Ulice

01.09.2017 18:25 zmiany w organizacji ruchu

Tu przełożą, tam zamkną.
Drogowy plan na weekend

SERWISY:


W ten weekend radzimy kierowcom nie jeździć na pamięć, a patrzeć na znaki. Drogowcy zaplanowali szereg zmian w organizacji ruchu. Zobacz gdzie.

W pierwszy weekend września nową nawierzchnię zyska ul. 17 stycznia. Tym razem wymieniona zostanie jezdnia od ul. Żwirki i Wigury do al. Krakowskiej (jezdnia w przeciwnym kierunku została wymieniona w poprzedni weekend).

Utrudnienia rozpoczną się w piątek o godz. 22.00 i zakończą w poniedziałek 4 września ok. godz. 4.00. W tym czasie kierowcy będą musieli korzystać z objazdu ulicami: Żwirki i Wigury – Hynka – al. Krakowska.

Ponadto, w czasie prowadzonych prac połączenia z ul. 17 Stycznia nie będą miały ulice: Szybowcowa, Zarankiewicza, Radarowa i Sabały.

Autobusy linii 154 i 317 w kierunku pętli P+R AL.KRAKOWSKA zostaną skierowane na ulicę Hynka.

Roszady na Kasprzaka i Żołnierskiej

Zmiany w organizacji ruchu czekają także na kierowców na dwóch ważnych inwestycjach.

Trwa budowa wiaduktów kolejowych nad ul. Kasprzaka. Z tego powodu obydwie jezdnie pomiędzy ul. Bema a al. Prymasa Tysiąclecia zostały zwężone.

W piątek, 1 września od godz. 8.00 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Jadący w stronę centrum nadal będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Natomiast na drugiej jezdni będą trzy pasy – z dwóch będzie można jechać na wprost w kierunku Bemowa (z jednego z nich będzie można także skręcić w lewo w kierunku Dworca Zachodniego), a jeden będzie służył do skrętu w prawo w al. Prymasa Tysiąclecia w kierunku ul. Górczewskiej - prosto będą mogły z niego jechać jedynie autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i pojazdy MTON.

Zamknięty zostanie także chodnik po południowej stronie ulicy (jadąc od al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Bema). Ruch pieszych i rowerów będzie kierowany do przejścia wzdłuż jezdni po północnej stronie ulicy, gdzie zostanie wytyczony ciąg pieszo-rowerowy. Rowerzyści dojadą nim do tymczasowego przejazdu rowerowego, który powstanie na skrzyżowaniu z ul. Płocką i w tym miejscu wrócą na drogę rowerową po południowej stronie ulicy.

Zmiany czekają także na kierowców w Rembertowie.


W piątek, 1 września ok. godz. 23.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. Żołnierskiej na odcinku od ul. Czwartaków do granicy miasta. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na nowo wybudowaną jezdnię. Kierowcy przejadą na nią przez przewiązkę zlokalizowaną za węzłem, a na granicy miasta zjadą na właściwą jezdnię drogi nr 631.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca roku.

W poniedziałek zamkną Rekrucką

To nie koniec zmian w tym miejscu. W poniedziałek, 4 września ok. godz. 22.00 zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia ul. Rekruckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Marsa do wjazdu do Centrum Targowo-Kongresowego.

Na tym odcinku ul. Rekruckiej możliwy będzie wyłącznie ruch jednokierunkowy – w stronę ul. Korkowej.Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony do ul. Okularowej.

Utrudnienia wynikają z przebudowy zamkniętej jezdni. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy września.

Prace wynikają z przebudowy ulic Marsa i Żołnierskiej. Cała inwestycja zakończy się jesienią 2018 r. Więcej o inwestycji przeczytasz tutaj.

W czwartek pisaliśmy o zmianach na moście Gdańskim i rondzie Starzyńskiego.


su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Zulek

    zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2017 22:19 ~Zulek

    No, nareszcie poprawią 17 stycznia, bo plomby z zębów wypadają podczas jazdy.

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl