Ulice

31.08.2018 19:16 na puławskiej

Tramwaje nie jeżdżą,
więc kierowcy parkują

SERWISY:

W weekend tramwajarze będą testować nowe tory na Puławskiej. Tymczasem w piątek po południu kilku kierowców postanowiło zaparkować swoje auta na środku torowiska.

Auta zaparkowane wzdłuż torowiska zauważył po godzinie 18 nasz reporter.

- Na torach przy skrzyżowaniu Puławskiej z Goworka stoi sześć zaparkowanych aut. Jest też samochód Nadzoru Ruchu Komunikacji Miejskiej, który czeka na przyjazd straży miejskiej - relacjonował Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Interweniowała straż miejska

Podobna sytuacja miała miejsce kilka godzin wcześniej. - Około godziny 14 podjęliśmy dwie interwencje na Puławskiej, między placem Unii Lubelskiej a ulicą Goworka. Zakończyły się tym, że kierowcy sami zabrali cztery pojazdy - wyjaśnia Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej.

Jak ustalił nasz reporter, przed godziną 20 auta zniknęły już z torowiska. Kiedy na miejsce dotarli strażnicy miejscy, podjęli interwencję tylko wobec jednego kierowcy. - Interwencja zakończyła się pouczeniem, kierowca zabrał samochód - poinformował Jabraszko.

Remont torowiska

Przypomnijmy, że remont torowiska na Puławskiej rozpoczął się 8 czerwca. W czasie wakacji wymienionych zostało blisko sześć kilometrów szyn, które jesienią będą obsiewane trawą.

Tramwaje wrócą na Puławską w poniedziałek, 3 września. - W ten weekend po torach będą jeździć tramwaje testowe i pojazdy techniczne - mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich. I dodaje, że pozostawianie aut na torowisku zdarzało się już w czasie remontu, jednak ze względu na sobotnie i niedzielne plany, konieczne było wezwanie straży miejskiej.

- Jeśli w sobotę będzie taka potrzeba, również będziemy prosić strażników miejskich o pomoc w usunięciu aut z torów - zaznaczył rzecznik.

kk/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Karllll

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2018 10:56 ~Karllll

  Na pierwszym miejscu kto? Oczywiście WPI widać właśnie wysoki poziom inteligencji, Cebulaki...

 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2018 09:04 ~kierowca

  Na lawetę i 500-

 • Gary

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 22:26 ~Gary

  wawa~wawa

  Puścić jakąś 105-tkę i pozamiatać "śliczne" blachosmrody.
  Czas już na podwyżkę mandatów. Za takie parkowanie powinno być gratis 10 tysiaków i zobaczymy kto się odważy. Na poczet mandatu należałoby odwozić samochodziki do depozytu do czasu opłacenia. Jak nie to licytacja albo złom.

  Ty byś się nie nadawał na prezesa firmy.
  Gdybyś wprowadził mandaty po 10 tys złotych to nikt by już nie łamał przepisów i dochody z mandatów spadły by niemal do zera. A tak przy niższych mandatach miasto mimo wszystko zarabia sporo na mandatach.

 • ponton

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 21:24 ~ponton

  Komu to przeszkadza? Jak nie kursują tramwaje to chyba lepiej, że stają tam niż mają rozjeżdżać trawniki. Miasto powinno stworzyć więcej parkingów (płatnych ale tanich - miesiąc 150/200 zł), aby nie było dzikiego parkowania i lamentu, że zamiast trawy jest klepisko. Niestety teraz posiadanie auta to nie luksus, ale konieczność - dziecko trzeba odwieźć do szkoły/przedszkola, które nie znajduje się do 1 km. od domu tylko 3, bo jest "brak miejsc".

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 20:57 ~Piękny Roman

  warszawiak~warszawiak

  A gdzie mają parkować jak pani z PO nie potrafi zwiększyć ilości miejsc parkingowych ???
  Zobaczcie ile miejsc zajmują samochody carsharingu - Na to wydała zgodę pani HGW nie wybudowując ani jednego miejsca parkingowego więcej !
  Niedługo koniec rządów Po w stolicy - rządów afer i skandali.

  Bo tak ma być, prywatne auto tylko dla elyt, nie dla plebsu.
  Plebs to rowerek, komunikacja miejska i w ostateczności wynajęte auto.

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 18:41 ~wawa

  Puścić jakąś 105-tkę i pozamiatać "śliczne" blachosmrody.
  Czas już na podwyżkę mandatów. Za takie parkowanie powinno być gratis 10 tysiaków i zobaczymy kto się odważy. Na poczet mandatu należałoby odwozić samochodziki do depozytu do czasu opłacenia. Jak nie to licytacja albo złom.

 • jot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 17:51 ~jot

  aaa~aaa

  Też mi problem, Wziąć lawetę wywieźć na parking policyjny na koniec województwa np. Szydłowiec i niech się jeden z drugim martwi jak po samochód pojechać, drugi raz już nie stanie.


  Jak kiedyś tak robiono, to jakiś mądry prawnik i/lub sąd wymyślili, że tak nie można, bo to niezgodne z prawem (idiotyczne było tłumaczenie, nie pamiętam już o co szło, ale generalnie wyszło na to, że biedny nieszczęśliwy kierowca samochodu został nieziemsko pokrzywdzony zarówno wywiezieniem samochodu, jak i dużą opłatą).

 • jot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 17:42 ~jot

  warszawiak~warszawiak

  A gdzie mają parkować jak pani z PO nie potrafi zwiększyć ilości miejsc parkingowych ???
  Zobaczcie ile miejsc zajmują samochody carsharingu - Na to wydała zgodę pani HGW nie wybudowując ani jednego miejsca parkingowego więcej !
  Niedługo koniec rządów Po w stolicy - rządów afer i skandali.


  Słusznie. Jak to kiedyś śpiewano: przyjdzie jaki walec i wszystko wyrówna. Było hasło wyborcze: Polska w ruinie; teraz będzie Warszawa w ruinie. Będzie miło i dobrze jak za czasów Lecha K. - w zasadzie nie działo się nic, nic nie budowano, nic nie rozpoczynano, niczego nie kończono, żadnych planów, inwestycji, bo przecież ktoś jeszcze urzędnika posądzi o to, że wziął łapówkę, więc profilaktycznie lepiej niczego nie podpisywać. Nareszcie będzie spokój. Tylko kto zrobi te 10 linii metra?

 • Ana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 15:10 ~Ana

  Większość to barany z poza Warszawy.... wystarczy sprawdzić rejestracje - Sierpc Pułtusk...
  Takich to tylko od razu zwozić z mandatem przynajmniej 2 tyś. szybko się nauczą...

 • Rocco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 14:19 ~Rocco

  Samochody poparkowane na torowiskach, chodnikach, trawnikach i placach to przecież chleb powszedni w nic na Świecie nie znaczących kartonowych wydmuszkach Państw - wiec skąd nagle to oburzenie?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl