Ulice

30.09.2011 09:49 Utrudnienia dla kierowców

Trzy remonty ulic,
jeden tramwajowy

SERWISY:

Zbliża się weekend, a co za tym idzie - frezowanie. Tym razem drogowcy wymienią nawierzchnię na Wolskiej, Stawki oraz na Płowieckiej. Utrudnienia także na Woronicza. Te będą związane z remontem tramwajowym.

Od piątku od godz. 22:00 do poniedziałku do 4:00, z uwagi na wymianę nawierzchni zostaną wyłączone z ruchu następujące ulice:

Ul. Wolska: wyłączona z ruchu będzie jezdnia w kierunku Śródmieścia na odcinku od ul. Studziennej do ul. Sowińskiego. Ruch w kierunku centrum zostanie przełożony na jeden pas ruchu jezdni północnej. Kierowcy jadący w stronę Bemowa będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Drogowcy zalecają omijać wyłączony odcinek ulicami: Powstańców Śląskich – Górczewska – Jana Olbrachta – Redutowa.

W związku z remontem nawierzchni południowej jezdni ul. Wolskiej na odcinku od ul. Studziennej do ul. Sowińskiego, zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanków:

- CM.WOLSKI 01;

- FORT WOLA 01.

Jednocześnie ZTM uruchamia funkcjonowanie przystanku FORT WOLA 51, zlokalizowanego na ul. Połczyńskiej w kierunku centrum, przed skrzyżowaniem z ul. Studzienną, obowiązujący jako stały dla autobusów linii 105 i 184 oraz jako "na żądanie" dla autobusów linii Z-9, N01 i N42.

 

Ul. Płowiecka: zamknięta będzie od węzła Marsa do ul. Czecha. Wyłączone z ruchu dwa pasy ruchu (lewy i środkowy). Ruch będzie utrzymany na prawym pasie z możliwością skrętu w ul. Trakt Lubelski i ul. Błękitną oraz jazdą prosto w ul. Bronisława Czecha w kierunku Wesołej.

Proponowane objazdy prowadzą ulicami: Marsa – Cyrulików – Okuniewska – 1 Praskiego Pułku; Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Wspólna – Juliana Ursyna Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku; Trasa Siekierkowska – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski.

 

Ul. Stawki: - wyłączona z ruchu będzie południowa jezdnia na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Andersa. Proponowane objazdy prowadzą ulicami: al. Jana Pawła II – Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa lub al. Jana Pawła II – Anielewicza – Andersa.

Z powodu remontu nawierzchni linia 157 zostaje skierowana na poniższą trasę objazdową:

157: w kierunku krańca GWIAŹDZISTA od skrzyżowania Smocza/Anielewicza: Anielewicza – Świętojerska – Bonifraterska – Muranowska - Andersa i dalej swoją trasą.

 

Utrudnienia także na skrzyżowaniu ul. Wołoskiej i Woronicza. Od nocy z piątku na sobotę (z 30 września na 1 października) niemożliwy będzie przejazd ul. Woronicza przez skrzyżowanie z Wołoską. Utrudnienia potrwają do 10 października. Związane są z II etapem remontu rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu Wołoskiej i Woronicza. Tym razem tramwajarze zajmą zachodnią część skrzyżowania. Ruch drogowy ul. Wołoską będzie się odbywał w obydwu kierunkach normalnie, zamknięty na ok. tydzień będzie zachodni wlot w ul. Woronicza (po stronie ul. Racjonalizacji).

Wyznaczony zostanie objazd ulicami: Racjonalizacji, Konstruktorską, Postępu, Domaniewską do Wołoskiej Ruch tramwajowy będzie się odbywał bez zmian za wyjątkiem weekendu 1-2 października – wtedy tramwaje nie będą jeździły ul. Wołoską od pętli Kielecka do ul. Woronicza.

Autobusy linii 218, 222, N33 oraz N36 zostają skierowane na trasy objazdowe. Czytaj więcej na ten temat.

as/mz

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • alekwisnia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2011 00:42 ~alekwisnia

  A co z frezowaniem Woronicza? Czy nikt nie pomyślał, że skoro i tak jest zamknięta z powodu remontu torów, to można ją przy okazji frezować? Ech, koordynacja...

  P.S. Na Starzyńskiego już malują pasy.

 • zadowolony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 23:05 ~zadowolony

  BRAVO HGW I PO SUPER ZE SIE COŚ DZIEJĘ W WARSZAWIE OD DLUZSZEGO CZASU! Dzięki

 • w

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 20:38 ~w

  No i MEEEGA korek przez Raszyn

 • mikey

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 11:48 ~mikey

  a co z frezowaniem zachodniej części Woronicza dochodzącej do zamkniętego skrzyżowania z Wołoską ? dziury jak na polnej drodze...

 • mikey

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 11:46 ~mikey

  a co z frezowaniem zachodniej części Woronicza dochodzącej do zamkniętego skrzyżowania? dziury jak na polnej drodze...

 • xtm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 02:46 ~xtm

  Rondo Starzyńskiego zmieni sie w turbine przed zamknieciem placu Wilenskiego.

 • Adam Sobieraj, ZDM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 16:24 ~Adam Sobieraj, ZDM

  Płowiecka będzie frezowana przez najbliższy i następne dwa weekendy.

 • LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 15:25 ~LLU

  A Kiedy Grodzieńska???

 • rav

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 15:14 ~rav

  Kiedy frezowanie Spacerowej?

 • Bosak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 14:31 ~Bosak

  kiedy Wólczyńska?!!!!!!!!!!!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl