Ulice

27.07.2011 08:23 Warszawa po opadach deszczu

Straż pożarna: co chwilę dostajemy nowe zgłoszenia

SERWISY:

 

Po obfitych opadach deszczu straż pożarna odebrała już kilkaset złoszeń od mieszkańców Warszawy i okolic z prośbą o pomoc.  - Interwencje realizujemy na bieżąco. Co chwilę dostajemy kolejne - informuje Albert Stempień z biura prasowego straży pożarnej.

 

Zalane ulice, powalone drzewa, niedziałająca sygnalizacja świetlna - takie są skutki ulewy, która przeszła w środę rano nad Warszawą.

 

- W tej chwili prowadzimy akcję na kilku ulicach. Jesteśmy m.in. na Promienniej, Snieżnej i Loteryjki - poinformował tvnwarszawa.pl  tuż po godzinie 19:00 oficer dyżurny biura prasowego straży pożarnej.

 

Od rana deszcz

 

- 99% interwencji dotyczy podtopień i zalancych ulic. Najwięcej zgłoszeń mamy z Wawra i Starej Miłosnej - dodaje Albert Stempień ze straży pożarnej. 

 

- To już szóste zalanie w ostatnim czasie. Nadal nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi od władz Wawra - napisała na Kontakt 24 Justyna, mieszkanka ulicy Czołgistów. W rozmowie z tvnwarszawa.pl dodaje, że przez zalaną piwnicę nie mogła wyjść do pracy.

 

 Nie tylko Wawer

 

Na skrzyżowaniu Nowoursynowskiej i Ciszewskiego zepsuła się sygnalizacja świetlna.Ogromne kałuże utworzyły się np. na ulicy Borkowskiej. Woda gromadziła się także na Wioślarskiej na Powiślu.

 

 

- Właśnie jechałem ulicą Bartycką. Miejscami jest tam ok 20 cm wody - napisał na Kontakt24 Krzysztof.

 

 


- Zalana Prymasa Tysiąclecia - pisze z kolei na Kontakt 24 Łukasz.

 

 

 

 

 

 

 

 


Zalana Trasa AK

 

Kierowcy utknęli także w gigantycznych korkach na Trasie AK, gdzie pod wodą znalazła się część jezdni. - Rwąca rzeka na Trasie AK - zaalarmowała nas Magda. Zdjęcie umieściła na swoim profilu w serwisie Kontakt24:

 

Czytaj więcej o sytuacji na Trasie AK

 

Zniszczone samochody

 

Strażacy pojawili się także przy ul. Belwederskiej 13. Tam drzewo spadło na zaparkowane samochody. - Dwa są delikatnie uszkodzone - mówi reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

 

Wcześniej służby usuwały drzewo powalone na Niemcewicza.

 

 


Jeśli masz zdjęcia zalanych miejsc albo informacje o nich, pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

 

wp/mz/as

 

 

 

 

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl