Ulice

24.11.2011 16:17 "inaczej się nie dało"

Trasa Toruńska: nowy wiadukt zamknięty przez ekrany

SERWISY:

Najpierw otworzyli, teraz znów zamknęli. Od tygodnia kierowcy jadący Trasą Toruńską w stronę centrum nie mogą przejechać nowym wiaduktem nad ul. Łabiszyńską. - Musimy dokończyć budowę ekranów akustycznych - tłumaczą drogowcy.

Nowowybudowany wiadukt w stronę centrum udało się drogowcom otworzyć na początku października. Kilka dni temu został jednak znów zamknięty, a cały ruch skierowano na tzw. drogą serwisową.

- Absolutnie nie można było inaczej tego rozwiązać - zapewnia Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generlanej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i wyjaśnia, że zmiany w organizacji ruchu związane są z kolejnym etapem budowy ekranów akustycznych.

"Nie było innego wyjścia"

Tarnowska przekonuje także, że nie można było dokończyć ich budowy wcześniej.

- Nie ma takiej możliwości, żeby jakiś obiekt stał gotowy, a my byśmy go nie otworzyli, bo w przyszłości planowane są jakieś prace. Przypominam, że budowa ekranów akustycznych cały czas trwa na odcinku od ul. Marywilskiej do ul. Łabiszyńskiej. Najpierw budowane są tam, gdzie prace nie wiążą się z utrudnieniami w ruchu, gdzie nie ma wejścia na jezdnię. Każda zmiana organizacji ruchu wymaga stworzenia projektu, jego akceptacji, a na końcu wdrożenia, a to wszystko trwa - przekonuje.

Jak dodaje,  drogowcy zawsze starają się, żeby kolejne etapy prac wiązały się z "jak najmniejszymi utrudnieniami dla kierowców".

W czwartek rano sytuacja na trasie w stronę centrum była dość dobra. - Samochody "jadą na bieżąco". Czekają może dwie zmiany świateł - relacjonował rano Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Koniec w styczniu 2012

Zmiana organizacji ruchu dotyczy również jezdni w kierunku Marek. Tam również drogowcy przenieśli ruch na jezdnię serwisową, jednakże jeden pas na wiadukcie został utrzymany. 

Drogowcy zapowiedzieli, że zmiany potrwają do stycznia przyszłego roku.

Aby do kwietnia 2012

Prace na 7-kilometrowym odcinku między węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach potrwają do kwietnia 2012 r.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ergo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2012 11:11 ~ergo

  Czy pamiętacie jak ekolodzy walczyli o te ekrany podpierając się opiniami słoików i lokalnych pieniaczy. Byłoby dobrze aby ktoś podał ich nazwiska do opinii publicznej

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.01.2012 23:12 ~warszawiak

  ludzie kto zezwala na takie marnotrawienie kasy pytam do czego maja służyć te podwójne ekrany w miejscu gdzie jest bardzo mała styczność blokowisk z ruchem ? kto wydał takie decyzje, tyle kasy nikt nie sprawdza na co idą nasze pieniadze a jak jest świeto Warszawa jest pusta bo 50% tych "miejscowych" wyjeżdż a więc mam prosbe na głosowanie też wyjeżdżajcie do swoich włości bo bardzo mieszacie i decydujecie tragicznie

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 15:30 ~kilovolt

  Jak zwykla zawsze znajdą się jakieś etatowe marudy, którym nigdy nic nie pasuje. Tym razem ekrany im nie pasują i jeszcze wszystko wiedzą najlepiej.

 • prof. Bralczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2011 20:39 ~prof. Bralczyk

  Ile razy będę Was uczył, ignoranci z TVN, że przysłówek "nowo" w połączeniu z imiesłowami piszemy OSOBNO!!!

  Nowowybudowany = BŁĄD!

  Nowo wybudowany, nowo narodzony, nowo powstały, itd.

  Zajrzyjcie czasem do słownika ...

 • Darecki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 13:22 ~Darecki

  Potwierdzam opinie i komentarze poprzedników. Budowa rur w rurze to kuriozum. Strach mysleć o ile budżet się zwiększył tego przedsięwzięcia przez te cuda wianki. A co najważniejsze, gdyby nie ta pajacjada to dawno inwestycja byłaby ukończona!!!
  Ktoś powinien się zająć od strony kontroli przygotowania projektu czy stawianie ekranów, tuneli, tuneli w tunelach to nie przesada. W końcu mieszkańcy niskich bloków przy ul.Toruńskiej od lat mieszkają przy trasie i ekrany by w zupełności wystarczyły.
  A tak do kwietnia będziemy czekać na otwarcie praktycznie ukończonej trasy bo montujemy cuda wianki.

 • Master

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 11:00 ~Master

  Przed wyborami otworzyli by się pochwalić "Polską w budowie", a potem zamykają...;)))
  Ale ciekawe czy strasząc PiS-em wygrają kolejne wybory za 4 lata?
  Szkoda, że nie ma u nas prawdziwej opozycyjnej partii w stylu republikańskim...

 • slak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 09:27 ~slak

  Gdyby nie budowa tych szklanych rur to pewnie już dawno moglibyśmy jeździć wiaduktami. Nie wystarczą zwykłe pionowe ekrany stosowane na innych budowanych obecnie trasach ? A już z ogromnym zdziwieniem spostrzegłem, że jest rura w rurze (co widać obecnie jedąc od Marek przez rondo z Łabiszyńską). Co więcej wygląda na to, że te "szklarnie" i tak będą jeszcze oddzielone od osiedli pionowymi ekranami. Jakie to wszystko ponosi za sobą ogromne koszty inwestycji !
  A czy zastanawiał się ktoś nad tym, że zimą mogą być bardzo obfite opady śniegu, kto będzie zrzucał go z góry "tuneli". Może na greckie zimy takie rozwiązanie jest dobre, ale w Polsce kilka obiektów już runęło od ciężaru śniegu. I jeszcze inna sprawa, rury nie są zadaszone na całej powierzchni, więc gdy będzie padał śnieg lub deszcz to (jadąc lewym pasem) będzie się jechało jednymi kołami po śliskim/mokrym, a drugimi po suchym - świetna przyczepność, zwłaszcza podczas hamowania.

  Ale trasa będzie kosmicznie piękna.

 • msaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 09:20 ~msaga

  Ja akurat z tego sie cieszę. Dzięki temu droga do pracy skróciła mi się o 20 min. Zaraz po otwarciu wiaduktu i zamknięciu tzw. drogi serwisowej na Toruńskiej była masakra. Rano korek był od samych Marek - M1 i tak do samego mostu. Teraz po otwarciu drogi serwisowej korek zaczyna się za Ostródzką i idzie w miarę płynnie, mimo świateł. Dopóki nie otworzą całej trasy ja dziękuję za sam wiadukt!

 • macieii

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2011 22:16 ~macieii

  no wracając z pracy specjalnie zatrzymałem się na dole i rzeczywiście spękania są takie, że az palec mozna włożyć !!

 • wnikliwy obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2011 19:55 ~wnikliwy…

  Taka jest prawda, że po puszczeniu ruchu wiadukt się zaczą rysować i pękać dlatego wstrzymali ruch. jak ktoś się przejdzie dołem to widać jak beton popękał

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl