Ulice

28.11.2011 10:43 Świerszcza i Zapustna

Uprzątnęli skutki wichury,
zamknęli ulice

SERWISY:

- Ulice Świerszcza i Zapustna zamknięte - informują mieszkańcy. - Drogowcy ustawili barierki, ostatnie samochody przejechały po 14.00 - relacjonują. Wyłączenie ruchu przełożono we wtorek, bo trzeba było uprzątnąć skutki wichury. Udało się zrobić to szybciej. Zmiany są związane z rozpoczęciem kolejnego etapu prac przy budowie Nowolazurowej.

Początkowo ulice miały zostać zamknięte w poniedziałek o godzinie 10:00. Tak się jednak nie stało. Zamknięcie przełożono na wtorek, bo oznakowanie zniszczyła wichura.

- Wykonawcy udało się uporać ze zniszczonymi przez wiatr znakami - poinformowała w poniedziałek po południu Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. 

Dwie ulice są ślepe

Ulica Świerszcza jest zamknięta od Obywatelskiej do Chrościckiego, a Zapustna nieprzejezdna jest w rejonie kościoła Świętej Rodziny. Dotychczasowa organizacja ruchu na ulicach Świerszcza i Zapustnej nie zostanie przywrócona.

Prace też na Szamoty

- Prace będziemy prowadzić również na ul. Szamoty na odcinku od placu budowy Nowolazurowej (na wysokości stacji PKP Ursus Północny) do Traktorzystów. Te prace jednak nie będą miały żadnego wpływu na zmianę organizacji ruchu - poinformowała tvnwarszawa.pl Gajewska.

Budowa na lata

Przejazd pierwszym odcinkiem Nowolazurowej ma za to powstać do końca 2012 roku. Przedłużenie ul. Lazurowej na razie powstaje pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a ul. Chrościckiego. Wykonawcą, na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, jest firma Strabag.

W kolejnych latach ma powstać odcinek od ul. Chrościckiego do trasy S8. Będzie to droga o dwóch jezdniach po dwa pasy ruchu, z wiaduktami nad terenami kolejowymi (oraz tunelem) i dwupoziomowymi skrzyżowaniami z ul. Połczyńską i ul. Górczewską.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/roody/su//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Moo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 22:09 ~Moo

  Czy autobusy jadące od PKP Włochy -194 i 716 - dojadą teraz do factory, czy cos sie zmieniło? Wg rozkładu na stronie ztm tak, ale nie mam pewności, czy zaktualizowano te rozkłady...

 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 19:45 ~tubylec

  Przejazd z Świerszcza pod torami do Traktorzystów jest zamknięty tylko na czas budowy. Po zakończeniu będzie nowe skrzyżowanie Świerszcza z Nowolazurową i dotychczasowe z Traktorzystów/Szamoty.

  W Ursusie:
  - w kierunku Alej Jerozolimskich będzie zjazd z Nowolazurowej na Zapustną a wjazd na Nowolazurową z Zapustnej ulicą Poczty Gdańskiej.
  - w kierunku wiaduktu nad torami będą wjazdy i zjazdy z Nowolazurowej na ulicę Batalionu Włochy i na Osiedle Chrobrego. Z Batalionu Włochy będzie wjazd i zjazd na obie jezdnie Nowolazurowej.

  Nie będzie tylko skrzyżowania Nowolazurowej z Zapustną.

 • r3

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 19:27 ~r3

  http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/647334-Wiadukt--niechciany-prezent.html

  Wiadukt na ul. Piastowskiej nad linią PKP Warszawa – Poznań, na granicy Jawczyc i Bronisz, będzie wygodnym objazdem dla zamkniętych tuneli na Dźwigowej. Ułatwi dojazd od strony Al. Jerozolimskich i Piastowa do krajowej „dwójki", czyli Trasy Poznańskiej.

  Już w połowie października ujawniliśmy, że 56-metrowy wiadukt z 800-metrowymi dojazdami jest gotowy. Mimo to kierowcy codziennie rano i po południu stoją w korku na przejeździe kolejowym. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych obiecała nam wtedy, że otworzy obiekt w listopadzie.

  – Zakończyły się odbiory straży pożarnej, sanepidu, inspekcji pracy itd. – mówi rzeczniczka mazowieckiej GDDKiA Małgorzata Tarnowska. – Zakończyły się też wszystkie nasze wewnętrzne odbiory. Mamy też pozwolenie na użytkowanie z nadzoru budowlanego – wylicza.

  Dlaczego wiadukt wciąż jest zamknięty? Estakada na Piastowskiej powstała przy okazji budowy węzła autostrady A2 w Konotopie, ale to element drogi powiatowej. Według naszych ustaleń, jest problem z przejęciem drogi w użytkowanie przez powiat Warszawa-Zachód. Starostwo nie wydało na budowę ani złotówki, ale nie chce płacić m.in. za odśnieżanie wiaduktu.

  Nowiutka przeprawa nad torami PKP kosztowała podatników 25 mln zł. Jak ustaliliśmy, w piątek przedstawiciele GDDKiA zawieźli dokumentację powykonawczą do starostwa powiatu w Ożarowie Mazowieckim. Dopóki nie zostanie oficjalnie odebrana, dopóty kierowcy będą stali w korku na przejeździe. Starosta powiatu Warszawa-Zachód Jan Żychliński przez cały piątek był zajęty i nie znalazł dla nas czasu. Wczoraj nie odbierał komórki.

 • Traktorianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 19:08 ~Traktorianin

  Nie panikujcie!!!
  Można pojechać ul.Dzieci Warszawy do ul.Badylarskiej, co prawda przez plac budowy ale przejazd spoko ;) A potem Badylarską do ul.Krańcowej i w 5 minut ominąć korek w al.Jerozolimskich i korek na ulicach Ryżowa,Kleszczowa, Popularna.

 • Alo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 18:12 ~Alo

  czy dobrze rozumiem? Ten przejazd pod torami na ul Świerszcza też jest nieprzejezdny?

 • +załamana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 17:50 ~+załamana

  i co z tego? moja siostra ma kilkumiesięczne dziecko i okradli jej mieszkanie w biały dzień o godzinie 13, weszli przez okno. I nikt nic nie widział i nie słyszał. Przed Świętami nie ma nic, a wszystko kupione było na raty. Ludzie to są jednak nieludzcy.

 • miejscowa :)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 17:17 ~miejscowa :)

  wystarczy chwilkę postać przy zamkniętym odcinku Zapustnej i popatrzeć jak kierowcy na chama wpychają się za barierki zamykające ulicę do tego stopnia, że nawet pasażerowie wysiadają z aut i otwierają zapory. A ja będę cykać zdjęcia.... :P

 • zmęczony korkami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 16:32 ~zmęczony korkami

  Eh, szkoda gadać. Zwyczajnie i po ludzku martwi mnie to. Ktoś zaplanował budowę dróg, remonty itd. ale nikt nie pomyślał o objazdach. Z każdym miesiącem jest coraz gorzej, są odcinane kolejne drogi do i z Ursusa. Po prostu dramat. Zero planowania. Czy naprawdę nikt nie bierze pieniędzy za zaplanowanie tych prac i ich synchronizację?

 • Włochy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 15:07 ~Włochy

  o 14:30 zamknęli ul.Zapustną

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 14:48 ~mieszkaniec

  jak można projektowac drogę od której odcinane są na zawsze kolejne ulice. To żeby wjechać na nowolazurową z przyległych ulic trzeba będzie jeździć nie wiadomo jak daleko naokoło? To jakaś kpina. Powstanie wydzielona ulica, kompletnie zakorkowana dla diostępna tranzytu międzydzielnicowego, ale odcięta od terenó przez któe przebiega.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl