Ulice

18.05.2015 10:31 przekroczyli prędkość

Stracił prawo jazdy już 40 minut
po północy. Nie był jedyny

Ledwo nowe przepisy ruchu drogowego weszły w życie, a już - tylko w Warszawie - trzech kierowców straciło prawo jazdy. Jak mówi stołeczna policja, przekroczyli oni prędkość o więcej niż 50 km/h.

Zatrzymane dokumenty to efekt nocnych patroli. - Między północą a 6 rano zatrzymaliśmy trzy prawa jazdy - potwierdza Robert Opas ze stołecznej policji. - Kierowcy jechali z prędkością 127, 126 i 123 km/h - dodaje.

Jak mówi policjant, do kontroli policyjnych, w wyniku których kierowcy stracili prawo jady, doszło o 00:40, 2.30 i 5.20.

Nowe przepisy

Przypomnijmy. Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść "za kółko", starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie jeszcze raz zdać egzamin na prawo jazdy.

Na ten sam okres - 3 miesięcy - uprawnienia do prowadzenia pojazdami utracą kierowcy, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób (przekraczającą liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym).

Jakie mandaty?

Obecnie parlament pracuje też nad nowymi stawkami mandatów za przekroczenie prędkości. Według projektu mają być one ustalane procentowo, na podstawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z ubiegłego roku (według GUS). Oto symulacja wysokości mandatów:

Więcej, o tym co się zmieniło,  przeczytasz tutaj.

 

su/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • fonderal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2015 10:04 fonderal

  alt~alt  W niemczech na zabitej dechami wsi masz góra 10-15 km do autostrady... a tam w większości wypadków masz prędkość sugerowanom i brak limitu.

  W Niemczech limitów nie ma na ok. 1/3 autostrad. Na pozostałych 2/3 są, nierzadko większe niż w Polsce. Ale jakoś w Niemczech Polacy potrafią ich przestrzegać pomimo, że - jako eksperci od wszystkiego - uważają je za postawione na wyrost.

 • nie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2015 14:03 ~nie


  PrawdaoRP~PrawdaoRP

  Sami tego chcecie głosujcie dalej na PO!
  ihaaa~ihaaa

  Idiota.

  POkemon.

 • kumasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2015 13:44 ~kumasz

  kicikici~kicikici

  Zdecydowanie jestem z eliminacją wariatów drogowych, ale te nowe plany - przekroczenie prędkości do 10 km/h - 100 PLN, to już lekki absurd, jeżdżę po mieście zwykle 50 km/h, ale czasem samochód sam się rozhuśta do 55 i za to ma być mandat, ludzie będą bali się przekraczać 45 by zachować margines błędu ewentualnego pomiaru policji, ruch się spowolni, Warszawa stanie.

  , wzrośnie drastycznie zużycie paliwa, a jak wiadomo ponad połowa jego ceny to podatki. Kumasz?

 • quattro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2015 13:43 ~quattro


  kierowca~kierowca

  Drodzy kierowcy zacznijmy jeździć po Warszawie z taką prędkością jak nakazują przepisy.
  Zobaczymy w którym momencie Warszawa "stanie" całkowicie.
  Pamiętajcie 50km/h.
  Nie pozwalajmy się skubać z każdej strony.Ta władza działa na zasadzie jest dziura na drodze, postawimy znak.

  Olo~Olo

  Jeździj 50 to może przeżyjesz.Głosuj i wybieraj Yaromacia to będziesz płacił za dziury.

  Za Yaromacia benzyna była po 3,50. Za dziury to płacę teraz.

 • hehehe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2015 13:01 ~hehehe

  Pik~Pik

  PROPONUJĘ UTWORZYĆ AKCJĘ dot. nieprawidłowo lub zdaniem kierujących bezsensownie ustawionych znaków z ograniczeniem prędkości. Np. na drodze dwupasmowej gdzie chodnik oddzielony jest pasem zieleni 40km/h

  STOP BEZSENSOWNYM ZNAKOM NA DRODZE

  Możesz nawet pozbierać podpisy, przelicznik jest prosty, 700 tysięcy podpisów to 40 minut pracy niszczarki.

 • audi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2015 12:57 ~audi

  jeep~jeep

  najbardziej mordy drą ci co łamią przepisy!
  KARAC,KARAĆ,KARAĆ jak w normalnych krajach!

  A może by tak autostrady, obwobnice i drogi jak w normalnych krajach, bo jak na razie mamy tylko drogo a nie drogi.

 • tyle

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2015 12:52 ~tyle

  JEEP~JEEP

  obejrzyjcie sobie "patrol drogowy" w tvnturbo u nas to jest LUKSUS DROGOWY DLA KIEROWCÓW!

  Tia, prawdziwa zielona wyspa. Weź się swoim nickiem w głowę.

 • alt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2015 00:15 ~alt

  a52~a52

  Jak zwykle zrobiono coś w odwrotnej kolejności, ale tak jest najłatwiej no i kasiorka się liczy a nie poprawa bezpieczeństwa. Po pierwsze to powinno się zrobić weryfikację sensowności ustawienia poszczególnych znaków drogowych. Jako przykład mogę podać ul Puławską gdzie jest ograniczenie do 50km/h a na odcinku np. od Wilanowskiej do Karczunkowskiej wszystkie przejścia dla pieszych oraz skrzyżowania posiadają regulację ruchu w postaci sygnalizacji świetlnej. Następnie powinno się zweryfikować wprowadzone bez sensu i zdrowego rozsądku zasady dla rowerzystów i pieszych. Tu proponuję zastosować zasady rodem z Holandii gdzie rowerzyści stanowią bardzo liczną grupę użytkowników dróg. Następnym problemem są motocykliści, którzy mają w zwyczaju wyprzedzanie na trzeciego kolumny samochodów będącej w ruchu. Dopiero wtedy można wprowadzać jakieś obostrzenia i konsekwentnie je przestrzegać ale nie tylko w zakresie kierowców ale i rowerzystów i pieszych, którzy bardzo często przejeżdżają lub przechodzą "na czerwonym" tłumacząc takie postępowanie, że nic w tym czasie nie jechało więc można.

  import przepisów z Holandii która jako kraj ma 300km długości jest debilizmem. w półtora dnia można ją przejechąć rowerem. Nic w tym dziwnego, ze ludzie tam ich używają... bo zwyczajnie nie potrzeba auta aż tak.
  U nas odległości sa jednak delikatnie większe...

 • alt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2015 00:11 ~alt


  NeutronStarNeutronStar

  W Niemczech w obszarze zabudowanym 31 km/h więcej niż dozwolone, poza obszarem zabudowanym 41 km/h i tracisz prawko. Zalezy ile przekroczysz. Od 1 miesiąca straty prawda jazdy do wielu miesięcy. Recydywa może kosztować jeszcze więcej i można stracić prawko na kilka lat. Więc polskie przepisy sa bardzo tolerancyjne z 50 km/h
  Mańka~Mańka

  O tym nie będa pisać :) będą mówić o tym że Niemiec więcej zarabia :) U nas rządzi prawo Kalego,a nie prawo którego się przestrzega.Natomiast ci co przestrzegają i co co karają za nieprzestrzeganie przepisów,są....zresztą popatrz na poniższe wpisy :) Więc o czym my mówimy :) Mentalności nie zmienimy ,możemy tylko zmienić przepisy :)


  W niemczech na zabitej dechami wsi masz góra 10-15 km do autostrady... a tam w większości wypadków masz prędkość sugerowanom i brak limitu.

 • alt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2015 23:46 ~alt

  kierowca~kierowca

  oby tak dalej!!!
  proponuje ustawic sie na drodze do Konstancina!!! dwa pasy w kazdą strone i szeroki pas zieleni ograniczenie do 60km\h! tam bedzie idealnie, nastepny ruch to ograniczenie predkosci w calej Warszawie do 10km\h...
  Kupujmy wiecej wideoradarow


  tam jest 60 z jednego powodu... są pola i czasem ciąggniki wyjezdzaja na ta droge, jak ty lecisz 100 a ciagnik 20 to sa miejsca gdzie moze byc niebezpiecznie... tylko ze wiem ze jak juz wszystkie pola zabuduja to 60 zostanie na wieki.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl