Ulice

26.03.2012 13:03 pasażerowie zachwalają nową linię

W 15 minut z Bielan na Tarchomin

SERWISY:

W poniedziałek od samego rana w swoją pierwszą podróż ruszyła linia "101".  Jeździ nowym mostem pomiędzy metrem Młociny, a Nowodworami i ma już swoich zwolenników.
- Zaledwie w 15 minut można dojechać z Bielan na Tarchomin - zachwalają szczęśliwi pasażerowie.

- Po raz pierwszy jadę autobusem na trasie nowej przeprawy i jestem szczęśliwy, że tak szybko mogę dostać się z centum miasta do domu - mówi dumie pan Lorenz.

Tego samego zdania jest Monika, która postanowiła przetestować nową linię.

Kierowcy też zadowoleni

- Na razie jest dobrze. Przejazd od pętli Młociny do Nowodworów zajmuje około 17 minut. Obyło się bez korków - informuje kierowca linii "101", Andrzej. Nie narzeka też na liczę pasażerów w autobusie. -  Nie jest tak jest w 508, gdzie nie można było zamknąć drzwi. Myślałem, że będzie gorzej - dodaje.

Pierwszy wyjechał nocny

Pierwsza na nowym moście pojawiła się nocna linia N01, która kursuje na trasie:

Wilanów - … - Jastrzębowskiego – al. KEN – Wałbrzyska – al. Lotników - … - Kasprowicza – Zgrupowania AK Kampinos (trasa mostowa) – most Marii Skłodowskiej-Curie – Myśliborska – Światowida – Świętosławskiego – Tarchomin (powrót: Świderska – Ćmielowska – Światowida.

101 kursuje co 10 minut trasą:

Metro Młociny – Zgrupowania AK Kampinos (trasa mostowa) – most Marii Skłodowskiej – Curie – Myśliborska – Światowida – Nowodwory (zawrotka na rondzie Ligii Morskiej i Rzecznej, bez wjazdu na pętlę).

Ekspresówki w kwietniu, w jedną stronę

Jak informuje ZTM kolejne linie na nowym moście pojawią się około 10 kwietnia, kiedy zakończą się prace związane z budową łącznika pomiędzy pierwszą a drugą linią metra przy stacji Świętokrzyska.

Mają kursować tylko w jedna stronę.

E-4 z Tarchomina pojedzie trasą: Świderska, Ćmielowska (powrót: Świętosławskiego), Światowida, Myśliborska, most Marii Skłodowskiej-Curie do Metra Młociny. Autobusy będą jeździły z częstotliwością 10 minut.

Linia E-8 również będzie kursować (co 8 minut) z Tarchomina, ale nieco inną trasą: Światowida, Myśliborska, most Marii Skłodowskiej-Curie do Metra Młociny.

Natomiast w popołudniowym szczycie w przeciwnym kierunku pojedzie nowa linia E-6 na trasie: Metro Młociny, most Marii Skłodowskiej-Curie, Myśliborska, Światowida do Nowodworów.

as//ec

 


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Polacy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2012 22:19 ~Polacy

  szkoda że tyle ekranów tak jak by most w san francisco opatulić ekranami na pewno amerykanie by się ucieszyli i na pewno by im się spodobał. byli by zadowoleni z takich ekranów a kto mi powie że nie , bo my Polacy musimy bo co tak nam narzucają a dla czego tylko nam

 • Przemo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2012 10:59 ~Przemo

  humoru*

 • Przemo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2012 10:59 ~Przemo

  E-8 co 8 min? to są chyba jakieś jaja i żart na 1 kwietnia. teraz przy działającym metrze jezdzilo co 4min i w porannym szczycie ciagle zapchane

  widze ze ztm nas rozpieszcza. 101 co 10min, e-4 co 10min, e-8 co 8 min. pozazdroscic poczucia chumoru

 • lbo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.03.2012 10:22 ~lbo

  AntyLLU~AntyLLU

  Teraz Buractwo opanuje Bielany :(

  Ciekaw jestem czy ten komentarz napisał mniejszy burak ...a przede wszystkim ...rodowity warszawiak

 • pytam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.03.2012 09:42 ~pytam

  OK cieszymy się, ja się pytam co z Nowolazurową pani prezydent? :)

 • AntyLLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.03.2012 09:24 ~AntyLLU

  Teraz Buractwo opanuje Bielany :(

 • Marcin ze Śródmieścia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.03.2012 04:01 ~Marcin ze…

  A mnie nie interesuje ten most ;o)

 • Kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 22:10 ~Kuba

  Ludki, które stoicie na Modlińskiej. Poczekajcie aż otworzą wiadukty, a nie teraz się aż tak burzycie. Wiem, wiem, właściwie dlaczego tu się nie buntować, że zawsze muszą być opóźnienia? To prawda, to beznadziejne, ale: 1. przeżyliście tyle w korkach, przeżyjecie jeszcze 3 miesiące, 2. jak już ma być to lepiej z poślizgiem, niż w ogóle. A może by tak się przesiąść na rower lub do autobusu i przyczynić się do zmniejszenia korków?

 • tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 22:03 ~tomek

  ~wreczniezd…
  Po pierwsze to dziwne bo nie pamiętam żebym kiedyś dojechał E8 z nowodworów w 18 minut, a po drugie teraz gdy linie ekspresowe na nowym moście jeszcze nie zostały uruchomione, porównanie takie jest troche bez sensu. A z plusów to zawsze milej jechac metrem z młocin niż trząść sie na modlińskiej, być niezależnym od wypadków na grocie czy modlińskiej, a i o miejsca siedzace w metrze łatwiej :)

 • wreczniezdegustowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 21:32 ~wreczniezd…

  a właśnie, że wychodzi na gorzej. Dawniej z Nowodworów E8 jechało 18 min na Marymont. Teraz 101 jedzie 15min na Młociny, a Metro z Młocin na Marymont jedzie 5 min, co daje czas 20-21 min dojazdu na Marymont.
  Jakby nie patrzeć jest gorzej o ok. 3 min.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl