Ulice

09.12.2010 22:49 porady dla kierowców

Śnieg zniszczył samochody Jak dostać odszkodowanie?

SERWISY:

 

Sople i śnieg z nie odśnieżonych dachów zniszczyły mi samochód – zaalarmował na warszawa@tvn.pl Sebastian. Co zrobić w takiej sytuacji, żeby dostać odszkodowanie? - Po pierwsze powinniśmy znaleźć zarządcę nieruchomości - radzi Wojciech Rabień, ekspert do spraw ubezpieczeń.

Kierowca powinien także wezwać policję lub straż miejską. - Funkcjonariusze powinni sporządzić odpowiednią dokumentację, tak żeby ubezpieczyciel lub zarządca nieruchomości nie miele wątpliwości, jak doszło do uszkodzenia pojazdu – podkreśla Rabień.

To może potrwać

Ostrzega także kierowców, że uzyskanie odszkodowania w przypadku uszkodzenia pojazdu przez śnieg lub sople z dachów budynków jest czasochłonne.

- Musimy ustalić, kto jest zarządcą budynku, uzyskać od niego polisę, później udać się do ubezpieczyciela po odszkodowanie – tłumaczy.

- Problem w tym, że zarządcy często nie chcą przyznać się do zaniedbań – dodaje.

Z AC łatwiej

Według niego łatwiej jest, jeżeli kierowca posiada ubezpieczenie AC. – Wtedy to ubezpieczyciel za nas załatwia wszystkie formalności – wyjaśnia, ale zwraca uwagę, że w takim przypadku przepadają zniżki za bezszkodową jazdę.

- Do czasu wyjaśnienia sprawy, ubezpieczyciel będzie uważał, że ten wypadek, ta szkoda, jest z winy kierowcy – dodaje.


 

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • blacharz

    zgłoś naruszenie odpowiedz 10.12.2010 00:28 ~blacharz

    cienias na złom, ale focusa się jeszcze zrobi i pójdzie jako bezwypadkowy... polak potrafi

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl