Ulice

03.01.2017 17:28 Zderzenie na pl. Zawiszy

Toyota na torowisku,
tramwaje stanęły

SERWISY:

Duże utrudnienia po zderzeniu samochodu osobowego z tramwajem linii 24. - Składy nie kursują w obu kierunkach, na miejscu są straż pożarna i policja - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.

Jak poinformowały Tramwaje Warszawskie, do zderzenia doszło krótko po godzinie 17. - Tramwaj linii 24 zderzył się z samochodem osobowym. Ruch wznowiono po kwadransie - podał Michał Powałka, rzecznik spółki.

Policja precyzowała, że w kolizji wzięła udział toyota. - Do zderzenia doszło w chwili, kiedy tramwaj skręcał w kierunku pl. Starynkiewicza. Nikomu nic się nie stało - poinformowała Ewa Sitkiewicz z sekcji prasowej stołecznej komendy.

skw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2017 11:11 ~qwerty

  Zawodne tramwaje niezawodnie dostarczają rozrywki godnej Bareji i jego "Dnia pieszego pasażera".

  Lepiej jednak niech miasto tego oszczędzi i inwestuje w autobusy.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2017 08:58 ~asd

  TWARDY~TWARDY

  ... a elektryczne zagrażają bezpieczeństwu podróżujących. Wystarczy małe przebicie w instalacji i prąd porazi wszystkich w środku i pozabija. Widzę w niedalekiej przyszłości obwodnicę Warszawy dla tramwajów , które wiozą ludzi z jednej strony miasta na drugą . Toż to będzie genialne ! Jedyne takie na świecie !


  Ciekawe. Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Gdzie miałoby nastąpić takie przebicie i w jaki konkretnie sposób miałoby to pozabijać pasażerów? W jaki sposób (którędy) popłynie ten śmiercionośny prąd? I dlaczego miałoby to być możliwe w autobusie ale w tramwaju już nie. Prędzej zabije Cię pralka.

 • szyderca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2017 20:10 ~szyderca

  Może szybki przeskok na późnym czerwonym ujdzie płazem w Sierpu, ale warszwskie tramwaje nie wybaczają tak łatwo. A taki ładny był ten Avensis, czarny i nawet firanki mu opadły po dzwonie.

 • wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2017 18:46 ~wawka

  Miałam namyśli zwrócić Waszą uwagę z jakimi absurdami muszą się borykać codziennie pracownicy tej Spółki. A ten co to wymyślił jeździ sobie wygodnym samochodem i wszystko ma gdzieś. Taki to Zarząd tej Spółki.

 • drChaos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2017 18:21 ~drChaos

  Tak w ogóle, to skręcenie tramwajem linii 24 albo 22 z Alej Jerozolimskich w Towarową to jest operacja na śmierć i życie. I to dosłownie.
  Przede wszystkim trzeba zdołać zamknąć drzwi tramwaju, co już samo w sobie jest nie lada wyczynem, bo dobiegający na czerwonym świetle pasażerowie nie wahają się użyć przemocy fizycznej, żeby zablokować odjazd z przystanku.
  Potem trzeba skutecznie rozpędzić pieszych przechodzących przez tory na bardzo późnym czerwonym świetle, żeby ich za chwilę nie przejechać. Dzwonek niestety coraz rzadziej wystarcza i trzeba się uciekać do dużo bardziej drastycznych metod.
  Następnie motorniczy musi się zręcznie wcisnąć tramwajem pomiędzy rozpędzone samochody, które zostały przez światła wpuszczone na rondo bez możliwości zjazdu. Brawo, panie inżynierze!
  Kolejny etap to zdążyć zjechać z wyspy centralnej w ciągu pięciu sekund, kiedy świeci się zielone światło dla tramwajów. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn to się nie uda (bo piesi lub samochody opóźnią przejazd o jedną lub dwie sekundy), to przez następne dwie minuty czterdzieści ton stali będzie sobie stało w poprzek jezdni i tarasować wszelki ruch. I wcale nie jest powiedziane, że w następnym cyklu wzbudzi się światło dla tego tramwaju, bo tam nawet nie ma czujnika! Sam kiedyś stałem tam prawie dziesięć minut aż światło wzbudził mi tramwaj z przeciwka.
  A na końcu tego karkołomnego manewru trzeba po raz drugi rozpędzić pieszych, tym razem przechodzących na czerwonym świetle przez tory w ciągu ulicy Towarowej.
  Te wszystkie czynności musi wykonać chamski motorniczy, żeby pokonać skrzyżowanie NA ZIELONYM ŚWIETLE! Drogowa patologia osiągnęła aż takie rozmiary!
  I to jest po prostu cud, że tam codziennie nie ściele się trup!

 • cierp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2017 18:20 ~cierp

  Toyoty na tory zamiast tramwajów.

 • joj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2017 18:07 ~joj

  wawka~wawka

  Służba Wieloliniowa wprowadzona w Tramwajach jakieś 7 lat temu mająca na celu poprawienie warunków pracy motorniczych powoduje , że zmiany dla nich następują nawet po godzinie 23 !!! Tylko człowiek chory umysłowo może coś takiego wymyślić.

  Aaa... To przez ten system samochód wjechał pod tramwaj? No popatrz, a mi się wydawało, że kierowca samochodu zagapił się.

 • wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2017 17:59 ~wawka

  Służba Wieloliniowa wprowadzona w Tramwajach jakieś 7 lat temu mająca na celu poprawienie warunków pracy motorniczych powoduje , że zmiany dla nich następują nawet po godzinie 23 !!! Tylko człowiek chory umysłowo może coś takiego wymyślić.

 • TWARDY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2017 17:50 ~TWARDY

  Kolejne zatrzymanie ruchu nie z winy tramwajów. Jeden gapowicz , co nie zauważy pociągu potrafi tak narozrabiać . Jednak nic nie może zatrzymać rozwoju tego środka komunikacji. Komunikacja szynowa to przyszłość. Autobusy niszczą nawierzchnię ulic , bo są za ciężkie , zatruwają spalinami i tak już zanieczyszczone powietrze , a elektryczne zagrażają bezpieczeństwu podróżujących. Wystarczy małe przebicie w instalacji i prąd porazi wszystkich w środku i pozabija. Widzę w niedalekiej przyszłości obwodnicę Warszawy dla tramwajów , które wiozą ludzi z jednej strony miasta na drugą . Toż to będzie genialne ! Jedyne takie na świecie !

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl