Ulice

07.09.2015 21:59 poniedziałek z utrudnieniami

Stolica stanęła w gigantycznych korkach. "Paraliż miasta"

SERWISY:


W poniedziałek wieczorem kierowcy utknęli w ogromnych korkach. Problemy były na Wisłostradzie, Trasie Siekierkowskiej, ul. Puławskiej, a także w Dolince Służewieckiej.

Korki zaczęły tworzyć się w poniedziałek po południu. Przez kilka godzin kierowcy musieli liczyć się z ogromnymi utrudnieniami.

- Musimy sobie uzmysłowić, że nie mamy wpływu, jak płynie ruch, jak duże jest natężenie. Możemy apelować o bezpieczeństwo i wystawiać posterunki w newralgicznych miejscach. Mamy bardzo dużo kolizji – mówił przed godz. 20 na antenie TVN24 Tomasz Oleszczuk z biura prasowego stołecznej policji.

Do problemów odniósł się też stołeczny ratusz. - Przez deszcz, przez śliskość, pewnie też przez nieprzyzwyczajenie kierowców do innych warunków atmosferycznych zdarzeń drogowych i stłuczek było bardzo dużo - powiedział na antenie TVN24 Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

I dodał, że Zarząd Dróg Miejskich włączył tablice ostrzegawcze, które są przed tunelem Wisłostrady z obu kierunków.

"Wisłostrada stanęła"

O korkach informował reporter tvnwarszawa.pl. - Wisłostrada stoi kompletnie w obu kierunkach pomiędzy mostami Poniatowskiego i Łazienkowskim. Sytuacji nie ułatwia też samochód, który wpadł w poślizg na wysokości ulicy Wilanowskiej i blokuje jeden pas w stronę Wilanowa – relacjonował Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

 

 

Internauci tvnwarszawa.pl donosili też o ogromnych korkach na Trasie Siekierkowskiej.

"Stoją dojazdy od strony Czerniakowskiej" – informowała Joanna.
"Korek zaczyna się od CH Sadyba" – dodała Ewelina.

Internauci donosili, że doszło do zderzenia, w efekcie, którego zablokowany został lewy pas w kierunku Pragi.

Jak relacjonowała reporterka TVN24, w korku stoją też kierowcy w Dolince Służewieckiej.

Internauci informowali również o utrudnieniach na ulicy Puławskiej.

 

 

 

Pechowy poniedziałek

Policjanci przyznają, że poniedziałek jest wyjątkowo obfity w stłuczki. Tylko do  do godz. 10.00 doszło do 43 kolizji.

- Sytuacja na mieście jest trudna, mamy dużo zgłoszeń. Tylko przy Cytadeli mieliśmy pięć kolizji w jednym miejscu - przekazał po 19.00 Tomasz Oleszczuk z zespołu prasowego komendy stołecznej policji.

 

Jak już informowaliśmy ok. godz. 18, korki są również na moście Poniatowskiego. Zamknięty został obszar Saskiej Kępy w związku z meczem na Stadionie Narodowym.


ran/sk/kś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2015 15:30 ~mmm

  I dziękujemy bardzo organizatorom imprez na narodowym. Wczoraj wracałem do domu 2,5h. 9km. Łazienkowski się spalił a te barany jeszcze blokują dwa mosty. Pogrzało was?
  Róbcie sobie imprezy w południe, a nie w szczytowych korkach.
  Albo zapłaćcie tym tysiącom ludzi normalną stawkę godzinową. W końcu powinniście ponieść wszystkie koszty organizacji imprezy. Za policję, straż itp też powinniście dostać fakturę.

 • uzdek98

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2015 12:24 ~uzdek98

  jak to ? to II linia metra zakilka miliardow nie odkorkowala miasta ? a przeciez mialo byc tak pieknie ...

 • wqergwqerg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2015 11:09 ~wqergwqerg

  WB1~WB1

  Podobnie było w piątek. Pierwsze deszcze od miesiąca albo i dłużej i sytuacja przerasta umiejętności większości posiadaczy prawa jazdy. Posiadaczy bo do kierowców to im jeszcze daleko!

  Poczekaj aż policja zabierze prawa jazdy tym, co jeszcze umieją jeździć, wtedy dopiero będzie kolorowo! Nikt juz nie będzie umiał narzucić tempa :).
  Swoją drogą, gratuluję ZDM sposobu planowania remontów. Nie ma to jak zatkać całe miasto, bo przecież nie można rozproszyć prac, jak by to wyglądało w prasie ;).

 • Rezerwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2015 11:03 ~Rezerwa

  Kkk~Kkk

  Autobus 401, jechałam z Ursusa na Gocław. Przeciętnie - godzina drogi. W poniedziałek: równe trzy...

  To jest wynik? 108 dwa przystanki pod mostem 2h 20min. Masz pytania?

 • karramba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2015 10:04 ~karramba

  Bez wątpienia Warszawa ma zbyt małą liczbę samochodów. Należy zorganizować wielką kampanię zachęcającą każdego, kto pracuje w Warszawie do zakupu auta i koniecznie wynegocjować korzystne rabaty! Warszawa musi zapełnić się samochodami. To co jest teraz, to za mało! Pokażmy Europie i światu, że Polak potrafi!

 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2015 10:04 ~aaaa

  Szkoda, że nikt nie wspomina o meczu na Stadionie Narodowym i wyłaczeniu w ruchu całkiem sporego fragmentu miasta

 • ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2015 10:03 ~ewa

  super pomysł, zamknąć kolejny most tylko dlatego, ze mecz jest na stadionie. Wracałam z centrum na gocław 2,5h wczoraj. Pozdrawiam

 • Saskers

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2015 09:57 ~Saskers

  Mniejsze korki już były

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2015 08:39 ~gosc

  sen~sen

  UWAGA, UWAGA...w Warszawie spadło troszkę deszczu - strefa klimatyczna ZWROTNIKOWA...ostatni deszcz obserwowany 20 lat temu... kierowcy oniemieli... Ludzie, czy oni mają nas za idiotów??? W Polsce deszcz czasem pada! To nie kierowcy, to dramatycznie złe zarządzanie ruchem i drogami ....


  Rozumiem, że nagle kontroler ruchu po złości zmienił światła na czerwone i biedny kierowca jadąc z pewnością z prędkością adekwatną do warunków pogodowych został w bezczelny sposób zaskoczony? I również kierowca za nim, mimo zachowujania stosownego odstępu od poprzedzającego samochodu z uzględnieniem warunków panujących na drodze oraz prędkości samochodu, również został perfidnie zaskoczony? Oczywistym jest fakt, że także stan samochodów był nienaganny w tym stan opon,który nieznacznie odbiegał od idealnego.

  Wszystkiemu winna jest arogancja kierowców oraz złudzenie, że wpechnięciem się w danym miejscu, czy przejazd pasem do skrętu na wprost, zaoszczedzą z 30 min.

 • rowerpower

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2015 08:23 ~rowerpower

  Słodki jezu, a co to się porobiło? Rowery się ludziom popsuły czy jak?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl