Ulice

09.09.2017 12:44 kontakt 24

Tir na torach.
Zawracał przy Hali Mirowskiej

SERWISY:


Niecodzienny widok w alei Jana Pawła II zarejestrował Reporter 24. W okolicach Hali Mirowskiej kierowca tira postanowił zawrócić przecinając tory tramwajowe.

Reporter 24 Kamil nagrał manewr kierowcy pojazdu w środę.

Na krótkim filmie widać, jak tir jadący w kierunku ronda ONZ zawraca zaraz za przystankami tramwajowymi przy Hali Mirowskiej. Przejeżdża przez tory i z powrotem kieruje się w stronę alei Solidarności.

Na filmie widać jeden tramwaj stojący na przystanku, z kolei na jezdni prowadzącej w stronę Żoliborza nie ma samochodów. To ścisłe centrum Warszawy, do którego duże ciężarowe samochody nie mogą wjeżdżać. 

Jak podaje policja, za wykroczenie jakim jest przekroczenie podwójnej linii ciągłej grozi mandat w wysokości 200 zł i 5 punktów karnych. Z kolei za niezastosowanie się do znaku zakazu wjazdu dla pojazdów ciężarowych można dostać grzywnę - od 20 do 500 zł.

ran/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2017 19:22 ~Paweł

  Nie pochwalam manewru, jaki pokazano na powyższym filmie. Jednak bardziej denerwują mnie owe, nikomu nie potrzebne informacje, przekazane w dodatku z pewnymi nieścisłościami. Droga stacjo TVN, kiedy w końcu przestaniecie używać skrót TIR (Transport International Routier) do określania typów pojazdów, w tym przypadku ciągnik siodłowy z naczepą. Natomiast jeżeli chodzi o zakaz wjazdu do centrum, nie dotyczy on pewnych rodzajów transportów, tutaj widać naczepę chłodnię, może to wskazywać na przewożoną żywność szybko psującą się, która musi być dostarczona w konkretne miejsce. Zanim wytkniesz kogoś palcem, najpierw spójrz na siebie czy wszystko robisz dobrze. Złota zasada.

 • qazq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2017 18:03 ~qazq

  Mam nadzieje że zostanie za to surowo ukarany.
  Zawsze przeraża mnie taki wariat w tirze jak myślę sobie że mógłby z łatwością zabić mnie albo moje dziecko jak jedziemy samochodem.
  Płakać się chce na to co wyrabiają nieodpowiedzialni kierowcy tirów.

 • Arek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2017 18:01 ~Arek

  Kiedy wreszcie ludzie naucza się, że TIR to nie rodzaj pojazdu, lecz międzynarodowa konwencja celna??

  Drogi TVN, jesteście tak świetną telewizją, poruszacie tak ważkie problemy jak zawracanie zespołu pojazdów złożonego z ciągnika siodłowego i naczepy. Może zrobilibyście artykuł o tym jak poprawnie nazywać taki zespół pojazdów?

 • wez

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2017 16:45 ~wez

  Gosciu chwyc sie roboty lepiej, albo zes z wiochy przyjechol i pierwszy roz ciezarowke widzisz.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2017 12:45 ~Tomek

  buehehehe toż to niewiarygodne jaki z niego bandyta drogowy heheheheh

 • Apostolakis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2017 22:15 ~Apostolakis

  ...no niesamowite... co za denna informacja. Brawo redaktorzy

 • Reporter25

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2017 13:10 ~Reporter25

  ammo~ammo

  To jeszcze nic! W Wawrze przewrócił się worek z solą.

  Ale nikt nie nakręcił filmu jak worek soli się przewraca, więc niusa nie będzie :(
  A szkoda, bo można by zapytać rzecznika prasowego sklepu, kto odpowiada za przewrócenie się tego worka i w jaki sposób zamierzają go ukarać.
  A potem cieszyć się, że się dokopało jakiemuś wstrętnemu robolowi!

 • Prol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2017 11:59 ~Prol

  nieosoba~nieosoba

  Tylko, że to jest prawdopodobnie chłodnia i przewozi szybko psującą się żywność dla mieszkańców Warszawy. W dodatku na żółtych tablicach, więc kierowca jest z zachodu i najwyraźniej się zgubił.

  Biedak nie jest przyzwyczajony, że w Warszawie mamy stan jak u Orwella w 1984 :)

  Tyle że u nas to nie Wielki Brat, lecz dwa miliony współobywateli nieustannie wymierzają w ciebie kamery, żeby natychmiast donieść na ciebie do Ministerstwa Prawdy, które z kolei przekaże twoją sprawę Ministerstwu Miłości.  Celne porównanie :)))


  Podobno w NRD donosiło 25% społeczeństwa i był to najwyższy odsetek we wszystkich krajach totalitarnych. W demokratycznej Polsce znacznie poprawiliśmy ten wynik. Dziś dosłownie każdy na ulicy wyposażony jest w kamerę i w każdej chwili może donieść na każdego do naszego odpowiednika ministerstwa prawdy (TVN&GW). Polskie "ministerstwo miłości" ma więc na ulicach dosłownie miliony informatorów!


  Wychodząc w Polsce z domu każdy obywatel musi mieć świadomość, że nieustannie skierowane są na niego setki małych kamer. Każdy przechodzień, pasażer w tramwaju, kierowca w samochodzie, nawet dziecko na rowerze, w każdej chwili może wyjąć z kieszeni telefon, zarejestrować jego zachowanie, i zadenuncjować myślozbrodniarza do "ministerstwa prawdy".  Ciekawe tylko, że przy tak wysokim poziomie wzajemnej inwigilacji nie udało się wyeliminować takich zjawisk jak wandalizm, złodziejstwo i bandytyzm. Widać społeczeństwu w wolnej Polsce nie przeszkadza żadna z tych rzeczy.

 • ammo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2017 10:45 ~ammo

  To jeszcze nic! W Wawrze przewrócił się worek z solą.

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2017 10:40 kubat


  piotrek~piotrek

  co źle zrobił? zabłądził to zawrócił... jakiś chyba holender, ciekawe czy żadnemu naszemu kierowcy nie zdarzyło się zabłądzić w obcym kraju...
  Krzysiek~Krzysiek


  Kawałek dalej miał duże rondo ONZ, na którym mógł zawrócić bez robienia sensacji.

  W czym więc sensacja: że zawrócił, czy że wjechał. Po prostu nie tutejszy i popełnił błąd. Czy spowodował jakieś zagrożenie? Chyba nie i tu pogrożenie palcem wystarczy s po co robić z tego sensację?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl