Ulice

19.12.2018 15:51 utrudnienia w ruchu

Tramwaj zapalił się na środku mostu Śląsko-Dąbrowskiego

SERWISY:

Ogień wybuchł w składzie jadącym mostem Śląsko-Dąbrowskim. Pasażerowie zostali ewakuowani. Nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło około godziny 15.

- Do pożaru doszło w składzie linii 23 jadącym w kierunku Pragi - informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

- Mamy informację o zadymieniu. Pasażerowie i motorniczy zostali ewakuowani. Nikomu nic się nie stało - powiedział Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej oraz nadzór ruchu.

- Wyłączona jest trakcja, składy, które wjechały na most, stoją - dodawał Zieliński.

Z powodu akcji służb występowały utrudnienia dla kierowców. Korkowała się al. "Solidarności" i pobliskie ulice.

Zarząd Transportu Miejskiego też informował o utrudnieniach. Tramwaje zostały przekierowane na most Gdański.

Linie autobusowe 160, 190, 527 jadące od strony Pragi mostem Śląsko-Dąbrowskim kończyły bieg na krańcu Dworzec Wileński. Autobusy jadące od strony Woli mostem Śląsko-Dąbrowskim kończyły trasę na pl. Bankowym.

Ruch został przywrócony krótko przed godziną 16.

ml/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • śwo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2018 16:48 ~śwo

  A jeszcze nie dawno Hanka syrenka warszawska uzasadniała podwyżki biletów wymianą taboru. Na ulicach W-wy od dłuższego czasu jeździ coraz więcej starych wagonów :):):)

 • ehh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2018 16:43 ~ehh

  Mam jedno pytanie. Co ma prezydent Trzaskowski do pożaru tramwaju? On podpalił ten tramwaj czy co? To nawet nie jest ten "Tramwaj Równości". To zwykła 105Ni, która jeździ codziennie na zwykłych liniach.

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2018 15:29 ~wawa

  W metrze Nowy Świat izolacja elektryczna pali się co kilka dni. Ale takie my teraz władze. Zamiast bezpieczeństwa, tramwaje różnorodności.

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2018 12:15 ~abc

  HGWTrzasek~HGWTrzasek

  Kolejna klęska Trzaskowskiego - "Tramwaj różnorodności" spalony, a taki był ładny...amerykański , hi, hi

  patryk wynocha do Opola!

 • Wata szklana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2018 08:26 ~Wata szklana

  Tramwaj typu "akwarium" - powinny być oddane za złotówkę Ukrainie, są głośne i awaryjne. "Parówki" już nie jeżdżą, po co komu ten relikt ???

 • Przemek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2018 01:42 ~Przemek


  Przemek~Przemek

  Poezja - gaszenie wodą nie czepiam się ew. porażenia prądem bo pantografy w dole, linia wyłączona paliła się elektryka - ale jest mgła wodna, inne środki gaśnicze użycie których minimalizuje zniszczenia i straty. A co do TW to wystarczyło by zainstalować samoczynne linie gaszące i było by po sprawie. Skład by stał ale bez takiego zadymienia, straty w szafce ze sterowaniem znacznie mniejsze, ocalała by szyba, uszczelki, okładziny wewnętrzne itd. Koszt w stosunku do strat teraz powstałych znikomy.
  cyt~cyt

  A słyszałeś o czymś takim jak moduł proszkowy w pojazdach gaśniczych? Otóż część z nich jest w nie wyposażona. Chciałeś błysnąć, więc Cię trochę oświecę

  Gratuluję Zabłysnąłeś marnym płomieniem. Napisałem inne środki gaśnicze - żeby nie rozwodzić się nad wyposażeniem i możliwościami. I jeszcze jeden drobny szczegół czas zadziałania SUG`a czy ALS`a a podjęcie akcji przez zastęp z najbliższej zdarzeniu JRG to lekko kilka do kilkunastu minut w plecy...
  Więc jeżeli masz pojęcia tyle co oranżada gwarancji to proszę nie zabieraj głosu, a czas spożytkuj na uzupełnienie wiedzy. Niestety dalsza dyskusja z Tobą jest poniżej poziomu większości komentujących.

  Niech będzie pochwalony Święty Florian! - I dziewczynka z zapałkami!

 • wspomnienie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2018 00:01 ~wspomnienie

  Podobny przypadek miał miejsce na linii 7, bodajże na jesieni 1995 roku. Chyba był to skład 1040+1041. Wtedy to jadący w kierunku Okęcia tramwaj już od Korotyńskiego zaczął dziwnie reagować na manualne sterowanie hamowaniem(zwalnianie)/ruszanie(przyspieszanie)/jazdę ze stałą prędkością. Przed ul. Lechicką zaczęło się skrzenie i można było wyczuć charakterystyczny swąd z szafy przy kabinach motorniczego. Dojeżdżając do ogrodzenia Lotniska spod podłogi już wydobywały się smużki dymu. W tym momencie nie mieliśmy wyboru i przeszliśmy do pierwszego wagonu, gdyż cały tył już był w dymie, a spod pulpitu awaryjnego sterowania widać było malutki płomyk. W moment po wyjściu wszystkich na pętli zrobiło się sino, a ogień obejmował już 30% składu. Mimo wysiłków motorniczego i służb składu nie udało się uratować. Na początku 1996 roku został skasowany. Tym samym wykaz wagonów na Woli wynosił -2.

 • pfd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2018 21:34 ~pfd

  Plagi dalszy ciąg.

 • Andrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2018 21:33 ~Andrzej

  Jakieś fatum w tym tygodniu na tym moście. W poniedziałek rozpędzone bmw wjechało w podróżnych czekających na przystanki Stare Miasto 1 a dziś ten spalony tramwaj :-(

 • tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2018 21:06 ~tom

  Przemek~Przemek

  Poezja - gaszenie wodą nie czepiam się ew. porażenia prądem bo pantografy w dole, linia wyłączona paliła się elektryka - ale jest mgła wodna, inne środki gaśnicze użycie których minimalizuje zniszczenia i straty. A co do TW to wystarczyło by zainstalować samoczynne linie gaszące i było by po sprawie. Skład by stał ale bez takiego zadymienia, straty w szafce ze sterowaniem znacznie mniejsze, ocalała by szyba, uszczelki, okładziny wewnętrzne itd. Koszt w stosunku do strat teraz powstałych znikomy.


  koszt znikomy?? jak sobie założysz we wszystkich tramwajach jakieś linie gaszące (nie wiem co to ma być) to koszt nie będzie znikomy, zwłaszcza że takie pożary to jednostkowe przypadki, zazwyczaj wystarczy odpowiednio wcześniej odciąć zasilanie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl