Ulice

03.04.2015 07:26 prezent przed świętami

To nie był żart na prima aprilis.
Powstańców Śląskich otwarta

SERWISY:

Po prawie dwóch miesiącach od oddania torowiska na ul. Powstańców Śląskich, skończyły się utrudnienia dla kierowców. Z opóźnieniem została otwarta wschodnia jezdnia ulicy na odcinku od ul Górczewskiej do ul. Radiowej. Autobusy wróciły na swoje trasy.

Jeszcze przed oddaniem do ruchu torowiska na Powstańców (nastąpiło to 14 lutego), urzędnicy zapowiadali, że potrzebują jeszcze "trzech tygodni i dobrej pogody", by zakończyć remont całej jezdni.

Tego terminu jednak nie udało się dotrzymać.

Jak zapowiedział w środę Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich, tramwajarze zrobią prezent kierowcom przed świętami.

- Powstańców Śląskich jest wreszcie przejezdna w obu kierunkach. Kierowcy bez utrudnień pojadą już w kierunku Bielan -  relacjonuje w piątek rano Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Nie wszystkie prace są jednak zakończone. - Do 23 kwietnia planujemy wykonać nawierzchnię ścieżek oraz odtworzyć zieleń - poinformował Powałka.

Zmiany w komunikacji

Na swoje trasy wróciły autobusy linii dziennych i nocnych: E-2; 122
; 129; 171 oraz N01, N45 i N95.

Zarząd Transportu Miejskiego wznowi funkcjonowanie przystanków:

CZUMY 02 - zlokalizowany przy ul. Powstańców Śląskich, za skrzyżowaniem z ul. Czumy, w kierunku ul. Górczewskiej;

BEMOWO-RATUSZ 04 - zlokalizowany przy jezdni ul. Powstańców Śląskich, w kierunku ul. Radiowej, za skrzyżowaniem z ul. Górczewską;

KAZUBÓW 02 - zlokalizowany przy jezdni ul. Powstańców Śląskich, w kierunku ul. Radiowej, za skrzyżowaniem z ul. Bolkowską;

DYWIZJONU 303 02 - zlokalizowany przy jezdni ul. Powstańców Śląskich, w kierunku ul. Radiowej, za skrzyżowaniem z ul. Wrocławską;

RADIOWA 02 - zlokalizowany przy jezdni ul. Powstańców Śląskich, w kierunku ul. Broniewskiego, za skrzyżowaniem z ul. Radiową.

Likwidacji ulegają tymczasowe przystanki: BEMOWO-RATUSZ 54 i 60; KAZUBÓW 52; RADIOWA 52.

Linia 28 na nowej trasie

Nowym torowiskiem od środy - 8 kwietnia - pojedzie linia tramwajowa 28. Kursować będzie na trasie:

DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) - Kijowska - Targowa - Ratuszowa - Jagiellońska - Starzyńskiego - most Gdański - Słomińskiego - al. Jana Pawła II - pl. Grunwaldzki - Broniewskiego - al. Reymonta - Powstańców Śląskich - Górczewska - OS. GÓRCZEWSKA.

W związku ze zmianą trasy linii 28, na pętli OS. GÓRCZEWSKA zmieni się krańcowy przystanek dla linii 26 - zamiast przystanku OS. GÓRCZEWSKA 12 będzie obowiązywał przystanek OS. GÓRCZEWSKA 13.

20 lat czekania na tramwaj

Choć brakujący odcinek torowiska od Górczewskiej do Radiowej ma zaledwie 2 kilometry, do jego budowy przymierzano się prawie 20 lat. Po podpisaniu umowy z wykonawcą w 2010 roku, urzędnicy mówili, że pojedziemy tamtędy za rok.

Tramwaje na nowym torowisku pojawiły się jednak dopiero 14 lutego 2015 roku. Przy okazji wyremontowano też ulicę.

su/lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Bbeemmoowwoo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2015 21:08 ~Bbeemmoowwoo

  Z tym oddanie to wielka ściema. Skrzyżowanie radiowa z powstańców dzisiaj rozkopana...koparki i rozbieranie drogi!!! Co lepsze jadąc powstańców w kierunku Carfura dalej oboiawiazuje po jednym pasie...co lepsze droga jest nie skończona. KPINA. Moze tvnwarszawa zainteresuje sie jak to oddano powstańców....dalej roboty i wyłączone pasy.

 • yyyyyy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2015 22:33 ~yyyyyy

  ten jeden tramwaj 11 to bezsens, tyle pieniedzy po co? dla kilku osób,a co zul. Radiową w strone Lazurowej, czy przewidywany remont???????????

 • obserwatorPow

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2015 12:59 ~obserwatorPow

  skrzyżowanie Powstańców z Radiową - jestem ciekaw ile dostali odbioryc i wykonawcy za pozostawienie masę kamyczków, które niszczą szyby, karoserę i stwarzają zagrożenie dla wszystkich. Przejeżdżdzając ta drogą codziennie kilka razy widziałem że ostatnie 2-3 miesiące to nie było widać prac. Łączenie starych odcinów asfalu z nowymi to schodki przynajmniej 2-3 cm, dodatkowo zostawianie notorycznie nadlewek - notorycznie to jest robione. Odbiorcy pewnie dostają masę lewej kasy!

 • Pims

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2015 09:20 ~Pims

  Kto dopuścił do otwarcia skrzyżowania bez prawidłowego oznakowania. Brak znaku "B-2 zakaz wjazdu" w zachodnią jezdnię Powst. Śląskich w stronę Carrefoura na skrzyżowaniu Powst/Radiowa. Na tymże skrzyżowaniu grak znaku "C-9 nakaz jazdy z prawej sytony znaku" na wschodniej nitce tejże jezdni. O wypadek nietrudno. Kto się podpisał pod tym?

 • Gall Anonim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.04.2015 21:33 ~Gall Anonim

  Wreszcie autobusy nie będą tam stały w korkach.Zobaczyli byście co się dzieje z 523 i 423 po pożarze na Łazienkowskim. Ok.godz.17:00 autobusy jeżdżą z opóźnieniami sięgającymi 30 minut.

 • Bemowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.04.2015 20:54 ~Bemowiak

  To tylko częściowo prawdziwa wiadomość. Mijescami da;ej po jednym pasie w każdą stronę. Na Radiowej białe i żólte oznakowania na jezdniach niby pisanka wielkanocna.

 • AdiWawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.04.2015 20:04 ~AdiWawa

  Tak po obserwacji.

  Skrzyżowanie Powstańców/Hery - sygnalizator świetlny do skrętu w lewo i zawracanie. Znaki poziome, tylko do skrętu w lewo (ale jeszcze się nie doczytałem czy to zgodne z przepisami)

  Korek na Górczewskiej jak był tak jest, ciekawe czy światła wyregulują.

  tam gdzie nowa nawierzchnia, masa drobnych kamyczków lecących na szyby i karoserię

 • helga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.04.2015 18:38 ~helga

  nikt nie wierzy,że w prima aprilis na wale miedzeszyńskim ukradli bankomat :) w biedronce :)

 • Mieszkaniec Bemowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.04.2015 12:40 ~Mieszkaniec Bemowa

  Dlaczego nikt nie pomyślał o dodatkowym pasie do skrętu w prawo z Powstańców w Górczewska w kierunku Lazurowej ?!?!?!

  Przecież rozwiązanie po przebudowie nic nie zmienia. I tak będą korki gigantyczne na tym skrzyżowaniu jak jest tylko jeden pas do jazdy na wprost, a drugi na wprost/skręt w prawo i tak będzie stał, bo wszyscy skręcają w kierunku Lazurowej/S8.

  Co za absurd!

 • ktosik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.04.2015 12:10 ~ktosik

  Najbardziej podobają mi się te nierówne ścieżki rowerowe i chodniki, wystajace studzienki kanalizacyjne. Ciekawe czy przejdą odbiory techniczne. Pewnie TAK.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl