Ulice

22.07.2011 06:40 nowe wiaty, nowe tory

W alei Solidarności zaczęli prace
mimo złej pogody

SERWISY:

Sobotni deszcz nie przeszkodził robotnikom w rozpoczęciu prac przy torowisku w al. Solidarności. W weekend mają ułożyć połączenie z budowanymi torami w ul. Jagiellońskiej. Wyłączony jest pas al. Solidarności. Do sierpnia przy Parku Praskim staną także nowoczesne wiaty przystankowe. W związku z tym w najbliższych dniach ulica będzie częściowo zamykana w nocy. Zdemontowano już stare przystanki. Pojawiły się tymczasowe.

W związku z pracami tramwajarze wyłączyli z ruchu jeden pas al. Solidarności na odcinku od Targowej do Jagiellońskiej w kierunku Starego Miasta. Początkowo informowano, że kierowcy zostaną skierowani na objazdy. Jednak w piątek ratusz zmienił zdanie i pozwolił im na tym odcinku przejeżdżać trambuspasem.

Nowa organizacja ruchu będzie do poniedziałku, do godz. 4.00.

 

Powodem utrudnień są prace przy połączeniu budowanych torów tramwajowych w ul. Jagiellońskiej do torowiska w al. Solidarności. Tą trasą pojadą tramwaje w czasie budowy II linii metra na Pradze.

W tym rejonie ponad tydzień temu podczas wykonywania prac doszło do awarii – przez kilka godzin ruch był sparaliżowany.

Stawiają kosmiczne wiaty

Także w piątek rozpoczęła się budowa nowych wiat. - Robotnicy demontują stare przystanki - relacjonował Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Dotychczasowe przystanki przy Parku Praskim są przeniesione: w kierunku Starego Miasta przed wybieg dla niedźwiedzi, a w kierunku Dw. Wileńskiego przystanek pojawi się na wysokości Szpitala Praskiego.

Od poniedziałku, kiedy roboty rozkręcą się na dobre, jezdnie al. Solidarności będą zamykane w nocy na kilka godzin (od godziny 23.00 do 4.00 nad ranem), a samochody będą kierowane na trambuspas.

Od 25 do 29 lipca zamknięty będzie odcinek al. Solidarności przy przystanku w kierunku Starego Miasta (jezdnia północna). Natomiast w dniach 29 lipca – 2 sierpnia zamknięty będzie odcinek al. Solidarności przy przystanku w kierunku ul. Targowej (jezdnia południowa).

Kosmiczne wiaty

Nietypowe wiaty będą miały stalową konstrukcję pokrytą szkłem. Zadaszenia będą posiadały specjalne podświetlenie, które będzie podkreślało bryłę. Pod zadaszeniami znajdą się siedziska z podłokietnikami. Przystanki będą także przygotowane do instalacji Systemu Informacji Pasażerskiej.

bf/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jacho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2011 21:26 ~Jacho

  W niedzielę ok. 19 nie było widać robotników i nowych wiat więc nie wiem czy do jutra się tam pojawią...

 • Cud

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2011 16:30 ~Cud

  Cud , cud- w zimie zaskakuje śnieg , w lato słońce , a tu coś najgorszego co może być w naszym klimacie , czyli deszcz a oni pracują.

 • agnieszka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 21:27 ~agnieszka

  kolejna kasa idzie na marne !! Zobaczymy jak będzie z wandalami? ciekawe ile kosztuje 1 szyba do takiej wiaty ? i czy WARSZAWIACY będą dbać !!!!

 • lili

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 12:38 ~lili

  ubliżając mi o godz.12.21 podpisuj się własnym nick-em a nie moim ! co brak odwagi ? bo o czymś takim jak kultura to nie wiesz

 • lili

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 12:21 ~lili

  Sama jesteś hołota.

 • lili

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 06:34 ~lili

  po remoncie można przejść przy Kijowskiej już bez łamania nóg zmieniono też łuki torów i tramwaj na zakręcie nie nie zgrzyta jak potępieniec cieszę się z tych remontów dojeżdżam do pracy przez całą Warszawę i więcej hołoty widzę w innych dzielnicach niż na Pradze ale nauczyliście się jęczeć na Pragę bo tak łatwiej !

 • mysza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 01:25 ~mysza

  Od razu ustawić obok ochronę!!!

 • m

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 01:21 ~m

  A mnie dziś jakiś akrobata nasrał na kasownik.....uwierzycie....nikt nawet nie powiedział nikomu nie przeszkadzało było to w drugim wagonie....szkoda że nie zrobiłam zdjęcia ...Wszystkiego Dobrego Drodzy Pasażerowie też Ignoranci...Lepiej jechać w smrodzie niż nie jechać wcale ....Przykre no cóż ...........

 • bokser

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 01:07 ~bokser

  Asd a po co wzorować się na innych miastach? Musimy mieć charakter, a nie bez logiki naśladować innych, bo tak trzeba :)

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2011 23:19 ~Nieciej

  @gallanonim2000 & ollllo: przecież te rozjazdy w al. Solidarności przy Jagiellońskiej już są - trzeba tylko 'podłączyć' do nich tory w ul. Jagiellońskiej w/z kierunku pętli ZOO - nie byliście, nie widzieliście sytuacji na miejscu, nie wiecie, to się do diabła nie odzywajcie, bo robicie z siebie idiotów i ignorantów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl