Ulice

14.10.2012 09:57 UTRUDNIENIA NA JELONKACH

W nocy zamknęli skrzyżowanie
Górczewskiej i Lazurowej

SERWISY:

Zgodnie z zapowiedzią, w nocy z soboty na niedzielę drogowcy zamknęli skrzyżowanie ulic Górczewskiej i Lazurowej. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

To kolejny etap inwestycji, dzięki której Górczewska stanie się drogą dwujezdniową.

Nakaz jazdy w prawo

Samochody jeżdżą teraz nową, północną jezdnią ulicy Górczewskiej od Klemensiewicza do granicy miasta w obu kierunkach. Mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu. Wiąże się to z dodatkowymi utrudnieniami dla wszystkich wyjeżdżających z centrum handlowego i z ulicy Narwik. Na skrzyżowaniach obowiązywać będzie nakaz skrętu w prawo, w kierunku wyjazdu ze stolicy.

Zmiany oznaczają również zamknięcie ulicy Lazurowej. Od strony Człuchowskiej dojechać będzie można tylko do Doroszewskiego. Otwarty pozostanie natomiast odcinek Lazurowej po północnej stronie skrzyżowania, łączący Górczewską z trasą S8.

Drogowcy proponują objeżdżać zamknięte skrzyżowanie ulicami: Człuchowską, Powstańców Śląskich, Górczewską lub Radiową.

Nowe rondo

Po zakończeniu budowy Górczewska od Powstańców Śląskich do Lazurowej będzie miała trzy pasy ruchu w każdą stronę. Dalej, do granicy miasta, kierowcy zadowolić się będą musieli dwoma. W zamian powstanie jezdnia serwisowa, którą podjechać będzie można do punktów usługowych i sklepów. Wzdłuż ulicy wytyczona zostanie ścieżka rowerowa.

Skrzyżowanie Górczewskiej i Lazurowej straci swą obecną formę. Po remoncie powstanie w tym miejscu rondo. Pojawią się nowe chodniki i latarnie.

Autobusy na objazdy

Problemy kierowców przekładają się na problemy komunikacji publicznej. Od niedzielnego poranka autobusy linii 105, 109, 122, 149, 189, 190, 422, 714, 719 i 729, zmieniają swoje trasy i ruszają na objazdy. Linie nocne N45 i N95 zmienią trasy już w noc z soboty na niedzielę.

ZTM zawiesił też funkcjonowanie przystanków: CZŁUCHOWSKA 02, BATALIONÓW CHŁOPSKICH 01, 02, SZOBERA 01, 02 i OS.GÓRCZEWSKA 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 71. W zamian pasażerowie odjadą z przystanków: KLEMENSIEWICZA 56, 55, CZŁUCHOWSKA 55, OS. GÓRCZEWSKA 52, 53, 58, 59, 60, 62 i ROZŁOGI 54.

Szczegóły zmian w komunikacji znaleźć można na stronie ZTM.

 

Prace potrwają około miesiąca. W tym czasie wybudowana zostanie druga nitka Górczewskiej. Drogowcy planują wtedy kolejną zmianę organizacja ruchu, dzięki czemu będzie można kontynuować przebudowę skrzyżowania.

wp/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Teresa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.12.2012 05:41 ~Teresa

  Jestem Ciekawa czy interesują się firmami znajdującymi się na ul . Górczewskiej między ul. gen. Meriana C. Coopera a ul. Lazurową .

  Przecież do z tego co wiem są tam firmy takie jak Obłoczek i Salon & Spa .

  Zastanawiam się bo jestem klientką z jednego z tego miejsc czy Prezesi nie mają strat na prowadzeniu Firm .

  Ja tam nie mogłam przecież wjechać samochodem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • obywatel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2012 14:57 ~obywatel

  brak skrętu z Lazurowej w lewo w Narwik
  brak skrętu z osiedla Lazurowa w lewo w
  Górczewską,
  tylko przez rondo na którym będzie KOCIOŁ..ale zapewne kogo to obchodzi..

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2012 10:04 ~obserwator

  Gdzie do tej pory byli przedstawiciele miasta , jak przez rok na placu budowy byli tylko pojedyńczy robotnicy a przeważnie nic się nie działo. Firma budująca natomiast miała bezpłatne miejsca do parkowania dla swoich samochodów.Przy odpowiedniej ilości ludzi a zwłaszcza odpowiednim nadzorze powinno to być dawno zrobione.Nasi urzędnicy są pierwsi , ale do premii a nie do pilnowania.Za chwilę spadnie śnieg i przyjdzie mróz i znów jak do tej pory będzie się wszystko przedlużać.To polskie nieróbstwo, łapownictwo przekracza już wszelkie granice

 • grzywka44

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2012 23:34 ~grzywka44

  ann~ann

  świetnie, akurat remont na zimę się przedłuży... Już dziś, czyli w środku dnia w niedzielę były koszmarne korki, to sobie nie wyobrażam co będzie jutro rano...

  Ruch dzisiaj nie był najmniejszy wszak słoiki wracały z ojcowizny

 • ann

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2012 22:13 ~ann

  świetnie, akurat remont na zimę się przedłuży... Już dziś, czyli w środku dnia w niedzielę były koszmarne korki, to sobie nie wyobrażam co będzie jutro rano...

 • Dr Abe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2012 20:31 ~Dr Abe

  ttt~ttt

  ale nie , znaki stojo od czluchowskiej , ze slepo . weselele wali . a moze walne polem albo chodnikiem ..

  Ty lepiej walnij sobie klina, bo ci trochę jakby za " Weselele wali ".

 • ttt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2012 19:24 ~ttt

  ale nie , znaki stojo od czluchowskiej , ze slepo . weselele wali . a moze walne polem albo chodnikiem ..

 • BemoBemo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2012 19:00 ~BemoBemo

  może to nie wielki szczegół;) ale jadąc od strony Człuchowskiej nie da sie dojechać do ul. Doroszewskiego. organizacja ruchu do porpawki.....

 • jaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2012 16:43 ~jaaa

  qwe~qwe

  Czy nie mogli poszerzyć Lazurowej do S8? To jakieś 200m a pasy drogowe na tym odcinku pogięte we wszystkie strony po wybudowaniu lewoskrętu.
  Gdzie to logika???


  Nie ma logiki, bo biurokracja. Niestety.

 • Dami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2012 15:02 ~Dami

  Masakra. Słabe oznakowanie i jak się ktoś przypadkiem znajdzie na tej zamkniętej uliczce to się nie da wydostać. Kolejny remont na "dziko", jakby wakacji nie było od tego...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl