Ulice

04.02.2011 11:29 trzy kolizje z tramwajem

Tramwajem w volvo

SERWISY:

Od rana doszło już do trzech kolizji z udziałem tramwajów. Scenariusze wszystkich wyglądały tak samo: samochód zajechał drogę pojazdowi szynowemu.

Pierwsza kolizja miała miejsce tuż przed godz. 9.30 na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Wspólnej. Skręcający kierowca samochodu nie zauważył składu linii 35. W kolizji nikt nie ucierpiał, ale kierującemu w opuszczeniu pojazdu pomagała straż pożarna. Ruch tramwajów był zatrzymany w obu kierunkach przez 15 minut.

 

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Młynarska

Z kolei ok. godz. 11.00 kolejna kolizja miała miejsce na skrzyżowaniu Młynarskiej i Żytniej. Składy nie kursowały kilkanaście minut w kierunku centrum.

W czwartek na stołecznych ulicach doszło do pięciu kolizji z udziałem tramwajów.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

O kolejnej kolizji, doszło do niej ok. godz. 12.40, doniósł również internauta. U zbiegu ul. Annopol i Odlewniczej samochód zajechał drogę tramwajowi nr 4. - Skład nie wyhamował, policja przyjechała na miejsce, ale ruch jest już udrożniony - zaznacza Teresa Kotwcia, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

 

Do serii kolizji, w piątek doszłedł też problem z urwanym światłowodem, który przez 40 minut wisiał nad torowiskiem przy ul. Grochowskiej. Ruch został wstrzymany ok. godz. 13.00. - Tramwaje nie mogły przejeżdżać w kierunku Gocławia, ale ruch odbywa się już normalnie - zaznacza Teresa Kotwica.

wp/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zzz.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2011 01:54 ~Zzz.

  @ Olo: To nie wiesz, że tramwaj w tym przypadku miał pierwszeństwo i że droga hamowania tramwaju przy masie kilkunastu ton jest kilkakrotnie dłuższa niż puszki?

 • sok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 19:38 ~sok

  i bardzo dobrze...chociaż na czas naprawy w warsztacie takiego mniej na mieście będzie..

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 18:28 ~olo

  Tramwaj miał rejestrację LLU.

 • sebastian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 16:15 ~sebastian

  Tym co wjachali pod tramwaj proponuję skierować na badanie wzroku. Tramwaju nie zauważyć ? Czy to jest możliwe ? A jeśli widzieli to od razu skierować na powtórny egzamin z prawa jazdy. Są wykroczenia za które powinno się to robić od razu. A to do takich należy. Jak ktoś nie ma wyobraźni to niech jeździ komunikacją.

 • Bóómber

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 14:47 ~Bóómber

  GIT! Nareszcie motorniczowie przestali się bujać z buractwem. Wczoraj dwóch, dziś już jeden, brawo tramwaje! ! !
  Dlaczego przez jednego buca tramwaj musi stać ? teraz sie dwa razy zastanowią zanim zablokują torowisko. Szerokości na łikend

 • precz_z_debilami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 14:46 ~precz_z_debilami

  Czytają komentarze co poniektórych kierowców (czyt. szoferaków) samochodów dochodzę do wniosku że jedyne czym potrafią jeździć i znają kodeks ruchu drogowego to wózek w hipermarkecie. Jak się nie znacie na przepisach to po kiego grzyba wam samochody!!?? Sprzedał taki ojcowiznę, kupił w kredycie furę i szpanuje na mieście. Jak stanie taki na torach kolejowych czy na pasie startowym dla samolotu i coś w niego uderzy to też będzie wina maszynisty albo pilota!!!

 • motorniczy r-4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 14:22 ~motorniczy r-4

  art16
  6. Kierujący pojazdem znajdującym się na części jezdni, po której jeżdżą pojazdy szynowe, jest obowiązany ustąpić miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi szynowemu.

  Art. 25. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo - także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.
  2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża.

  to sa przepisy wienc nie gadaj głupot człowieku ze jest wina tramwaju mysl troche bo jestes głupi i narazasz ludzi na swoja głupote

 • Mistrz ciętej riposty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 14:19 ~Mistrz…

  Bardzo mu tak dobrze

 • ufoludek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 14:14 ~ufoludek

  do ~żenada:
  a raczej przydałby się system wykrywania debilnych kierowców i blokada zapłonu.

 • kyri

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 14:03 ~kyri

  Nie widział dzwonka i nie słyszał tramwaju

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl