Ulice

14.07.2015 12:46 Zablokowany ruch tramwajowy

Tramwaj wypadł z torów
po zderzeniu z samochodem

SERWISY:

Dopiero przed 13.00 zakończyły się utrudnienia na Mokotowie po tym, jak rano na ulicy Puławskiej volkswagen zderzył się z tramwajem. Skład się wykoleił. Wstrzymany był ruch tramwajów. Część Puławskiej blokowały wozy służb.

Do wypadku doszło we wtorek przed 10 rano. Na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Malczewskiego tramwaj zderzył się z osobówką, w wyniku czego wykoleił się. Kierowca volkswagena został ranny.

Utrudnienia i linia zastępcza

Zablokowany był ruch tramwajowy w obu kierunkach. Problemy dotyczyły linii 4, 10, 14, 18, 35. Tramwaje były  kierowane na objazdy.

Występowały utrudnienia na Puławskiej. Część jezdni blokowały wozy służb. Na zdjęciach naszego reportera widać, że kierowcy wychodzili z samochodów i czekali, kiedy będą mogli ruszyć. Problem z przejazdem miały też autobusy linii 222.

Zarząd Transportu Miejskiego informował, że została uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z, kursująca na trasie METRO WILANOWSKA – PL. KONSTYTUCJI.

 

 

 

Wypadek podczas zawracania

- Tramwaj został mocno zniszczony. Została uszkodzona również sieć trakcyjna - informował Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Pracownicy Tramwajów Warszawskich zwracali uwagę, że akcję usuwania wykolejonego tramwaju trzeba wykonać bardzo ostrożnie.

- Okoliczności wypadku bada policja. Najprawdopodobniej auto zawracało przez torowisko i wtedy doszło do zderzenia - powiedziała Edyta Adamus z komendy stołecznej. Dodała, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

 

 

 

ło/lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ombre

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 16:53 ~ombre

  Wydawało by się że wszyscy wiedzą iż tramwaj to "przecinak" i lepiej nie zajeżdżać mu drogi... No nic - wierzmy w człowieka -może kierowca osobówki nie miał okularów

 • tutejszy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 16:12 ~tutejszy

  AdiWawa~AdiWawa

  Gdyby te naście lat temu zostawili tam zawrotkę(tramwajową) ruch mógłby się odbywać z/do on niej, a tak wszystko stoi.

  Racja. Pętla Wierzbno umożliwiłaby normalne kursowanie tramwajów od niej do centrum.

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 16:08 ~gosc

  Słabe te nowe tramwaje. Starocie tak nie wypadały z torów po kolizjach.

 • AdiWawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 15:47 ~AdiWawa

  Gdyby te naście lat temu zostawili tam zawrotkę(tramwajową) ruch mógłby się odbywać z/do on niej, a tak wszystko stoi.

 • Wszechwiedzący

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 15:18 ~Wszechwiedzący


  benek~benek

  Uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi powinny być odnawiane co kilka lat. Prawo o ruchu drogowym się zmienia co jakiś czas, a ludzie jeżdżą samochodami nie znając zupełnie obowiązujących aktualnie przepisów.
  fgf~fgf

  A karta rowerowa, co ile?


  Co tam karta rowerowa, jeśli ktoś chce jeździć po ulicy powinien zdawać tak samo prawo jazdy.

 • Robin Chłód

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 14:43 ~Robin Chłód

  BardzoZłyMotorniczy~BardzoZłyMotorniczy

  No dobrze, pojeździliśmy sobie po panu kierowcy, to teraz zadajmy dwa pytania pomocnicze.

  Pytanie nr 1:
  DLACZEGO kierowca samochodu wjechał na tory, choć widział zbliżający się tramwaj
  Pytanie nr 2:
  KTO go tego nauczył?


  Pytanie numer 3:
  Nic nie zwalnia od myślenia na drodze, nieprawdaż? Jazda na pamięć, ślepa wiara w magiczne światła, prowadzi do takich właśnie wypadków. Czy TY też tak jeździsz?

 • szakal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 14:37 ~szakal  Maniek~Maniek

  Czy wiecie, że przewożenie w samochodzie rozwydrzonego bachora jest bardziej niebezpieczne niż rozmowa przez telefon komórkowy? Czy nie należałoby wprowadzić przepisu, że w przypadku przewożenia dzieci w samochodzie musza być dwie osoby dorosłe? Jedna do spacyfikowania bachora, druga do prowadzenia samochodu.
  stonka~stonka

  Nie interesują nas Twoje problemy wychowawcze.
  Maniek~Maniek

  Nie mam już żadnych, dzieci już pokończyły studia (dzienne i państwowe tak jak ja kiedyś) i pozakładały rodziny. To co napisałem to obserwacje a nie własne doświadczenia.

  To ładnie, bardzo ładnie, że masz dzieci. Mam nadzieję, że nie odziedziczyły po tobie całej twojej inteligencji. Bo powiedz - czy tak trudno jest kupić prosty zestaw głośnomówiący? Kosztuje 150 zł. Mam, używam, jest praktyczny, a ja mogę bezpiecznie rozmawiać. Więc nie opowiadaj tu bajeczek o przewadze świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia i nie posługuj się swoimi doświadczeniami wychowawczymi (biedne te twoje rozwydrzone bachory, że mają takiego ojca), tylko zachowaj się jak facet i prowadź bezpiecznie, trzymając obie łapy na kierownicy.

 • Marcon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 14:32 ~Marcon

  Do wszystkich niedorajdów,jestem i rowerzystą i kierowcą zawodowym. I warszawiakiem od urodzenia,a nie lubię tramwajów. Myślenia i prawa o ruchu drogowym to wy powinniście uczyć na pamięć.

 • LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 14:23 ~LLU

  Oczywiście "warsiawski miszcz" kierownicy. Codziennie można oglądać takich głąbów na ulicach, niestety...

 • powiększ swoje ego

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 14:12 ~powiększ…

  Maniek~Maniek


  Nie mam już żadnych, dzieci już pokończyły studia (dzienne i państwowe tak jak ja kiedyś) i pozakładały rodziny. To co napisałem to obserwacje a nie własne doświadczenia.

  Zapomniałeś dopisać jakie kierunki, bo z całą pewnością wszyscy są bardzo ciekawi.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl