Ulice

29.09.2011 18:57 kierowcy utnęli w korku

Szczyt zablokował Warszawę

SERWISY:

 

 

Tak jak się spodziewaliśmy, w czwartkowe popołudnie korki ogarnęły stołeczne ulice. Ciasno było nie tylko na trasie przejazdu delegacji europejskich polityków. Śródmieście, Ochota i Mokotów stały. Kolejne utrudniania czekają nas w piątek.

Najgorzej było w okolicy lotniska Okęcie. - Ruch samochodów na ul. Żwirki Wigury znów został wstrzymany na kilka minut - relacjonuje Marcin Gula. - Policja kieruje ruchem. Kierowcy chcąc uniknąć stania na Żwirkach, korzystają z okolicznych uliczek, gdzie też jest korek - dodaje.

Belwederska i Sobieskiego w korku

Ciasno było też na Mokotowie. - Samochoty jadące Sobieskiego w kierunku Gagarina stoją w gigantycznym korku - relacjonuje internautka Sylwia. - Ludzie wychodzą z autobusów i idą dalej pieszo - dodaje.

Najgorsze dopiero przed nami

Najgorzej będzie w piątek na linii Lotnisko Okęcie – Kancelaria Premiera i na Trakcie Królewskim. Tu policja będzie wstrzymywała ruch kilkadziesiąt razy. Utrudnienia z przejazdem będą też na ulicach niedaleko hoteli Hilton i Westin.

as/roody

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • milka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 20:01 ~milka

  Niestety miasto nie jest przygotowane na tego typu wydarzenia, ale nie ma nawet po co dyskutować na ten temat - nic się nie zmieni z najbliższym czasie, widać to po mooooooozolnych pracach

 • dzien dobry

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 10:02 ~dzien dobry

  Taki piekny dzien a tu tyle zlosci. Po co to wszystko. Zrelaksujmy sie dzis wszyscy biorac udzial o 18 w Masie krytycznej.
  Pozdrawiam

 • LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 09:26 ~LLU

  Ty nie czytasz tam gdzie trzeba Czerwone są do prowadzenie KOLUMN i przestań pajacować Do Szkoły


  00:09 ~DA
  Zastanawia mnie jeden fakt. Służby prowadzące kolumny dygnitarzy (czyli policja i ŻW) mają prawo używania sygnałów uprzywilejowania nadane ustawowo. Tylko że, zgodnie z prawem, kierowca takiego pojazdu może użyć sygnałów TYLKO I WYŁĄCZNIE w przypadku gdy bierze udział w akcji ratowania życia ludzkiego lub zapewnienia porządku publicznego. Przejazd takich kolumn ratowaniem życia na pewno nie jest, czy jest zapewnieniem porządku publicznego? Patrząc na to, co wywołuje na drogach, to chyba niekoniecznie... Publiczne, oznacza ogólne, a nie jednostki. Tymczasem sygnałów odmawia się służbom, które działają naprawdę dla zapewnienia porządku ogółowi społeczeństwa i zmniejszenia uciążliwości sytuacji na drogach. Gdzie tu sens i logika?

 • Aniaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 08:52 ~Aniaa

  czy moje 2 godzinne stanie w korku jakoś pomogło Polsce? Mam nadzieję, że odnieśliśmy jakiś wielki sukces i ten szczyt coś da, bo utopiłam kilka litrów benzyny i 2 godziny mojego czasu przez ten szajs.....

 • DD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 08:44 ~DD

  Wczoraj pod Hyattem stałam 20 minut w autobusie linii 119 na skręcie w lewo z Belwederskiej w Spacerową, i wcale nie dlatego że ktoś "ważny" przejeżdżał (nic się tam nie działo w tamtej chwili (ok.godz.16)) tylko dlatego że POLICJA kierowała ruchem. Ktoś chyba wpuścił funkcjonariuszy bez żadnego doświadczenia bo wytworzyli kompletny chaos. Żeby 20 minut stać na jednym skrzyżowaniu?!? Kierowcy zaczęli trąbić i jestem pewna że nie na innych kierowców tylko na BEZNADZIEJNE kierowanie ruchem policji!!

 • kos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 08:29 ~kos

  do nastazji;święte słowa.Masz moje poparcie.A teraz do premiera;czy pomyślałeś,facet,by tych przybyszy przewozić śmigłowcami?.Czy koniecznie musisz blokować ponad milionowe miasto?.Czy nie można tego spędu zorganizować w którymś z rządowych ośrodków?.Czy to za trudne dla ciebie by to zrozumieć?.

 • Gom (rowerzysta)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 08:18 ~Gom (rowerzysta)

  Gdyby Warszawa miała rozwiniętą infrastrukturę rowerową, wiele osób zamiast tłuc się autami w korkach i stać w zatłoczonych autobusach, przesiadłaby się na rowery. W ten sposób i korki by zmalały i szczyt zablokowałby miasto w mniejszym stopniu. Mnie te przejazdy "dygnitarzy" ani nie pomogły ani nie zaszkodziły, dojechałem do domu w tym samym czasie (Mokotów-Bemowo). No ale.. rower w korku nie stoi ;-)

 • POPIEL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 08:13 ~POPIEL

  Puknij się w głowe nastazja iwanowna...

 • w

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 06:21 ~w

  hahahah

 • Jolka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 06:09 ~Jolka

  A może byście łaskawie podali, w których godzinach trzeba się spodziewać tych utrudnień dzisiaj?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl