Ulice

30.10.2016 12:07 lepiej korzystać z komunikacji miejskiej

Tłok przy cmentarzach,
parkują, gdzie popadnie

SERWISY:

- Warszawiacy chętnie korzystają z komunikacji miejskiej, ale kierowcy i tak parkują w miejscach niedozwolonych - mówi reporter tvnwarszawa.pl, który odwiedził Cmentarz Bródnowski. W weekend w okolicach cmentarzy i na wylotówkach ruch jest większy niż zwykle.

W niedzielę przed południem reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz odwiedził Cmentarz Bródnowski. W jego ocenie warszawiacy skorzystali z rady ratusza i wielu przyjechało autobusami, jednak ci, którzy wybrali auto, zostawiają samochody, gdzie popadnie.

- Auta stoją w zatoczkach autobusowych, na pasch zieleni czy w okolicy skrzyżowań - zauważa.

Jak z kolei podaje ZTM, przy cmentarzach i głównych pętlach można spotkać specjalnie ustawione kasy biletowe oraz punkty informacji.

"W związku z rosnącym zainteresowaniem linią C47, łączącą P+R Al. Krakowską z Cmentarzem Południowym w Antoninowie, podjęta została decyzja wzmocnienia jej o dodatkowy autobus przegubowy" - poinformował ok godz. 12 ZTM.

Linie cmentarne

Działa również 29 linii cmentarnych: 27 autobusowych i dwie tramwajowe. Zamknięte są niektóre ulice przy cmentarzach. A przy największych nekropoliach ruchem kieruje policja.

W sobotę sytuacja w okolicach cmentarzy również była trudna.

- Tam, gdzie są wyłączone ulice i gdzie są zmiany w organizacji ruchu, mogą występować utrudnienia. Wylotówki są w miarę przejezdne. Na ulice wyjechało więcej samochodów. Ruch blokuje się w okolicy Cmentarza Północnego - ostrzegała Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego stołecznej policji.

Przed godz. 14 ZTM informował o korkach na ul. Conrada oraz w rejonie cmentarzy Bródnowskiego i Północnego.

Na skrzyżowaniu Pułkowej i Wójcickiego przy Cmentarzu Północnym, sytuacje obserwowała Małgorzata Telmińska - Spory ruch w kierunku wylotówki do Gdańska. Przy skrzyżowaniu, które jest obok największego Cmentarza w Warszawie policja kieruje ruchem. Jest dużo samochodów. Coraz ciaśniej robi się też na parkingach - relacjonowała  reporterka TVN24.

Wcześniej, bo po 12 reporter tvnwarszawa.pl przejeżdżał ulicami, które prowadzą do Cmentarza Powązkowskiego. - Niewielkie utrudnienia w kierunku Powązek od ronda Radosława. Korkuje się także ulica Broniewskiego - relacjonował Lech Marcinczak.

Tuż przed południem utrudnienia występowały w okolicy Cmentarza Wawrzyszewskiego i Cmentarza Bródnowskiego.

Okolicę  Cmentarza Wojskowego na Powązkach obserwował Lech Marcinczak. - Są lekkie utrudnienia w ruchu w związku z wyłączoną dla samochodów ulicą Powązkowską, kierowcy jadący z ulicy Maczka są zmuszeni skręcić w prawo lub w lewo. Na prawym pasie tej ulicy powstał parking harcerski - podawał reporter tvnwarszawa.pl.

Rano sytuację w na skrzyżowaniu Pułkowej i Wójcickiego, w okolicach Cmentarza Północnego obserwowała reporterka TVN24 Małgorzata Telmińska.

md/kz/b,ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ddddd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2016 10:39 ~ddddd

  Jandrzej~Jandrzej

  To święto jest niesamowicie głupie...


  idź pobiegaj

 • Atrakcja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2016 23:27 ~Atrakcja

  Co mi zrobisz jak mnie złapiesz~Co mi zrobisz jak mnie złapiesz

  I co? Okazuje się, że bieg w centrum miasta to nie jest największe niezczęście :-)

  Chyba, że jest to bieg przez " Las trupów ". Wtedy sprawy mają się odmiennie, celem tego biegu powinien być specjalistyczny zakład leczniczy w Pruszkowie.

 • Jandrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2016 23:09 ~Jandrzej

  To święto jest niesamowicie głupie...

 • piter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2016 23:06 ~piter


  qwerty~qwerty

  Samochód na trawniku a w tle policjant i nawet palcem nie kiwnie.
  Co oni tam mają tak, że jak realizują zadanie typu stanie na ulicy, to już przestają reagować na cokolwiek innego?
  A może to zwykłe lenistwo.
  Tak czy inaczej, ten policjant albo ten kto wydał mu rozkaz nieróbstwa powinien zostać ukarany.
  SEBBAXSEBBAX

  policjant ma wyznaczony posterunek - czyli w tym wypadku stanie na ulicy i kierowanie ruchem - zaparkowanie na trawniku nie jest niebezpieczne - a policjantowi wolno opuścić wyznaczony posterunek wtedy, kiedy dochodzi do niebezpieczeństwa itd... niestety takie są u nas przepisy - osobiście uważam, że karać za złe parkowanie nalezy wtedy, kiedy są zapewnione parkingi a ktoś zaparkuje źle - a nie wtedy, kiedy nie ma parkingów... miasto zamiast budowac miejsca postojowe i parkingi - z kazdym dniem ogranicza ich liczbę.

  człowieku,co ty za pierdoły opowiadasz jakie przepisy ?? policjant ma reagować na wszelkie nieprawidłowości w wyznaczonym rejonie działania.Tym tokiem myślenia(czyt.niebezpieczeństwo) może ich tam w ogóle nie być,a w TV policja będzie się lansować jak wspaniale przeprowadza akcję Znicz

 • mieszkaniec kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2016 21:58 ~mieszkanie…

  Straszne, trawniczki ważniejsze od ludzi którzy chcą dojechać na cmentarz!

 • Co mi zrobisz jak mnie złapiesz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2016 21:09 ~Co mi…

  I co? Okazuje się, że bieg w centrum miasta to nie jest największe niezczęście :-)

 • red

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2016 18:45 ~red

  a co to za NEWS? Na ul. Wysockiego na wszelkich trawnikach parkują samochody i to legalnie za jedyne 5 zeta... a tu szum bo zaparkował za free.
  Swoją drogą 5 zeta to lekkie przegięcie tym bardziej, że ta kasa nie idzie na renowację tych trawników...

 • dr44

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2016 18:42 ~dr44


  Maciek~Maciek

  A potem mamy - zniszczone trawniki, zniszczone chodniki...
  I kto za to zapłaci? Nie kierowca, który zniszczył, ale my wszyscy w podatkach!
  kubatkubat

  A może by tak wreszcie do jakiegoś zakutego łba dotarło, że ci ludzie nie parkują tam z kaprysu, a co za tym idzie, może dobrze było by wybudować tam parking. No ale cóż, ważniejsze są ścieżki rowerowe i progi zwalniające. Decydenci, wrzućcie wsteczny bieg i zacznijcie od początku, myśląc racjonalnie.

  parking betonowy konieczny by raz w roku na nim parkowały samochody. Ty tak na poważnie? A może wystarczy rak w roku zrezygnować z samochodu.....

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2016 17:42 ~kilovolt
  obserwator~obserwator

  znowu samochodziarze zdewastują trawniki bezkarnie i bedzie błoto aż do czerwca zanim trawa się odrodzi, te tłumy brak szacunku dla zmarłych, można przecież odwiedzić grób w rocznicę śmierci itp a nie wszyscy naraz
  waws~waws

  tak się złożyło że dość regularnie bywam na cmentarzach odwiedzam tam rodziców i bliskich. Przez cały rok praktycznie można zobaczyć te same osoby które tak jak ja odwiedzają groby. Ale w okolicach 1.11. zaczyna się show. To wszystkie pielgrzymki ludzi odwiedzanie grobów, starty kwiatów. I znowu mija tydzień i już większość z tych ludzi nie odwiedzi żadnego grobu. Takie odwiedzanie zmarłych na pokaz - lubimy to bardzo. Jaki jest sens pchanie się, stanie w korkach aby wkur.... wchodzić na cmentarz i nie mięć możliwości na chwile zadumy. Od dawna ten okres spędzam po za cmentarzami bo to co się tam dzieje nie ma nic zadumą nad zmarłymi
  Tradycja~Tradycja

  Nie lubię, jak ktoś krytykuje innych z pozycji wszechwiedzącego, tego lepszego. Nie ty jeden odwiedzasz cmentarze poza dniami tradycyjnych świąt, ale nie każdy tym się przechwala. Ci ludzie jadą na cmentarz, kiedy czas im pozwala i nam nic do tego.
  kolo z Warszawy~kolo z Warszawy


  A prawda jest tak że trzeba 1 Listopada pojechać na cmentarz i się "pokazać" przed innymi pochwalić "bryka", futrem i to jest co rok i nic tego nie zmieni.

  Oj, naiwniak. Już akurat w tym tłumie wypatrzysz sąsiada albo jego brykę. Chyba, że na wiejskim cmentarzu, tam owszem spotykają się znajomi ludzie, ale na pewno to nie działa na Cmentarzu Północnym czy Bródnowskim.

 • beryl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2016 17:26 ~beryl

  qwerty~qwerty

  Samochód na trawniku a w tle policjant i nawet palcem nie kiwnie.
  Co oni tam mają tak, że jak realizują zadanie typu stanie na ulicy, to już przestają reagować na cokolwiek innego?
  A może to zwykłe lenistwo.
  Tak czy inaczej, ten policjant albo ten kto wydał mu rozkaz nieróbstwa powinien zostać ukarany.


  rączki z tyłu i czekanie na emeryturkę

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl