Ulice

30.03.2019 16:21 utrudnienia w kierunku mokotowa

W niedzielę półmaraton, korek już w sobotę

SERWISY:

W sobotnie popołudnie kierowcy utknęli w korku na Wisłostradzie. Powodem są przygotowania do 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Biegacze wyruszą na trasę w niedzielę.

Choć start biegu zaplanowany jest na godzinę 10 w niedzielę, przygotowania rozpoczęły się kilka dni wcześniej. Na Podzamczu wyrosło miasteczko namiotowe, które będzie zapleczem imprezy biegowej.

Organizatorzy ostrzegali, że utrudnienia zaczną się już w sobotę. Od godziny 12 wyłączony z ruchu został prawy pas ulicy Wybrzeże Gdańskie w kierunku Mokotowa, na odcinku od ulicy Wenedów do Grodzkiej.

Gdy zmiany zostały wprowadzone w życie, kierowcy jadący w stronę Mokotowa utknęli w korku między mostami Gdańskim i Śląsko-Dąbrowskim.

Zamknięte ulice

To nie koniec zmian w tym miejscu, bo od godziny 21 zachodnia jezdnia Wisłostrady - prowadząca w kierunku Mokotowa - zostanie całkowicie zamknięta na odcinku od ulicy Krasińskiego do Grodzkiej. Ruch będzie przywracany stopniowo. W niedzielę, około 17 otwarte zostaną dwa pasy, a godzinę później także trzeci.

Ze względu na montaż i demontaż startu, od soboty od godziny 21 do niedzieli do godziny 14 zamknięte dla ruchu będą ulice Konwiktorska i Sanguszki na odcinku od ulicy Wybrzeże Gdańskie do Bonifraterskiej.

Kilkanaście tysięcy biegaczy

W niedzielę warszawskie ulice pełne będą biegaczy. Tak jak w poprzednim roku, uczestnicy półmaratonu wystartują z ulicy Konwiktorskiej, a bieg zakończą przy Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Na trasę wyruszą o godzinie 10, a kilka minut wcześniej zmagania rozpoczną zawodnicy poruszający się na wózkach z napędem ręcznym.

Trasa 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego wyniesie ponad 20 kilometrów. Na liście startowej znajduje się kilkanaście tysięcy osób.

Utrudnienia w czasie biegu

Śródmieście i Żoliborz

W niedzielę z ruchu wyłączane będą kolejne śródmiejskie i żoliborskie ulice na trasie biegu: Konwiktorska - Muranowska - Andersa i Mickiewicza - pl. Wilsona -Krasińskiego - Wybrzeże Gdyńskie - Krajewskiego - Jeziorańskiego - Zakroczymska - Szymanowska - Słomińskiego.

Praga Północ

Trasę na Pragę biegacze pokonają mostem Gdańskim, a następnie pobiegną ulicą Starzyńskiego. Dalej będą przemieszczać się ulicami: Namysłowską - Ratuszową - Wybrzeżem Helskim i Wybrzeżem  Szczecińskim - Okrzei - Jagiellońską - Zamoyskiego - Sokolą - Wybrzeżem  Szczecińskim - mostem Świętokrzyskim.

Śródmieście

Z mostu Świętokrzyskiego biegacze udadzą się dalej ulicami: Tamką - Kruczkowskiego - Rozbrat i Górnośląską - Hoene-Wrońskiego - al. Hopfera - Agrykolą - Szwoleżerów - Czerniakowska, Solec i Wioślarską - Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim.

Zmiany w kursowaniu komunikacji

W czasie wyłączenia z ruchu ulicy Konwiktorskiej i zachodniej jezdni Wisłostrady (od 21 w sobotę do 17 w niedzielę) autobusy linii 118 i 185 (tylko w kierunku Metra Politechnika i Ursynowa Zachodniego) pojadą objazdem ulicami: Mickiewicza - Andersa - przez plac Bankowy - Senatorską - Nowy Przejazd- al. Solidarności - Nowy Zjazd.

Autobusy linii 178 w obydwu kierunkach będą kursowały ulicami Świętojerską i Anielewicza, natomiast 227 do Dworca Centralnego dojedzie ulicami Międzyparkową i Bonifraterską.

Linia 503 będzie kończyła kursowanie na ul. Muranowskiej.

W niedzielę, w trakcie biegu, na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 102, 105, 107, 108, 114, 116, 118, 125, 127, 135, 141, 146, 147, 157, 159, 162, 166, 169, 170, 171, 178, 185, 187, 202, 205, 212, 227, 409, 500, 503, 509, 518.

Na zmienione trasy będą kierowane także tramwaje linii 6, 15, 18, 20 i 28. Tramwaje specjalnej linii E będą kursowały ulicami Andersa - Stawki - al. Jana Pawła II - Słowackiego.

kk/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kg6

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2019 16:06 ~kg6

  Jest niedziela - a tu "setki tysięcy" muszą wsiadać w samochód... Przez miliony lat ewolucja przygotowywała nas do chodzenia i biegania, nie wożenia czterech liter tam i spowrotem a potem wsadzania nosa w ekran na kilka godzin. W wielu miastach na świecie organizuje się maratony i jest to święto, ludzie wiwatują i dopingują zawodników. Słabo widzę przyszłość cywilizacji, w której wycina się drzewa, by zrobić miejsce dla blachy na kółkach.

 • msg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2019 05:37 ~msg

  W czarnym przypadku nie powinno się zamykać fragmentów dróg krajowych czy wojewódzkich. Tranzyt trwa 24/7 również ludzie odbywają prywatne podróże. Trasy powinny przebiegać bardziej po wewnętrznych mniej znaczących ulicach a wszyscy upierają się, że koniecznie muszą po jednej z główniejszych dróg krajowych łączących północ z południem.

 • kazio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2019 20:25 ~kazio

  To jest zwykłe draństwo. Do puszczy Kampinoskiej spadać.

 • Biegoniuniodlawariatow

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2019 20:23 ~Biegoniuni…

  oczywiście jedyna niedziel ahandlowa w miesiącu i jakis inteligent musiał ustalić maraton przez środek Wawy. Naprawdę nie każdy jest pasjonatem biegania i oglądania biegów. jest naprawde sporo ładnych pól i lasów wkoło Warszawy żeby pobiegać. W tym UM nie wazne jaka włądza ale zwykle bezmyslna

 • Zepp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2019 19:50 ~Zepp

  Życie w tym mieście polega na marnowaniu czasu. Warszawa staje się coraz bardziej obca i obojętna swoim mieszkańcom. Ot, miejsce do pracy i spania a nie do życia. Dlatego nie dziwi widok zatłoczonych dworców w piątkowe popołudnia.

 • Wesoły

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2019 19:27 ~Wesoły


  JPS~JPS

  Dyrdający terroryści! Tylko tak można nazwać osoby paraliżujący miasto by sobie pobiegać! Tysiąc czy dwa dyrdaczy a klnących ich w "żywy kamień" setki tysięcy. Podobno dyrdają po to by się pokazać. Tacy z nich ekshibicjoniści jak ci co w parkach rozchylają płaszczyki by też coś pokazać!
  Zet~Zet

  Pyrkający terroryści! Tylko tak można nazwać osoby paraliżujący miasto by sobie pojeździć prywatnym zamiast komunikacją! Setki tysięcy smrodziarzy a kaszlących i zatrutych spalinami warszawiaków milion. Podobno pyrkają po to by się pokazać że ich stać nad używanego blachosmroda wyrzuconego z Niemiec. Tacy z nich ekshibicjoniści jak ci co w parkach rozchylają płaszczyki by też coś pokazać!  W przeciwieństwie do biegaczy, kierowcy nie generują korków dla swojej przyjemności, więc porównuj raczej to towarzystwo z masą kretyniczną.

 • Co mi zrobisz jak mnie złapiesz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2019 19:18 ~Co mi…

  Ojej ... ;-)
  Kolejny, sezonowy powód do narzekania dla marudzących niedojd.

 • Zielarro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2019 18:48 ~Zielarro

  abcde~abcde

  Precz z maratonami z miasta!


  Popieram! Niech sobie truchtają w Lesie Kabackim lub na Pustyni Błędowskiej.
  Niech zgadnę: maraton i tak wygra niespodzianie "amator" z pustyni, tylko nie z Europy.

 • Waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2019 18:46 ~Waw

  I to jest głupota, a nawet kretynizm, przygotowania powinny obywać się nocą w nie dzień biegów.

 • jot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2019 18:20 ~jot

  bieg w niedzielę o 10,00.To dlaczego w sobotę zamykają ulice?.Ktoś tu zwariował.Najwyższy czas przenieść te durnowate biegi na tereny leśne.A wtedy możecie dukty leśne zamykać już w czwartek.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl