Ulice

18.11.2011 17:34 gotowy do 30 listopada

Szykują buspas na Górczewskiej

SERWISY:

Z opóźnieniem, ale będzie. Buspas na Górczewskiej miał przynieść ulgę po zmianach związanych z budową metra na Pradze. Dopiero teraz rozpoczęło się jego wytyczanie na jezdni w stronę centrum. Zacznie działać jeszcze w listopadzie.

- Wczoraj zaczęło się malowanie buspasa na ul. Górczewskiej - napisał na warszawa@tvn.pl internauta AG.

- Rzeczywiście, Zakład Remontów i Konserwacji Dróg zaczął malować buspas. Nowa organizacja ruchu ma być, zgodnie z umową, wdrożona do 30 listopada – potwierdza Janusz Galas, miejski inżynier ruchu.

Tylko do centrum

- Jak tylko ZRiKD zakończy prace, nie będziemy zwlekać z jego uruchomieniem - mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Pas dla autobusów będzie obowiązywał na czterokilometrowym odcinku między ul. Powstańców Śląskich a Młynarską, tylko w stronę centrum miasta, i tylko w godzinach szczytu: od 7 do 10 oraz między 14 a 19.

Ulżyć podczas budowy metra

Jak tłumaczył jeszcze we wrześniu w tvnwarszawa.pl inżynier Galas, buspas w ul. Górczewskiej (na odcinku od Powstańców Śląskich do Młynarskiej) ma "pomóc w obsłudze komunikacyjnej po zamknięciu mostu Śląsko-Dąbrowskiego i wprowadzeniu objazdów na Pradze".

Najpierw projekt czekał na weryfikację przez inżyniera. Teraz rozpoczęło się malowanie znaków na jezdni. Na Górczewskiej musi jeszcze pojawić się oznakowanie pionowe.

par/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gosia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2011 09:26 ~gosia

  Jestem mieszkanką Bemowa od ponad roku.
  Nigdy nie stałam w korkach na ulicy Górczewskiej, ani jadąc samochodem ani autobusem. To co jest teraz - tego nie da się opisać. Jestem wściekła. po co psuć coś co dobrze działa??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Nie jestem typem społecznika i zwykle nie podejmuje inicjatyw typu: petycja "Czy bus pas na górczewskiej czy nie". Może ktoś z Was? Pierwsza złożę odpis

 • Obywatel Bemowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2011 09:21 ~Obywatel Bemowa

  Nie było korków na górczewskiej to teraz są? Ratusz bemowo powinien zwrócić za benzynę kierowcom. Dziwnym trafem od wprowadzenia bus pasa na Górczewskiej wzrosła liczba wypoadków na tej ulicy. Wczoraj zginęła osoba. Brawo dla urzędników!!!

 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 14:41 ~kierowca

  Otóż jeżdzę ul. Górczewską codziennie do pracy od kilku lat i teraz to jakiś koszmar! Samochody stoją już na wiadukcie przy Wola Parku - taka sytuacja miała miejsce zanim była trasa S-8 - odkąd ją otworzyli na Górczewskiej ruch był płynny - oczywiście do wcielenia w życie kretyńskiego pomysłu naczelnego dezorganizatora ruchu miejskiego: Galasa!
  Co ciekawe za skrzyżowaniem z ul. Deotymy ruch jest już znacznie płynniejszy i samochodów jakby dużo mniej (korkuje się znowu przy dopiero przy Młynarskiej) - czyżby należało w końcu wyregulować sygnalizację na Górczewskiej?? Światła na wyjeździe z Góralskiej palą się za często i zbyt długo - jak na ulicę umożliwiającą wyjazd z osiedla. Wszyscy stoją w korku a stamtąd wyjadą może ze 3-4 samochody - paranoja!!!!

 • Sekret

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2011 11:24 ~Sekret

  Brawo, kolejny idiotyzm władz Warszawy po decyzji o CAŁODOBOWYM buspasie na trasie Łązienkowskiej, dzięki czemu ciężko tam czasem przejechać o 20 (dwa pasy stoja a buspasem co pół godziny przemyka autobus, zwykle w połowie pusty).

  Górczewska się nie korkuje, szczególnie od czasu otwarcia trasy S8. Po co tam buspas?

  Autobusy, które jada górczewską tez nie stoją w korkach, poruszają się płynnie, bez buspasa!!!

 • mieszkanka bemowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 16:52 ~mieszkanka bemowa

  do mieszkanWoli: Jesli to prawda to specjalnie tam pojadę im pogratulować.Ten bus pas to porazka.

 • mieszkanka Woli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 15:53 ~mieszkanka Woli

  Własnie jechałam górczewską, i Panowie naklejali żółte krzyżyki na bus pas, czyż by to był koniec Ery nowego bus pasa? nie rozumiem tego?

 • no buspas allowed

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 11:24 ~no buspas allowed

  to jest jawny sabotaż w postaci kolejnego buspasa. Dlaczego od razu nie zdelegalizować posiadania samochodu? a może trwa wyścig o pierwsze miejsce najbardziej zakorkowanego miasta europy? wszak mamy aż drugie miejsce. A może to taka promocja? "visit Warsaw and never leave"? Ci, którzy wpadli na pomysł buspasa na górczewskiej (i tak już zakorkowanej) są MATOŁAMI bez wyobraźni i powinni zmienić zawód dla dobra miasta i nas wszystkich!!

 • nie wsiądę do autobusu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2011 10:55 ~nie…

  I od poniedziałku z powrotem mamy korki na Górczewskiej, brawo Golasie umysłowy!!!
  To jakaś paranoja! Przecież wszystko korkowało się (i dalej stoi) i tak przy Młynarskiej i Lesznie!!!!

 • J.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2011 09:24 ~J.

  Ciekawie się zapowiada, już to widzę jak przed skrzyżowaniem z Prymasa, w związku z tym że leci buspas to do skrętu w prawo do Dw.Zach. będą stały teraz dwa pasy, lewy od miejsca gdzie się kończy buspas i środkowy nie wiem może od skrzyżowania z Deotymy w którym będą stali Ci co też chcą w prawo skręcić, i wjechać mniej więcej w mijscu gdzie się buspas kończy przed skrzyżowaniem z Prymasa...

 • karawaniarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2011 19:19 ~karawaniarz

  E-2 powinien jechać Lesznem kierowcy robią takie usprawnienia ,ale nie powinni.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl