas do skrętu w lewo, przemyka na czerwonym świetle, a potem... skręca w prawo. Wszystko to przed pieszymi i innymi autami.

"Wariat w lawecie". Tak zatytułował swoje nagranie jeden z kierowców, który na ulicy Kondratowicza  był świadkiem niebezpiecznej sytuacji.

Na filmie widać, jak kierowca lawety mknie najpierw prawym pasem, a następnie zmienia pas na lewy, wyprzedzając kolumnę aut. Po chwili pojazd jest już na pasie do skrętu w lewo. Mimo czerwonego światła, kierowca gwałtownie skręca w przeciwnym kierunku nie zwracając uwagi na nadjeżdżające pojazdy, w tym autobus komunikacji miejskiej oraz pieszych.

"Podjął niesamowite ryzyko"

- Kierowca na skrzyżowaniu i na czerwonym świetle, przecinając dwa pasy na wprost, skręcił w prawo. Podjął niesamowite ryzyko ze względu na przejeżdżający autobus i pieszych na przejściu. Zrobił to z takim impetem, prawdopodobnie na ręcznym hamulcu, bo z opon wydobył się dym. Mogło dość do tragedii i poważnego wypadku drogowego - komentuje Arkadiusz Kuzio z Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Ekspert zwraca też uwagę na prędkość samochodu. - Widać, że pojazd porusza się z prędkością niedostosowaną do warunków panujących na drodze. Ze względu na okres zimowy, można spodziewać się, że przyczepność nie jest optymalna - mówi Arkadiusz Kuzio.

Jak podkreśla Kuzio, w tym przypadku należałoby wnioskować o zatrzymanie uprawnień dla kierowcy lawety oraz skierowanie go na badania psychologiczne.

Czytaj też na Kontakcie24

kz//tka

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • TonzLer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2017 08:40 ~TonzLer

  Skoro dobieracie się do tyłka temu konkretnemu laweciarzowi to proponuje dojechać wszystkich laweciarzy z całej Warszawy, ponieważ na co dzień jest to nagminnością tylko dziwnym trafem akurat ktoś nagrał tego jednego. Może zacznijmy jeżdzić za lawetami i nagrywać wszystkich po kolei wtedy w 100% unikniemy prawdopodobnych morderców. Jak zgłaszać sprawę na policję to pociągnijmy do odpowiedzialności wszystkich laweciarzy. Ewidentnie widać, że to nie był przypadek. Chłopak złamał przepisy ruchu drogowego bezdyskusyjnie ale pomyślcie ilu takich laweciarzy codziennie jest o włos od potrącenia kogoś, bo jak KONKURENT napisał spieszą się do kolizji, tylko akurat ich nikt nie zauważa tak jak laweciarza, który mknął pasem zieleni. Czy ta sprawa również trafiła na policję i kierujący lawetą został ukarany?

 • realista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2017 04:09 ~realista

  Wuj~Wuj

  Po obejrzeniu tego nagrania po prostu mnie zatkało. Policja musi go złapać i wyeliminować z ruchu.

  Podejrzewam że dobrze znany policji i często z nimi współpracuje po kryjomu.
  Taka transakcja wiązana- szybko zjawia się na miejscu jak trzeba posprzątać po dzwonie, odholować na miejsce, a oni mu w zamian dają bezkarność. Tak to mniej więcej działa.
  Do czasu aż idiota kogoś zabije....

 • Wuj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2017 21:57 ~Wuj

  Po obejrzeniu tego nagrania po prostu mnie zatkało. Policja musi go złapać i wyeliminować z ruchu.

 • krzyś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2017 21:57 ~krzyś

  Wina pieszych, na czerwonym śmią przejść.

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2017 19:40 kubat


  Adrian~Adrian

  ten laweciarz ciągle tak jeździ na Bródnie, przed wczoraj mnie minął na Wysockiego i z pasa na wprost skręcił w Bartniczą. Kiedyś źle się to skończy dla niego
  d1323~d1323


  No to dawaj jego tablice rejestracyjne na komende z tym filmikiem, albo nagraj go kolejny raz i zglos, zanim zrobi komus krzywde

  A może to jakiś zaprzyjaźniony kuzyn króliczka ?

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2017 19:38 kubat

  Mario~Mario

  Jest monitoring na tym skrzyżowaniu Kondratowicz z Chodecką, trzeba tylko sprawdzić i znaleźć przyszłego zabójce za nim będzie za późno!!!!
  Czy ktoś zgłosił sprawę na policję ????


  Zapewne posiada podsłuch radia Policji i robił wyścig na miejsce wypadku. Kto pierwszy ten łapie kursik na parking.

 • halo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2017 16:30 ~halo

  dziubek~dziubek

  A to przypqadkiem nie ten sam?
  http://kontakt24.tvn24.pl/dwa-pasy-to-za-malo-laweta-pedzila-przez-trawnik-rece-opadaja,161328.html


  ten sam, ciekawe kiedy kogos zabije to dopiero polcija sie za niego wezmie

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2017 16:04 ~stonka

  laweciarz~laweciarz

  ale zieloną strzałkę w prawo miał zapaloną :)

  A to przepraszamy. Zgodnie w Warszawską tradycja, skręt w prawo, niezależnie czy czerwone ze strzałką, czy żółte, czy czerwone: skręt bez zatrzymania jest dopuszczalny albo wręcz wskazany żeby ruchu nie blokować, oczywiści po wcześniejszym obtrąbieniu pieszych tudzież rowerzystów.

 • Mario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2017 13:08 ~Mario

  Jest monitoring na tym skrzyżowaniu Kondratowicz z Chodecką, trzeba tylko sprawdzić i znaleźć przyszłego zabójce za nim będzie za późno!!!!
  Czy ktoś zgłosił sprawę na policję ????

 • WB1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2017 10:47 WB1

  Kolo z lawety! Możesz nie zdejmować butów. Idą już po Ciebie!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl