Ulice

15.11.2010 15:01 Źle ustawiona sygnalizacja przyczyną wypadków?

Tramwajarze: Wypadek przez źle ustawione światła

SERWISY:

Być może nie doszłoby do wypadku na skrzyżowaniu Ratuszowej z Jagiellońską, gdyby na czas została poprawiona sygnalizacja świetlna - alarmują tramwajarze. - Od trzech lat piszemy w tej sprawie do Tramwajów Warszawskich i Zarządu Dróg Miejskich - mówi jeden z motorniczych.

- W tej chwili sygnalizacja jest tak ustawiona, że zielone światło mają tramwaje jadące z trzech różnych stron – wyjaśnia jeden z motorniczych. Według niego to właśnie sygnalizacja świetlna była jedną z przyczyn wypadku, w którym ranne zostały dwie osoby.

Do redakcji tvnwarszawa.pl przesłał także część korespondencji dotyczącej wspomnianego skrzyżowania.

"Inżynier ruchu wie o sprawie"

W piśmie od Tramwajów Warszawskich do Komisji Zakładowej WZZ Solidarność 80 czytamy m.in., że przeprowadzono wizję lokalną. Władze spółki przyznają również, że sygnalizację trzeba zmienić, a o planach jej przebudowy był informowany inżynier ruchu. Jest także informacja, że zmiany mają być wprowadzone wraz z nową, tymczasową organizacją ruchu w czasie budowy centralnego odcinka II linii metra.

"Nie ma pieniędzy"

Kolejne pismo skierowane jest do Zarządu Transportu Miejskiego. Władze TW zwracają się w nim z prośbą o poparcie przebudowy sygnalizacji w ZDM.

W kwietniu TW wysłały także pismo do Zarządu Dróg Miejskich. W odpowiedzi ZDM informuje, że dostosowanie sygnalizacji jest planowane razem z budową ścieżki rowerowej. Jednocześnie zaznacza, że w obecnej chwili ZDM nie posiada środków finansowych na modernizację skrzyżowania.

Bez komentarza

Dziś nikt w ZDM nie chciał komentować tej sprawy. – Nie jesteśmy od komentowania wypadków – powiedział Filipowi Chajzerowi, reporterowi TVN Warszawa Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

WIĘCEJ O PRZYCZYNACH WYPADKU NA PRADZE W "STOLICY" TVN WARSZAWA O GODZ. 17.45.

par/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl