Ulice

18.03.2019 15:43 trzy linie na objazdach

Tramwaj wykoleił się
przed pętlą Górczewska

SERWISY:


Przy pętli Górczewska wykoleił się tramwaj. Trzy linie były skierowane na trasy objazdowe.

Jak informował Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich, do zdarzenia doszło o godzinie 14.45. Z torów zsunął się skład numer 10.

- Na pętli tramwaje jeżdżą z bardzo ograniczoną prędkością, więc nikomu nic się nie stało – mówił rzecznik prasowy. – Pozostałe pojazdy mogą ominąć go na innych torach, dlatego ruch odbywa się normalnie – podawał.

Ale według strony Zarządu Transportu Miejskiego, linie 10, 2628 zostały skierowane na trasy objazdowe.

Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl podkreślił, że do zdarzenia nie doszło na samej pętli. - Wykoleiła się przednia część tramwaju - dodał.

Na miejscu była ekipa Tramwajów Warszawskich. – Nasi pracownicy wstawią tramwaj na tory i najpewniej o własnych siłach będzie mógł jechać dalej - podawał Dutkiewicz.

ap/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Monia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2019 14:39 ~Monia

  Patrycja 84~Patrycja 84

  No i co, tramwajem szybciej, tramwaj to przyszłość transportu? Guzik, jeden wykolejony skład - stoją wszystkie, zero jazdy, wysiadka i z buta ekobanda, tylko nie wsiadać do autobusów !!!


  Tramwaj wykoleił się tuż przed pętlą na której i tak wszyscy musieli by wysiąść, nawet "nurki":). A co do autobusów to też się psują i stoją w korkach, więc tramwajami rzeczywiście jest szybciej.

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2019 10:14 ~wawa

  Patrycja 84~Patrycja 84

  No i co, tramwajem szybciej, tramwaj to przyszłość transportu? Guzik, jeden wykolejony skład - stoją wszystkie, zero jazdy, wysiadka i z buta ekobanda, tylko nie wsiadać do autobusów !!!

  Chciałem napisać to samo. Tramwaje coraz częściej paraliżują to miasto. Tylko autobusy są niezawodne.

 • Patrycja 84

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2019 08:13 ~Patrycja 84

  No i co, tramwajem szybciej, tramwaj to przyszłość transportu? Guzik, jeden wykolejony skład - stoją wszystkie, zero jazdy, wysiadka i z buta ekobanda, tylko nie wsiadać do autobusów !!!

 • Realista_Praga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2019 05:53 ~Realista_Praga

  Jeżeli dochodzi do wykolejenia na prostym odcinku torów, przyczyny trzeba szukać m. in. w pękniętej osi, w urwanym wale "pod włos" z przekładnią kardana,

 • Śledczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2019 19:42 ~Śledczy

  Być może notorniczy chciał po prostu zdążyć na światło, które jest tak sprytnie zsynchronizowane, że jadąc przepisowe 15 km/h przez zwrotnicę, dojeżdża się do skrzyżowania dokładnie w chwili gdy zapala się pozioma pałka. I trzeba potem czekać dwie minuty aż się wzbudzi (lub nie) drugi raz. A tu rozkładowo jedna minuta przerwy na pętli i siedem minut opóźnienia z trasy...
  Pewnie dał za wcześnie za dużo jazdy i się wykoleił na krzyżownicy. Zrobią jego winę i nikt nie będzie się interesował CO BYŁO PRZYCZYNĄ tego, że pan motorniczy tak walczył o te głupie dziesięć sekund.
  Bo w Polsce w ogóle nikogo nie interesują prawdziwe przyczyny wypadków. Wszystkich interesuje wyłącznie ukaranie sprawcy. I wszystkim się wydaje, że jak ukarzą sprawcę, to rozwiążą problem. A to tak nie działa. Bo sprawca po którymś razie będzie miał w końcu dość i się zwolni z pracy, a na jego miejsce przyjdzie nowy, którego będzie trzeba karać od początku... aż też się zwolni i na jego miejsce przyjdzie kolejny nowy. I tak w nieskończoność.

  Wielką ironią jest to, że gdyby przejechał zwrotnicę 30 km/h (czyli dwa razy szybciej niż maksymalna dopuszczalna prędkość), ALE NA WYBIEGU, to by się nie wykoleił i jeszcze bezpiecznie zdążyłby na swoje światło. Tylko, że wtedy mogliby go namierzyć radarem panowie z Nadzoru Ruchu i wlepić kilkaset złotych kary dyscyplinarnej...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl