Ulice

14.10.2011 10:32 wszystko zależy od nadzoru budowlanego

Tramwaje na Andersa
w przyszłym tygodniu?

SERWISY:

Być może w przyszłym tygodniu uda się oddać do użytku wiadukt Andersa. Wszystko zależy od tego, jak szybko zbierze się komisja nadzoru budowlanego.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w połowie września dostarczył do nadzoru budowlanego dokumentację i miał nadzieję, że wiadukt zostanie otwarty do końca miesiąca. Niestety nie udało się, bo nadzór budowlany zażądał uzupełnienia dokumentacji.

- Uzupełniamy ją i mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu zbierze się komisja, która dopuści ruch po całym wiadukcie. Wszystko zależy od inspektorów z nadzoru - mówi Agata Choińska, rzeczniczka prasowa ZMID.

Na wiadukt czekają kierowcy, którzy obecnie jeżdżą tylko po jednym wiadukcie drogowym i pasażerowie, którzy nie mogą doczekać się powrotu tramwajów.

- Do niedawna jako prawdopodobny (też już nie pierwszy, a kolejny) termin otwarcia tego wiaduktu podawany był dzień 17.10 br. Przygotowaliśmy zatem wprowadzenie od tego dnia zmian w układzie linii tramwajowych dostosowanych zarówno do zmienionego układu torowego w rejonie Dw. Wileńskiego, jak też otwartego już torowiska w ul. Mickiewicza - przekonuje ZTM.

Ale w związku z przedłużajacymi się procedurami wstrzymano uruchomienie dwóch linii. - uruchomienie linii 6 i 15 oraz zmiana trasy linii 35 zostaną wprowadzone z chwilą oddania do użytku wiaduktu w ciągu ulic: Andersa – Mickiewicza - zapewnia ZTM

Ciągnąca się budowa

Ponad miesiąc temu pierwsze tramwaje wjechały wprawdzie na wyremontowany wiadukt, ale bez pasażerów - były to testy. Sprawdzanie szyn to standardowa procedura po remoncie.

Utrudnienia na Andersa trwają od 2009 roku. Po wybraniu wykonawcy nowej przeprawy drogowcy obiecywali, że pierwszy wiadukt będzie gotowy pod koniec października 2010. Udało się dopiero w lipcu 2011.

Koszt budowy trzech równoległych wiaduktów to 79 mln zł.

TAK WYGLĄDAŁY TESTY SZYN NA WIADUKCIE:

bf/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • LOL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2011 10:24 ~LOL

  Śrubełek, jesteś typowym plebem z kompleksem miejsca swojego zamieszkania:)

 • Huike

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2011 02:19 ~Huike

  śrubełek - Jeśli na Żoliborzu każdy ma 3 samochody, to pozdrowienia dla ciebie.

 • warszawiak 68

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2011 12:26 ~warszawiak 68

  Czytam wypowiedzi niektórych internautów i zastanawiam się o czym oni wogóle piszą?. Wymyślają łapówki dla urzędników?. Każdy projekt zmiany organizacji ruchu czy dokument odbioru danego obiektu podpisywany jest przez upoważnione osoby które imennie odpowiadają za zgodność. Dopilnowanie wszystkiego żeby było zgodne z projektami jest zwykłym dupochronem. Nie każdy ma ochotę wychodzić z biura w kajdankach. A prowizorkę to można zrobić sobie w domu.

 • Waj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2011 12:24 ~Waj

  @Tram, czyżbyś sie przywiązał do 36, tak jak większość żoliborzan? Wal do tych co Zmieniają Trasy Maniakalnie. Tam Ci wytłumaczą, że tempus fugit, i że nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki. Trasa którą dotknął jakiś objazd, nie wraca już do poprzedniego stanu. Z zasady.

 • Tram

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2011 08:56 ~Tram

  A co z 36???

 • Alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2011 23:33 ~Alex

  EEEE tam... kawa & wystawa w Galerii Cytadela....

 • amber

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2011 22:43 ~amber

  Ależ ja nie żartuję, mieszkam w Al.Solidarności przy Orlej więc mój postulat jak najbardziej zasadny. Co prawda po latach trochę przywykłem, ale często mam ochotę rzucić czymś ciężkim w stojące pod oknem samochody i wyjące w korku pojazdy straży czy pogotowia. Ciężko własne myśli usłyszeć.

 • śrubełek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2011 20:47 ~śrubełek

  @amber: Nie żartuj sobie, do Tramwajów wypływały już SKARGI NA ZBYT GŁOŚNO DZIAŁAJĄCE ZWROTNICE (!!!) Ludzie, którzy je pisali byli nie tylko całkowicie trzeźwi ale też śmiertelnie poważni :)

 • amber

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2011 20:01 ~amber

  śrubełek idąc Twoim szlakiem żądam wyrzucenia ruchu z Al.Solidarności tzn tramwajów, autobusów, samochodów osobowych. Rowerzyści i piesi ostatecznie mogą zostać. Od lat przeszkadza mi hałas dochodzący z ulicy.

 • śrubełek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2011 18:03 ~śrubełek

  Ja nie wiem czy tam w ogóle potrzebne są tramwaje. Przeciez mieszkańcom na ul.Mickiewicza zawsze bardzo przeszkadzał hałas przejeżdżających wagonów. Z kolei na Słowackiego mieszkańcy wolą parking zamiast torowiska. To ja się pytam: Na jaką cholerę w ogóle pchać tramwaje na Żoliborz???

  Takie uszczęśliwianie ludzi na siłę. Przecież tam każdy ma samochód (albo trzy). Zamiast tego durnego wiaduktu, powinni im autostradę przez środek dzielnicy puścić!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl