Ulice

09.11.2011 07:21 dojazd do ogromnej redakcji

Szykują drogę dla dziennikarzy
na Euro 2012

SERWISY:

Drogowcy rozpoczęli modernizację ulic przy halach Centrum EXPO XXI, gdzie mieścić się będzie centrum prasowe podczas Euro 2012. Wyremontowali już fragment ulicy Bema. Oprócz nowej nawierzchni i chodników, pojawiły się też latarnie. - Ich kolor wybierał sam wiceprezydent miasta - chwali się Zarząd Dróg Miejskich.

Dziurawe jezdnie, brak chodników - tak do niedawna wyglądała najbliższa okolica hal Centrum EXPO XXI na Woli. Jednak dziennikarze z całej Europy, którzy zbiorą się tu, by relacjonować Euro 2012, mają zobaczyć zupełnie inny obrazek.

Latarnie a'la Wojciechowicz

Drogowcy wyremontowali już wschodni i zachodni chodnik ulicy Bema. Rozpoczęła się też rozbiórka kostki brukowej północnego chodnika ul. Prądzyńskiego. Drogowcy wykonali wymianę sieci elektrycznej, obsługującej oświetlenie obu ulic. Ustawiono 41 aluminiowych słupów wraz z nowoczesnymi oprawami. Te barwione są na grafitowo. - Taki kolor osobiście wybrał prezydent Jacek Wojciechowicz - informuje Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. - Słupy odbijając w słońcu liczną, otaczająca je zieleń, zmieniają ton barwy dostrzeganej przez oko - pisze z przymrużeniem ona rzecznik.

Co ważniejsze dla kierowców, w miniony weekend Zakład Remontów i Konserwacji Dróg wykonał wymianę nawierzchni ulicy Bema. Niebawem ma być wyremontowana nawierzchnia Prądzyńskiego.

- Od momentu powstania, tj. od 10 lat, Centrum cały czas zabiega o poprawę swojego otoczenia. Cieszymy się, iż ulokowanie Międzynarodowego Centrum Nadawczego UEFA EURO 2012 w Centrum EXPO XXI przyspieszyło działania miasta - zwraca uwagę Agnieszka Grzędzińska, PR Manager Warszawskiego Centrum EXPO XXI.

Największa redakcja na świecie

To właśnie w halach przy ul. Prądzyńskiego przez trzy tygodnie będzie działać prawdopodobnie największa redakcja na świecie. To tu zostanie zorganizowane Międzynarodowe Centrum Nadawcze dla dziennikarzy obsługujących Euro 2012.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/par//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zenek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2011 15:27 ~zenek

  Na Czystem (tak się nazywa ta część Woli) powinny być wyremontowane zarówno Prądzyńskiego jak i Kolejowa oraz przyległe ulice. Po stronie północnej dworca Zachodniego powinien być parking na co najmniej 200 samochodów.

 • tt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2011 15:05 ~tt

  na około syf nieziemski, rudery i dworzec pkp z 3go świata... ale asfalt i latarnie beda. żenada.

 • za dużo wymagam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2011 12:33 ~za dużo wymagam

  No to może jeszcze cywilizowane dojście na dworce Zachodnie i Wola ?
  Bo teraz to można tam kręcić kolejną część MadMaxa ....
  Chyba najszybciej będzie dojechać na stadion pociągiem ....

 • Lech Ryś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2011 11:37 ~Lech Ryś

  Znając jakość warszawskich prac remontowych mam pewne obawy, czy aby do Euro ten asfalt wytrzyma. Przed nami sroga zima i wiosenne roztopy.

 • jj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2011 11:23 ~jj

  @dzwigowa,

  no u nas JESZCZE nie ma takiego kryzysu jak tam, co się dziwić, moze damy rade jakos to zagospodarowac.

 • Toms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2011 10:58 ~Toms

  @ dzwigowa

  Nie do końca się z tym zgadzam. Owszem obawiam się o źródło finansowania stadionów. Ale dzięki Euro wreszcie wzięli się za remont koszmarka Centralnego, ruszyli tyłki budować autostrady (a jak je budują to już inna bajka, tak samo jak i to że nie zdążą z częścią). To nam po mistrzostwach zostanie. A stadiony. Szczęście że są tylko cztery, każdy w innym mieście, tak więc jest pewna szansa że unikniemy greckich kłopotów, w końcu tam nabudowali więcej i to rzeczywiście "jednorazówek". A tu będzie chociaż miejsce na koncerty, lepsze jak lotnisko Bemowo.

 • Mokotowianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2011 09:58 ~Mokotowianin

  Super, dziura na Woli będzie miała super asfalt i latarnie a Woronicza jak obiecali wyremontować, tak do dziś tego nie zrobili...

 • dzwigowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2011 09:48 ~dzwigowa

  panie POtryjota:

  Niedługo czeka nas euforia piłkarska związana z nadchodzącymi Mistrzostwami Europy w Polsce i na Ukrainie. Już teraz powinniśmy się zastanowić nad przyszłością obiektów przygotowywanych na tę okazję. W Grecji siedem lat po igrzyskach większość z nich jest w opłakanym stanie, a wioska olimpijska zamieniła się w slumsy. http://tiny.pl/h1kjb

 • patriota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2011 09:23 ~patriota

  euro się skończy po miesiącu i wszystko zostanie dla wszystkich, więc nie piszcie ,że to wszystko na euro, co najwyzej przed euro,to jest właśnie największa korzyść z tego turnieju, liczyłem na więcej szczególnie jeśli chodzi o drogi, ale ale i tak nie jest źle, w przypadku tego euro za późno nam je przyznano!!! powinni to zrobic dwa lata wcześniej!! zobaczcie MŚ 2014 i 2018 a już od jakiegoś czasu znamy gospodarzy! mają więcej czasu, szczególnie Katar

 • liber

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2011 09:15 ~liber

  Bufetowo - nie zapomnij postawic bramek i pobierac e-myto za przejazd!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl