Ulice

19.01.2012 06:45 drogowcy w akcji

Solarki na ulicach

SERWISY:

 

Zgodnie z zapewnieniami Iwony Fryczyńskiej, rzeczniczki Zarządu Oczyszczania Miasta, na stołecznych drogach pojawiło się 170 solarek. Drogowcy zadbają, aby warszawscy kierowcy dojechali do celu po czarnych, bezpiecznych ulicach.

Solarki wyjechały do pracy już o godzinie 5.40. Przez co najmniej trzy godziny będą posypywać ulice chlorkiem sodu. O tym, kiedy wrócą do bazy zdecyduje pogoda. Sporo pracy drogowcy mieli również w środę. Solarki zabezpieczały przede wszystkim nawierzchnię mostów, wiaduktów i ulic spadkowych. ZOM zadbał również o pieszych. Równolegle z maszynami do pracy wyruszyli pracownicy, których zadaniem jest odśnieżenie chodników i przystanków.

CZYTAJ WIĘCEJ O POGODZIE NA TVNMETEO.PL

Synoptycy nie mają jednak dobrych informacji. W czwartek rano w Warszawie zapowiadają opady śniegu, a wieczorem również deszczu. W województwach wschodnich i w górach spadnie do 15 cm białego puchu.

Na zachodzie i północy kraju, gdzie temperatura sięgnie 4 st. C, spadnie deszcz ze śniegiem, który nie pozostawi po sobie trwałego śladu. Opadom śniegu będzie towarzyszyć umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach dochodzący do 70 km/h. Na południu i wschodzie powstaną zawieje i zamiecie śnieżne, które dodatkowo będą potęgować odczucie chłodu.

- Od początku sezonu jesteśmy w ciągłym pogotowiu. W każdej chwili możemy wysłać do akcji 170 solarek i 320 pługów - zapewnia Fryczyńska. Jak dodaje, kilka razy w ciągu dnia do ZOM docierają najświeższe prognozy pogody. - Na bieżąco podejmujemy też decyzję gdzie i ile solarek lub pługów trzeba wysłać - wyjaśnia.

Policja ostrzega

Policja apeluje do kierowców aby dostosowali prędkość do panujących warunków na drodze.


par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • MM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2012 07:17 ~MM

  A ja w szoku jestem ;-) Na Puławskiej od Piaseczna i na Niepodległości widziałem w sumie z 10 pługosolarek i to po 6:00. A do tego Puławska była praktycznie bez błota. Dziwne, drogowcy dzisiaj nie zaspali :-)

 • Darecki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2012 05:55 ~Darecki

  Śnieg, ślisko.. wyzwanie dla większości lokalnych jeżdżących większość czasu po posolonych ulicach. Rok temu widzieliśmy co się działo jak spadło troszkę śniegu w poniedziałek. Przyjezdni w śniegu jeżdżą lepiej, nie ukrywajmy tego, chwała im za to.

 • BANDA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2012 23:00 ~BANDA

  pajacy nie przyjmujemy

 • marcinch78

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2012 22:38 ~marcinch78

  ~ogórek
  Pracuje w serwisie opon i zdziwiłbyś się kto właśnie TERAZ wymienia opony i jakie ma blachy.
  Pozdrawiam normalnie myślących.

 • Darecki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2012 22:20 ~Darecki

  Chłopaki przyjezdne, przyjmiecie mnie do swojej bandy? Odpokutuję swe żałosne komentarze!!

 • niby słoik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2012 19:37 ~niby słoik

  oj już dajcie spokój Dareckiemu! chłopak zrozumiał że po cienkim lodzie stąpał...kumplom pewnie się pochwalił nieopatrznie jaki z niego kozak incognito.a chłopaki prawdziwi charakterni warszawiacy i pajaca wyśmiali. Darecki vel Trollecki wybaczamy !

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2012 19:02 ~Konrad

  Nie trzeba widzieć pługów i solarek w zimie ale oglądać te latem. Są gotowe na każdy atak w zimie. Gdy przychodzi zima i śnieg i mróz Gronkiewicz - Waltz ma przejezdną drogę do kasy aby swoim ludziom wypłacić za gotowość w lecie do zimy. Tak w lecie, bo w zimie jak zwykle drogowcy są zaskoczeni - za duże opady i za duży mróz aby coś zrobić. Zima ze śniegiem i spadkiem temperatury to zaskoczenie.

 • przegląd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2012 18:47 ~przegląd

  Może kierowcy jeżdżą wolniej bo opon nie wymienili ze względu na wszechobecny kryzys...

 • Darecki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2012 18:45 ~Darecki

  jestem, jestem ojce mi myszkę schowali bo cały dzień przed kompem siedzę. nie wiedzieli że mikołaj mi przyniósł taką bez kabelka, teraz schowam do kieszonki i będę miał.

 • stefcio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2012 18:40 ~stefcio

  Do Suchz :
  Popr(ó)szona??? ortografia kolego !

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl