Ulice

15.01.2017 20:20 z udziałem kilkunastu aut

Trzy kolizje na jednej ulicy. "Łuk cały jak lodowisko"

SERWISY:


Do trzech kolizji doszło w niedzielę wieczorem na ulicy Korotyńskiego. Łącznie brało w nich udział kilkanaście aut.
Policja apeluje o ostrożność, bo warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom.

"Około 6-7 aut zbiło się na łuku Korotyńskiego z Urbanistów, dwa zastępy straży pożarnej na miejscu, policja i karetka pogotowia, nieduże szkody. Zima zaskoczyła kierowców, wspomniany łuk cały jak lodowisko" – poinformował Kontakt 24 internauta.

Okazuje się, że to nie jedyne zdarzenie, do którego doszło w niedzielny wieczór na tej ulicy. – W ciągu ostatnich dwóch godzin odnotowaliśmy trzy kolizje na Korotyńskiego. W jednym zderzeniu brało udział trzy, w innym cztery, a w jeszcze jednym siedem pojazdów – informuje Iwona Jurkiewicz z biura prasowego stołecznej policji. - Nie mam informacji, żeby ktoś ucierpiał – dodaje.

Policjanci ustalają okoliczności kolizji. - Na ulicach w całej Warszawie panują trudne warunki po tym, jak spadł śnieg. Apelujemy o ostrożność – zaznacza Jurkiewicz.

ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Emeryt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2017 15:41 ~Emeryt

  ddddddddd~ddddddddd

  Z tym, że z tymi letnimi różnie bywa. Mam dwa samochody i w jednym są zimowe, a w drugim letnie. Letnie opony sprawdzają się lepiej niż zimowe (nowe) i niech mi, to ktoś wytłumaczy? Jeżdżę po śniegu i lodzie.


  Ja wytłumaczę.
  Zimowe opony to ściema jaką wymyśliły koncerny oponiarskie by zwiększyć sprzedaż. Przynajmniej takie zimowe jakie są powszechnie oferowane w Polsce.

  Tak zwane zimowe opony są pewnie minimalnie lepsze na kopnym śniegu, na lodzie nie dają już żadnej przewagi, a na mokrej nawierzchni są gorsze od tak zwanych letnich. W większości kraju, gdzie sypie się sól i drogi uprząta w miarę szybko, "zimowe opony" przydają się może pół godziny w trakcie roku.

  Moim zdaniem przynosi to więcej strat niż zysków bo ludzie zamiast uczyć się jeździć wierzą, że jak założą "zimówki" to mogą jeździć i nic im nie grozi.
  A tymczasem umiejętności są słabe i wiara niczym nie uzasadniona.
  Zamiast opon zimowych lepsze rezultaty przyniosłoby szkolenie z wychodzenia z poślizgu.
  Opony zimowe zakładam wyłącznie na wyjazdy w góry, gdzie drogi utrzymuje się na biało i zdejmuję je natychmiast po powrocie.

 • ddddddddd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2017 14:27 ~ddddddddd


  eweweewewe~eweweewewe

  No znowusz zima zaskoczłła drogowców !! UWAGA ŚLISKO !!! - Wszędzie !! .Na ŻOLIBORZU posypane,odgarnięte w sandałach można chodzić.
  mmmmm~mmmmm

  Czemu drogowców????? Chyba warszawskich najlepszych kierowców standardowo:):) Co Wy byście zrobili za miastem w śnieżyce jak wszystkie drogi białe albo oblodzone..

  Na letnich oponach, albo bardzo zużytych zimowych.
  Z tym, że z tymi letnimi różnie bywa. Mam dwa samochody i w jednym są zimowe, a w drugim letnie. Letnie opony sprawdzają się lepiej niż zimowe (nowe) i niech mi, to ktoś wytłumaczy? Jeżdżę po śniegu i lodzie.

 • mmmmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2017 10:18 ~mmmmm

  eweweewewe~eweweewewe

  No znowusz zima zaskoczłła drogowców !! UWAGA ŚLISKO !!! - Wszędzie !! .Na ŻOLIBORZU posypane,odgarnięte w sandałach można chodzić.

  Czemu drogowców????? Chyba warszawskich najlepszych kierowców standardowo:):) Co Wy byście zrobili za miastem w śnieżyce jak wszystkie drogi białe albo oblodzone..

 • vvxxzsw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2017 10:16 ~vvxxzsw

  gluchy~gluchy

  oczywiscie drogowcy mieli wolne wiadomo ze lato o tej porze upaly czy soli brak czy oszczednosci.

  To nie wiesz że zima jest styczeń?? Naucz się sieroto warszawska w końcu jeździć a nie tylko przechwalać:) Jak nie to zapraszam w normalną zimę czyli śnieg zawieje za miasto i albo się rozpłaczesz totalnie albo w końcu nauczysz jeździć:)

 • J PALM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2017 09:57 ~J PALM

  TAK SAMO BYŁO NA KOROTYŃSKIEGO / MOŁDAWSKA I CAŁY ODCINEK AŻ DO PAWIŃSKIEGO, PAWIŃSKIEGO / DICKENSA TEŻ SLISKO, NIEZBYT ROZGARNIĘCI LUDZIE BEZTROSKO WCHODZĄ NA PASY NIE SPRAWDZAJĄC CZY COŚ NIE PRUBUJE SIE ZATRZYMAĆ - Z PREDKOŚCI OK 20 km/h DROGA HAMOWANIA OK 30 METRÓW!!!! NIC NIE MOŻNA PORADZIĆ !!!!

  TROSZĘ ROZSĄDKU, ROZPĘDZONE NAWET DO NIEWIELKIEJ PRĘDKOŚCI PRAWIE DWIE TONY ZELASTWA MOŻE ZROBIĆ KRZYWDE !!!
  ZERKNIJMY CZY KIEROWCA DA RADĘ SIE ZATRZYMAĆ !!!!

 • tatuś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2017 09:49 ~tatuś


  tatuś~tatuś

  bo jeździć to trza umić ;-)
  Gumis~Gumis

  A no i łopony , cza mieć ;)

  musgowe ;-)

 • curly

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2017 09:47 ~curly

  "Zima zaskoczyła kierowców"??? A nie drogowców??? Jak musieliby się niby przygotować kierowcy, żeby poradzić sobie na lodzie??? Może łańcuchy powinni sobie założyć? A może jednak powinni się spodziewać, że ktoś dba o ich bezpieczeństwo i posypał te ulicę!

 • vil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2017 09:12 ~vil

  Nie tylko Korotyńskiego czy Grójecka były oblodzone. Al.Niepodległości czy Jana Pawła II wieczorem też były oblodzone. I jadąc tymi ulicami nie zobaczyłem ani jednej piaskarki/solarki.

 • Kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2017 08:45 ~Kasia

  też tamtędy jechałam... koła przy ruszaniu buksowały a przy każdym hamowaniu chrobotał ABS! Kierowcy! Duuuuużo rozwagi, możemy liczyć raczej na siebie niż na to że ktoś nam uporządkuje drogi!

 • sąsiadka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2017 08:12 ~sąsiadka

  Mieszkam obok.Poprzednie przejście funkcjonowało wiele lat. Nadmierny ukłon w stronę rowerzystów naraził na niebezpieczeństwo pieszych. Przesunięto przejście tuż przed zakręt , więc jeśli kierowca wolno wyjeżdża zza zakrętu, to pieszy ma szczęście, gorzej jeżeli jedzie zbyt szybko. Ale co zawinił pieszy, a często to jest dziecko, które chodzi do szkoły po drugiej stronie jezdni? Podlizywanie się rowerzystom o.k. ale trochę zdrowego rozsądku , tym bardziej że ten zakręt bez obecnego przejścia dla pieszych od lat figuruje w statystykach policyjnych jako miejsce kolizji czy stłuczek, jeszcze tylko fruwających pieszych w tym brakowało drogowym decydentom.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl