Ulice

30.09.2011 15:37 utrudnienia na rondzie starzyńskiego

Tir kontra volvo
na brytyjskich numerach

SERWISY:

Duże utrudnienia dla kierowców jadących przez rondo Starzyńskiego. Na zjeździe w ulicę Jagiellońską doszło do zderzenia tira z osobówką.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący volvo na brytyjskich numerach chciał przejechać przez rondo w kierunku mostu Gdańskiego. Kierowca tira chciał natomiast skręcić w prawo, w Jagiellońską. Wtedy doszło do zderzenia.

- Kierowca volvo trafił szpitala – informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

 

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

bf/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • au

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 13:09 ~au

  określenie TIR to skrót od umowy międzynarodowej dot tranzytu. Krotko mówiąc chodzi o to by ograniczyć kontrole celne na każdej granicy.

 • tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 12:21 ~tom

  A wiesz co to jest nazwa potoczna ??

 • Jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 11:59 ~Jaro

  Ja sie zapytam tylko co to jest TIR ?? Bo na pewno nie jest to nazwa własna ani rodzaj pojazdu. Więc po co używacie słowa a raczej skrótu którego znaczenia nie znacie ???? Dziękuje i pozdrawiam.

 • Kamil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 12:45 ~Kamil

  Jestem załamany poziomem wiedzy osób twierdzących, że wina leży po stronie kierowcy Volvo i że pierwszeństwo ma osoba zjeżdżająca z ronda z dowolnego pasa. Jak ktoś aż tak bardzo niema pojęcia, to niech nie wsiada za kierownicę, błagam. Każdy zjazd z takiego ronda jest traktowany jak skręt w prawo, więc można to zrobić tylko z prawego pasa, z każdego innego należy ustąpić pierwszeństwa osobie pojazdowi jadącemu po prawej. Jazda nieustannie w kółko jest traktowana jak jazda na wprost, można to robić każdym pasem, gdyż w żadnym miejscu nie wymaga to jego zmiany. Nie znaczy to, że należy robić to prawym. Doświadczenie mówi mi, że mnóstwo osób nie jest w stanie tego zrozumieć, więc ja i tak zawsze bardzo uważam na takich rondach i zakładam, że ten obok niema pojęcia co robi.

 • ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 12:06 ~ola

  Do KIEROWCY WALCA

  Już chyba każdy to zrozumie. BRAWO

 • KIEROWCA WALCA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 07:56 ~KIEROWCA WALCA

  Dla wszystkich niedouczonych, czyli większości Polaków, jak ten beznadziejny "zawodowy" kierowca TIR-a, wyjaśniam tą sytuację.
  - Kierowca TIRA, zmieniał pas ruchu i powinien ustąpić pierwszeństwa pojazdowi poruszającemu się pasem, który chce zająć!!! TIR WYMUSIŁ PIERWSZEŃSTWO NA OSOBÓWCE!!!
  -Tego typu rondo można opuścić tylko z pasa ZEWNĘTRZNEGO!!! Czyli przed opuszczeniem ronda należy zająć pas zewnętrzny, ustępując pierwszeństwa jadącym po nim pojazdom.

  Aby było mi łatwiej dotrzeć do większości niedouczonego, a mądrzącego się społeczeństwa wyobraźcie sobie, że będąc na tego typu rondzie jedziecie po drodze wielopasmowej(np. Grójecka,Górczewska,itp.) zajmując środkowy pas ruchu(macie trzy pasy:wewnętrzny -bliżej osi drogi, środkowy, zewnętrzny) i chcecie skręcić w prawo, w boczną drogę. Robicie to tak:zmiana pasa ruchu na zewnętrzny - ODPOWIEDNIO WCZEŚNIEJ, ustępując pierwszeństwa pojazdom po nim jadącym i używając sygnalizacji. Będąc na pasie ZEWNĘTRZNYM wykonujecie manewr skrętu.
  Przecież nie skręcacie w boczne drogi,w prawo z pasa środkowego czy lewego, myśląc że macie pierwszeństwo przed tymi na pasie zewnętrznym, bo chcecie opuścić drogę!!! Nie róbcie też tak na rondzie!!!

  Jeżdżąc zgodnie z moimi sugestiami, nie będzie kolizji, jeździcie zgodnie z prawem.

  W razie wątpliwości odsyłam do szkoły jazdy na kurs doszkalający:)

 • D1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 17:29 ~D1

  Do marc.
  W takim razie spotkajmy się i pokaż mi jak objedziesz prawym pasem rondo Dmowskiego albo De Gaulle'a. Pozdrawiam

 • marc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 07:49 ~marc

  Rondo jest skrzyzowaniem tylko o ruchu okreznym. Jak nalezy zachowac sie przed skrzyzowaniami okresla: art.22 pkt.2 ust.2 Kodeksu Drogowego. I tyle w temacie.

 • hmmmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 22:38 ~hmmmm

  Marc
  zgodnie z prawem masz prawo jeździć którym chcesz pasem po rondziei inni muszą zawsze ustąpić temu z prawej strony. a to ze dobrym obyczajem jest nie jeżdżenie w kolo zewnętrznym pasem to inna sprawa.

 • marc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 19:12 ~marc

  Co prawda olo nie ma racji ale i Ty mack nie masz racji. To Ty oddaj prawo jazy bo mozesz zrobic komus niechcacy krzywde. Skrecajac w lewo na rondzie lub zawracajac zajmujemy lewy skrajny pas. Wlasnie przez takich ludzi objezdzajacych rondo prawym skrajnym pasem dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl