Ulice

01.09.2011 17:40 utrudnienia w centrum

Tramwaj potrącił rowerzystę

SERWISY:

 

Tramwaj linii 9 potrącił rowerzystę na rondzie de Gaulle'a. Tramwaje w kierunku Okęcia nie kursowały przez ponad 20 minut.

Na razie nie wiadomo, jak doszło do wypadku. - Policjanci ustalają przyczyny zdarzenia - powiedziała tvnwarszawa.pl Anna Kędzierzawska z komendy stołecznej policji. Rowerzysta został na miejscu opatrzony przez ratowników.

Tramwaje nie kursowały przez ponad 20 minut. Kierowcy napotkali utrudnienia w kierunku ronda Dmowskiego.

bf/bako

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • rowerzysta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2011 16:14 ~rowerzysta

  Do painmakera że ktoś jeździ rowerem to nie dowód biedy tylko dbania o środowisko i zdrowie. Nie tak jak kierowcy większość to cymbały nieznający przepisów ruchu drogowego.Po drugie jak dbasz o zdrowie zapewne wpierniczasz niezdrowe żarcie i żadnego ruchu na świeżym powietrzu.

 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 15:46 ~Wawka

  PanuReżyseru, nie masz racji. Firmy ubezpieczeniowe oferują wiele polis (ubezpieczenie nóg piłkarzy, biustów modelek i wiele innych), a OC od swoich występków warto posiadać. Wyobraź sobie, że rowerzysta czy pieszy swoim zachowaniem powoduje poważne uszkodzenie Twojego samochodu, nówki Jaguara. Naprawisz go za swoje? Ze swojego AC? Zakładam, że sprawca nie uciekł. Owszem, możesz szkodę zlikwidować z AC lub straty pokryje Fundusz Gwarancyjny. Ale ten ostatni upomni się w sądzie o zwrot poniesionych kosztów, tzw. regres w stosunku do sprawcy.A wierz mi, szyba do Pesy kosztuje dużo, bo nie wykonuje się jej w setkach tysięcy egzemplarzy jak do Golfa.

 • painmaker

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 14:26 ~painmaker

  a nie ogarniacie że rowerzysta może mieć również samochód? nie no co za bzdura. mieć auto i jeździć rowerem! rower to przecież synonim biedy i nieudacznictwa.

 • Motocyklista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 14:15 ~Motocyklista

  To nie tramwaj potracil rowerzyste.. tylko rowerzysta wpadl pod tramwaj!!! W tramwaju nie ma kierownicy dzieki ktorej motorniczy moglby odbic w lewo czy prawo...

 • mtbiker

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 11:20 ~mtbiker

  ~dsdasdasda

  Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia. Również nie popieram "rozjeżdżania" ludzi na pasach, a w ruchu ulicznym mimo że poruszam się względnie szybko, staram się nie blokować niepotrzebnie samochodów.

  Myślę, że "świadomi" rowerzyści płacą za OC (a są to grosze) dla świętego spokoju.

 • Motabaj164

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 11:18 Motabaj164

  Ewentualne uszkodzenia spowodowane rowerem są raczej niewielkie i można je pokryć z własnej kieszeni.

 • mtbiker

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 11:17 ~mtbiker

  ~dadsadasda

  Tak swoją drogą to sorry za komentarz o polonezie - był zbędny. Po naszych ulicach często jeżdżą rowerzyści na sprzęcie wartym kilka tys. złotych i warto czasem o tym pamiętać. Zresztą nie należy oceniać innych przez pryzmat pieniądza i "wartości" pojazdu.

  Wracając do opłat. Dlaczego chcesz żeby inni mieli gorzej? Jestem za tym, by opłaty za samochód zmniejszać, a nie zabierać kasę innym. Koniec końców kasa ta nie służy naszemu dobru, tylko trafi pod postacią premii do kieszeni jakiegoś prezesa, który pierdzi w stołek.

 • dsdasdasda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 10:59 ~dsdasdasda

  ~mtbiker

  koniec kłótni, zapewne jesteś jednym z tych rowerzystów który ma coś w głowie i nie naraża siebie i innych na niebezpieczeństwo. Mi chodziło jedynie o to że jest bardzo dużo rowerzystów którzy nic sobie nie robią z czerwonego światła, z tego że ludzie idą po pasach. Oczywiście kierowcy też łamią przepisy, ale jak to robią to przynajmniej jak coś uszkodzą to mają OC. Sprawa OC dla rowerów jest trudna, bo przecież trudno żeby kupować OC na rowerek dla dziecka, ale problem z szkodami powodowanymi przez rowerzystów jest.

 • mtbiker

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 10:48 ~mtbiker

  ~dadsadasda

  Jak coś zniszczę to wyobraź sobie oddam z... OC, które mam wykupione.

  Paliwo, OC, podatek drogowy i wieczna frustracja, że inni nie muszą płacić :) Płacę grosze za OC i to wszystko. Dodatkowo nie stoję w korkach, więc nie frustruję się, jak niektórzy.

  "drogę chcesz dla siebie" - wyobraź sobie, że zgodnie z KRD rower jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu. Chociaż wiem, że niektórych bardzo to boli. Nigdzie nie pisałem, że chcę dla siebie. Korzystam z niej zgodnie z przepisami.

 • dadsadasda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 10:30 ~dadsadasda

  ~mtbiker

  ja w swoim aucie mam obowiązkowe OC, więc jak ci zniszczę rowerek to mam z czego zapłacić, a Ty jak swoim rowerkiem coś zniszczysz to co, z czego oddasz?
  A i komentarz, że 500 pln to chyba mój polonez kosztuje byś sobie darował. Większość kierowców wydaje więcej na paliwo w miesiącu niż Twój rowerek jest warty. Nie jeżdżę polonezem, ale nawet jak bym jeździł to OC muszę mieć, podatek drogowy płacę, a Ty rowerkiem jak jeździsz to za coś płacisz? Chyba nie, a drogę chcesz dla siebie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl