Ulice

29.10.2016 10:00 uwaga

Te ulice są dziś zamknięte

SERWISY:

Od 29 do 31 października oraz 1 listopada część ulic wokół stołecznych nekropolii będzie całkowicie wyłączona z ruchu lub dopuszczona tylko dla komunikacji miejskiej. Ratusz wyznaczył parkingi dla przyjeżdżających samochodami.

Jak każdego roku w dniach poprzedzających Wszystkich Świętych i 1 listopada przy stołecznych nekropoliach wyłączanych jest część ulic dla ruchu kołowego. Auta trzeba będzie zostawić dalej od cmentarzy i dojść do nich pieszo. Jak podaje ratusz, priorytet będzie miała komunikacja miejska. O przygotowanych dodatkowych liniach informowaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Cmentarz Bródnowski

Od soboty 29 października do 1 listopada samochodami nie przejedziemy ulicami i przez skrzyżowania: Rondo Żaba wraz z dojazdami od ulic 11 Listopada (od ul. Letniej) i S. Starzyńskiego, św. Wincentego od Ronda Żaba do ul. Gilarskiej, św. J. Odrowąża i P. Wysockiego od Ronda Żaba do W. Syrokomli, Matki Teresy z Kalkuty od ul. P. Wysockiego do M.K. Ogińskiego oraz od ul. Chodeckiej do św. Wincentego, Chodecka od ul. Matki Teresy z Kalkuty do Wyszogrodzkiej, Smoleńska i Gościeradowska, Kołowa od św. Wincentego do Handlowej, Borzymowska od ul. św. Wincentego do ul. Gościeradowskiej, Staniewicka.


Ponadto, w tych dniach na ulice Smoleńska i Witebska będą jednokierunkowymi. Kierowcy zmierzający do bródnowskiego cmentarza zostaną skierowani od ul. Radzymińskiej ulicami Młodzieńczą i L. Kondratowicza do parkingów przy ulicach S. Boliwara, Żuromińskiej i Gilarskiej lub z Trasy AK ulicą P. Wysockiego do parkingów przy ulicach P. Wysockiego i Matki Teresy z Kalkuty.


W poniedziałek, 31 października przejezdne będą ulice: zachodnia jezdnia (w kierunku Pragi) ul. św. J. Odrowąża od ul. Matki Teresy z Kalkuty do ul. S. Starzyńskiego, P. Wysockiego od W. Syrokomli do Matki Teresy z Kalkuty, Matki Teresy z Kalkuty od ul. P. Wysockiego do M.K. Ogińskiego, Staniewicka.

Cmentarz Powązkowski i Wojskowy

Tam zamknięte dla ruchu samochodów będą ulice: Powązkowska od ul. Okopowej do ul. Tatarskiej oraz od ul. Z. Krasińskiego do Trasy Armii Krajowej, zachodnia jezdnia (w kierunku Ochoty) ul. Okopowej od Ronda Zgrupowania AK Radosław do ul. M. Anielewicza.

Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie na ulicach: Elbląskiej, Z. Krasińskiego, J. Ostroroga, Tatarskiej, Duchnickiej i Przasnyskiej (od ul. Duchnickiej do ul. L Rydygiera).

Kierowcy pojadą 
od Wolskiej ulicami Młynarską lub Płocką, a dalej Obozową do parkingów przy J. Ostroroga, Wawrzyszewskiej i św. Stanisława; od W. Broniewskiego ulicami: L. Rydygiera i Duchnicką do parkingów przy ulicach Powązkowskiej, Tatarskiej i J. Ostroroga; od Towarowej i al. Solidarności ul. Okopową do parkingów przy ul. Okopowej i Dzikiej; od al. Jana Pawła II ul. M. Anielewicza do parkingów przy Okopowej i Dzikiej; ulicami W. Broniewskiego i Elbląską do parkingów przy tej ostatniej. Od strony al. Prymasa Tysiąclecia i ul. W. Broniewskiego jezdnią boczną Trasy AK w kierunku Ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej do parkingu przy ul. gen. S. Maczka.

W poniedziałek, 31 października przejezdna będzie ul. Powązkowska.

Cmentarz Północny

Dla ruchu samochodów indywidualnych zamknięte będą ulice: Wólczyńska od al. W. Reymonta do ul. K. Wóycickiego, Arkuszowa od ul. Estrady do ul. Wólczyńskiej,  T. Nocznickiego od ul. Wólczyńskiej do J. Kasprowicza, Opłotek i Palisadowa, ul. K. Wóycickiego w okolicy bramy głównej.

W sobotę 29 października i 1 listopada zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał na ul. Wólczyńskiej od al. W. Reymonta do T. Nocznickiego oraz od ul. Opłotek do ul. Estrady.


Ruch kierowany będzie ulicami Pułkową i K. Wóycickiego (jednokierunkową na odcinku Pułkowa - Żubrowa) do parkingów przy bramie Cmentarza. Do bramy południowej i zachodniej dojazd będzie możliwy Radiową i Estrady. Natomiast w rejon Cmentarza Wawrzyszewskiego kierowcy dojadą ulicami S. Żeromskiego, al. W. Reymonta i J. Conrada oraz ulicami J. Kasprowicza i Sokratesa do parkingów przy ulicach J. Conrada i Kwitnącej.

W poniedziałek, 31 października przejezdne będą ulice Arkuszowa i Wólczyńska od ul. Estrady do ul. J. Conrada.

Cmentarze w Rembertowie i Marysinie

Zamknięte będą ulice: Grzybowa od ul. Długiej do Zygmunta III, Korkowa w okolicy cmentarza.
29 października i 1 listopada obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na Korkowej od ul. Kościuszkowców do cmentarza oraz Grzybowej od ul. Sosnowej do Działyńczyków.

Kierowcy pojadą al. Komandosów i ulicami Zygmunta III i Dokerów do parkingu zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Grzybową–Działyńczyków–Dokerów–Fizylierów. 31 października ulice Grzybowa i Korkowa będą przejezdne.

Cmentarz we Włochach

Ul. Ryżowa na odcinku od ul. Kleszczowej do al. 4 Czerwca 1989 roku będzie zamknięta dla ruchu samochodów. Zakaz zatrzymywania ulicach Ryżowej od Kleszczowej do al. 4 Czerwca 1989 r. oraz Orłów Piastowskich na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Czerwona Droga będzie obowiązywał 29 października i 1 listopada.

Cmentarz w Tarchominie

Kierowcy nie przejadą: ul. J. Mehoffera na odcinku od ul. Topolowej do ul. Myśliborskiej, ul. Majolikowa na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. J. Mehoffera. 
Ponadto, 29 października i 1 listopada na ul. J. Mehoffera na odc. od ul. Modlińskiej do ul. Książkowej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania.

Cmentarz Wolski

Ruch indywidualny kierowany będzie ulicami Wolską (lub Elekcyjną) i J.K. Ordona oraz Połczyńską i J. Sowińskiego do parkingów zlokalizowanych na ulicy Jana Kazimierza. Na  Wolskiej wzdłuż cmentarzy obowiązuje zakaz zatrzymywania się, a na ulicach Studziennej i J. Sowińskiego jeden kierunek ruchu.

Cmentarz Czerniakowski

29 października i 1 listopada zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał na wschodniej jezdni (w kierunku centrum) ul. Powsińskiej od ul. św. Bonifacego do ul. B. Limanowskiego.

Cmentarz na Służewie

29 października i 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na Wałbrzyskiej od ul. J.S. Bacha do ul. Dominikańskiej.

Cmentarz w Zerzniu

29 października i 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na ul. Trakt Lubelski od ul. Cylichowskiej do ul. Borków.

Dzień Wszystkich Świętych na archiwalnych zdjęciach.

skw/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2016 17:26 ~kilovolt

  Kupujący~Kupujący

  Bielany
  Żeby dostać się na cm.Północny samochodem osobowym od strony zachodniej w dniu dzisiejszym - nie ma takiej możliwości . To jakaś paranoja. Chciałem kupić wiązankę i pojechać dalej. Nie chcę korzystać z linij cmentarnej bo nie mogę nosić. Nie można dojechać do miejsc parkingowych. Dojazd od strony północnej jest możliwy. Parkingi są puste ale żebym mógł zakupić wiązankę i pojechać dalej to musiałem zapłacić 8 zł. Pytam organizatorów ruchu. CZY TO JEST NORMALNE ? Jakie straty ponoszą sprzedawcy z powodu braku dojazdu do straganów od strony bramy głównej od ulicy Wóycickiego.

  Przecież wiązankę możesz kupić w miejscu docelowym tak aby jej już nie wozić. dzisiaj nigdzie nie ma z tym problemu. A o sprzedawców się nie martw oni w tych dniach osiągają maksymalne zyski, nikt żadnych strat nie ponosi.

 • Karola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 23:42 ~Karola

  [/cytat_2526518]

  Jakiś kurier czy dostawca będzie jeździł 29 lub 30? super - chciałbym zeby kiedys kurier dostarczył mi paczkę w niedziele :)
  [/cytat_2526634]

  a Dostawca pizzy w niedzielę nie dostarczał Ci jeszcze?

 • Kupujący

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 18:56 ~Kupujący

  Bielany
  Żeby dostać się na cm.Północny samochodem osobowym od strony zachodniej w dniu dzisiejszym - nie ma takiej możliwości . To jakaś paranoja. Chciałem kupić wiązankę i pojechać dalej. Nie chcę korzystać z linij cmentarnej bo nie mogę nosić. Nie można dojechać do miejsc parkingowych. Dojazd od strony północnej jest możliwy. Parkingi są puste ale żebym mógł zakupić wiązankę i pojechać dalej to musiałem zapłacić 8 zł. Pytam organizatorów ruchu. CZY TO JEST NORMALNE ? Jakie straty ponoszą sprzedawcy z powodu braku dojazdu do straganów od strony bramy głównej od ulicy Wóycickiego.

 • kolo_z_Bródna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 18:23 ~kolo_z_Bródna

  Wkurzony~Wkurzony

  Mieszkańcy Bródna mają przerąbane. Albo Trasa Toruńska (często nie po drodze), albo Radzymińska. Zamknęliby Wincentego, Teresę i spokój - na cholerę zamykać też Odrowąża??? Nie każdy jedzie na cmentarz...

  Popieram. I to 4 dni takiej katorgi. Niektórzy chcą do pracy w poniedziałek dojechać. To żadne święto.

 • kolo_z_Bródna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 18:20 ~kolo_z_Bródna

  4 dni odcięci od miasta mieszkańcy Bródna.
  Nawet w poniedziałek (to żadne święto) nie będę mógł wydostać się stąd by dojechać do pracy. Ścisk w tramwajach będzie niemiłosierny.

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 17:18 ~Marian


  Patryk~Patryk

  Ale dlaczego piszecie w artykule 'Wszystkich Świętych'??? jakich świętych... no kaman... po prostu umarli, nie żyją, może 'Święto Zmarłych'....
  StaryWygaCmentarny~StaryWygaCmentarny


  Święto Zmarłych (vel "Dzień Zaduszny") jest 02.11. Dzień wcześniej jest Wszystkich Świętych. No ale tego na fejsbuniu nie wyklikasz...


  Trafna uwaga :D!

 • StaryWygaCmentarny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 15:16 ~StaryWygaCmentarny

  Patryk~Patryk

  Ale dlaczego piszecie w artykule 'Wszystkich Świętych'??? jakich świętych... no kaman... po prostu umarli, nie żyją, może 'Święto Zmarłych'....


  Święto Zmarłych (vel "Dzień Zaduszny") jest 02.11. Dzień wcześniej jest Wszystkich Świętych. No ale tego na fejsbuniu nie wyklikasz...

 • Sceptyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 15:15 ~Sceptyk

  EVE~EVE

  TRZEBA IŚĆ KILKA KILOMETRÓW ŻEBY DOJŚC DO BRAMY CMENTARNEJ.


  Nie krępuj się, napisz, że 20 km... Może ktoś z Wrocławia Ci uwierzy.

 • Wkurzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 15:13 ~Wkurzony

  Mieszkańcy Bródna mają przerąbane. Albo Trasa Toruńska (często nie po drodze), albo Radzymińska. Zamknęliby Wincentego, Teresę i spokój - na cholerę zamykać też Odrowąża??? Nie każdy jedzie na cmentarz...

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 15:09 ~kilovolt

  wolnazaba~wolnazaba

  No ale zamknięcie Żaby to już grubsze przegięcie jest

  Zaskoczony? Przecież tak co roku jest. Zatem to nie jest już przegięcie tylko normalka.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl