Ulice

14.06.2019 21:58 LINIA 23 NA OBJAZDACH

Tramwaj zderzył się
z taksówką na Pradze

SERWISY:


Zderzenie na skrzyżowaniu Wileńskiej i Środkowej. Tramwaj linii numer 23 zderzył się z taksówką. Ruch na Wileńskiej został wstrzymany.

Do zderzenia doszło po godzinie 21.

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Tramwaj zakręcał ze Środkowej w Wileńską i uderzył w bok taksówki od strony kierowcy. Jedna osoba jest badana w karetce. Ruch tramwajowy, podobnie jak drogowy na Wileńskiej, jest wstrzymany - relacjonował.

I dodał, że na miejscu pracują policja i nadzór ruchu Tramwajów Warszawskich.

Jak informował o godz. 21.20 Zarząd Transportu Miejskiego, tramwaje linii 23 zostały skierowane na objazdy.

mp/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • msg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2019 18:14 ~msg

  Motorniczowie przecież notorycznie nie stosują się do znaku A-7 ustąp pierwszeństwa. Nie stosują do niego tak samo tu jak na rondzie Starzyńskiego czy skrzyżowaniu 11 listopad z Targową.

 • pfd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2019 11:39 ~pfd

  Fachofcy przyjaźni miastu jedynie.

 • sammler

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2019 18:25 ~sammler

  Tramwaj skręca w lewo, a więc wyjeżdża ze Środkowej w Wileńską. Google Maps pokazuje, że Środkowa to droga podporządkowana. Motorniczy najpewniej więc wymusił pierwszeństwo.

  Do tutejszych "mistrzów kierownicy": bezwzględne pierwszeństwo tramwaje mają JEDYNIE na skrzyżowaniach równorzędnych, a także przy zjeździe z ronda (ale NIE wjeździe na nie!). W pozostałych przypadkach zasadniczo muszą się podporządkować sygnałom lub znakom drogowym.

 • Bogdan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2019 13:20 ~Bogdan

  Ewidentna wina motorniczego. Był podporządkowany i wymusił pierwszeństwo. Miałby pierwszeństwo tylko w sytuacji gdyby samochód skręcał w lewo obok niego, z tej samej ulicy. Ale to było niemożliwe ze względu na zaparkowane tam samochody.
  Więc odczepcie się od kierowcy samochodu.

 • Olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2019 10:05 ~Olek

  AdiWawa~AdiWawa

  Zaraz zaraz, ale to ponoć ta firma na U jest niebezpieczna a nie "taryfa"

  Oczywiście. Tylko z licencją jest bezpiecznie. Licencja zapewnia bezpieczeństwo.

 • logik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2019 09:28 ~logik

  Zastanawia mnie czemu zawsze tylko warszawiacy wpadają pod tramwaj, parkują na torach tramwajowych, codziennie blokują S8 rozbitymi autami. Przecież to jak mówią o sobie najlepsi kierowcy;)
  1/3 aut to obce rejestracje i jakoś naprawdę sporadycznie można zobaczyć by któryś z tych "się rozbił" wiadomo człowiek jest tylko człowiekiem każdemu może się zdarzyć.

 • ito

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2019 07:34 ~ito

  Bezpieczna komunikacja zbiorowa (choć- taksówka- co to za "zbiorowa"?). Jak by tu przypisać winę właścicielom aut prywatnych?

 • zyga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2019 04:08 ~zyga

  Zanim sie zacznie "g-burza" na taksowkarza...
  Motorniczy tramwaju ewidentnie wymusil pierwszenstwo, wyjezdzal z drogi podporzadkowanej. I nie, tramwaj NIE MA zawsze pierwszenstwa. Jak kazdy uczestnik ruchu musi stosowac sie do znakow drogowych.

 • Orliko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2019 00:50 ~Orliko

  Nie mogę dojrzeć żadnych oznaczeń "taxi". Na jednym z ujęć wydaje się, jakby było coś cenzurowane (barwy Warszawy i syrenka?!) po czym na innym ujęciu już nie ma w tym miejscu "cenzury" i widać, że jest to fragment tramwaju. Jeszce nie ma 2020roku żeby wszystkich móc nazwa" "taksówka"

 • AdiWawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2019 22:43 ~AdiWawa

  Zaraz zaraz, ale to ponoć ta firma na U jest niebezpieczna a nie "taryfa"

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl