Ulice

08.04.2011 06:41 przygotowania do rocznicy katastrofy smoleńskiej

Sprawdź, gdzie w weekend nie zaparkujesz

SERWISY:

Służby miejskie przygotowują się do uroczystości związanych z obchodami rocznicy katastrofy smoleńskiej. Już w piątek rano zaczęły obowiązywać zmiany w organizacji ruchu. Straż miejska ostrzega, że będzie odholowywać samochody zaparkowane w niedozwolonych miejscach.

Kierowcy od piątku nie moga parkować na Krakowskim Przedmieściu od Królewskiej do Trębackiej i przy placu Hoovera. Zakaz obowiązywać będzie również na chodniku i miejscach parkingowych, do poniedziałku, do godziny 8.00.

Utrudnienia w sobotę...

Zakaz pojawił się także w sobotę na ulicy Ossolińskich i na parkingu od strony placu marszałka Józefa Piłsudzskiego, pomiędzy Ossolińskich a Tokarzewskiego.

Na Długiej pomiędzy Miodową, a Kilińskiego nie można zatrzymywać się do godz. 14.00 w niedzielę.

... i w niedzielę

Największych utrudnień można spodziewać się w niedzielę. Kierowcy pamiętać muszą, że znaki zakazu zatrzymywania staną w wielu miejscach już o połnocy z soboty na niedzielę. Na placu Teatralnym i na Karowej od wiaduktu Markiewicza do Furmańskiej obowiązywać będzie do północy z niedzieli na poniedziałek.

Do godz. 18.00 w niedzielę nie będzie się można zatrzymywać na Świętojańskiej.

Do godz. 16.00 po wschodniej stronie ulicy Podwale od Senatorskiej wyłączonych zostanie 20 miejsc parkingowych.

Do godz. 13.00 na ulicy Powązkowskiej od Prymasa Tysiąclecia do Krasińskiego, na zatoczkach, parkingu przy bramie i pętli autobusowej.

Od godz. 7.00 wyłączony z ruchu zostanie jeden pas ruchu ulicy Powązkowskiej od Prymasa Tysiąclecia do Krasińskiego.

Zakaz ruchu obowiązywać będzie na ulicach: Świętojańskiej, Dziekanii, Kanonii i Jezuickiej. Straż miejska ostrzega, że pozostawione pojazdy zostaną odholowane na koszt właściciela.

Możliwe objazdy

W związku z uroczystościami od soboty 9 kwietnia do niedzieli 10 kwietnia autobusy nie będą zatrzymywać się na przystanku PL.PIŁSUDSKIEGO 02.

Zarząd Transportu Miejskiego zastrzega też, że jeżeli ulice, przy których planowane są uroczystości będą nieprzejezdne, linie zostaną skierowane na najbliższe trasy objazdowe.

wp/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Szczera

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2011 06:53 ~Szczera

  Myślę, ze większość Polaków ma już dość tematu Smoleńska!!! Strata kogoś bliskiego jest powodem do żałoby w gronie rodziny, a nie robieniem politycznego przedstawienia przez tyle miesięcy...To żałosne, śmieje się z nas cały świat!!!

 • pi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2011 11:49 ~pi

  KIEDY TEN CYRK W TYM CHORYM KRAJU SIE SKONCZY

 • Tomasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2011 07:50 ~Tomasz

  dostali ale nie wszyscy na 1500 osób może 100 i to nie jestem pewny,a z resztą zgadzam się w 100%

 • Kokolino

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2011 06:01 ~Kokolino

  Chory kraj i chore miasto!!! Tyle pieniędzy na to pójdzie!!! Ile metra można za to wykopać, ile ulic wyremontować???!!! Dyletanctwo Hanki i jej kierowcy, obecnie Komendanta Straży Miejskiej Zbynia L.jest porażająca!!!!!!!!! Jak nam się nie podoba to mamy się zwolnić, tak HGW, jak to powiedziałaś.....bo ciężko, napisać i powiedzieć do Ciebie, Pani Prezydent!!!!!!!!!!!! Obłudna i zakłamana istoto!!!!! Traktujesz strażników jak prostytutki, które można kupić za 300-400 zł brutto, bo takie dostali nagrody, nagle,strażnicy przed kwietniowymi szopkami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nigdy więcej PO!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Marta_natolin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2011 12:49 ~Marta_natolin

  tylko dlatego ze moherowe babcie i krzykacze z fejsbuka nie maja co robic wy zamykacie centrum dla normalnych ludzi? Szczyt idiotyzmu - szczegolnie zakaz parkowania od piatku do poniedzialku na miejscach parkingowych! jakim prawem normalny czlowiek ma nie moc podjechac w okolice starowki, zaparkowac jak czlowiek i isc na spacer? I jeszce do poniedzialku do 8, a jak ktos pracuje od 7 lub 8 to co ma zrobic? Helikopterem poleciec? Kiedy wreszcie skonczy sie ta histeria? Ale widac ratuszowi zalezy od poczatku na podtrzymaniu tej histerii. odwraca sie uwage od nieudolnosci rzadow w stolicy.

 • Motabaj164

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2011 12:33 Motabaj164

  Zamknijcie całe miasto, a mieszkańcy niech leżą krzyżem na chodnikach.

 • Michał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2011 11:36 ~Michał

  Szacunek Polakowi się należy !!

 • cd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2011 11:11 ~cd

  Kiedy ten CYRK wreszcie się skończy?

 • qwe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2011 10:25 ~qwe

  Skoro paraliżuje się miast o to trzeba zrobić bojkot uroczystości. Niech nikt z postronnych osób nie przychodzi, będzie kilku oficjeli i... przerażająca pustka.

 • kwak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2011 10:19 ~kwak

  Obywatelu - gratulacje!
  Odbiornik Wu eS I przeszczepiony w miejsce mózgu działa fantastycznie!

  W nagrodę należy się wirtualny order Obywatela Rozumnego i odznaka Wzorowego Telewidza.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl