Ulice

15.06.2017 12:22 w kierunku spowodowania katastrofy w ruchu lądowym

Śledztwo prokuratury po zderzeniu autobusu z tramwajem

SERWISY:

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie środowego wypadku u zbiegu Marszałkowskiej z Królewską. Łącznie do szpitala trafiło dziewięć osób. Skrzyżowanie było nieprzejezdne też dla samochodów.

- Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku spowodowania katastrofy w ruchu lądowym - powiedział w czwartek Piotr Świstak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Jak zaznaczył, do szpitala trafiło łącznie dziewięć osób. Pięcioro z nich zostało już zwolnionych do domów.

Tramwaj z autobusem

Do wypadku doszło w środę po południu. - Zderzył się autobus linii 107 i tramwaj 35 - mówił Świstak.

- Tramwaj jechał do placu Bankowego, a autobus skręcał w Królewską, w kierunku Krakowskiego Przedmieścia - precyzował Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl, który był na miejscu. - Skład uderzył w bok autobusu, wykoleił się. Pracowały tu trzy zastępy straży pożarnej i sześć karetek - dodał.

Kilka osób rannych

Policja informowała o siedmiu rannych, ale nasz reporter obserwujący sytuację mówił: - Rannych zostało od 10 do 12 osób, w tym pięć ciężko. Mają urazy głowy, potłuczenia. Będą przewożeni do szpitala. Najmocniej ranne zostało dziecko i ono niezwłocznie zostało zabrane przez pogotowie - podkreślał zaraz po zderzeniu.

Kilkadziesiąt minut później dopowiedział, że resztę najciężej poszkodowanych również przewieziono już do szpitala.

Na skrzyżowaniu przez kilkadziesiąt minut pracowały służby Tramwajów Warszawskich, które starały się uprzątnąć skład biorący udział w wypadku.

Były ogromne utrudnienia

Były bardzo duże utrudnienia w ruchu. Tramwaje linii 4, 15, 18, 35 były kierowane na trasy objazdowe. Podobnie jak autobusy. Problemy dotyczyły pasażerów linii: 102, 105, 107, 227, 520, E-2.

Ale utrudnienia dotyczyły też kierowców samochodów. - Całe skrzyżowanie zostało zablokowane. Utrudnienia były we wszystkich kierunkach - opisywał Zieliński.

Zamknięta została ulica Marszałkowska na odcinku Senatorska - Świętokrzyska oraz ulica Królewska na odcinku Pl. Grzybowska - Mazowiecka. Na miejscu policja kierowała ruchem.

Ruch tramwajowy i samochodowy został przywrócony około godziny 19.20.

Działania prokuratury

Jak powiedział Zieliński, na miejsce przyjechał prokurator. - Prace prowadziła policji i pracownicy nadzoru ruchu. Sprawdzali monitoring z pojazdów i pobliskich budynków. Zbierano też zeznania świadków, którzy przechodzili w pobliżu skrzyżowania - informował nasz reporter.

kw/mś/ran/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2017 16:36 WARSZAWA…

  Bjouyff~Bjouyff

  Jednak zdecydowanie za mało zarabiam w tym bałaganie komunikacyjnym by dłużej pracować.


  Tu nie chodzi może o pieniądze,ale o to,jak was traktują,i to wszyscy (zarząd,pracodawca,pasażerowie itd.). Wy natomiast przestańcie robić dobrze ZTM,TW,bo w razie czego,to nikt wam nie pomoże. Dbajcie o swoje zdrowie i życie,bo kasa to nie wszystko.

 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2017 16:32 WARSZAWA…

  wawa~wawa

  Mimo sygnalizacji świetlnej bardzo często w tym miejscu dochodzi do kolizji. Zarówno tramwajarze jak i kierowcy mimo zmieniającego się światła chcą jeszcze przejechać, ponadto motorniczowie zwalniają na skrzyżowaniu by umożliwić przejazd tramwaju w przeciwnym kierunku i nikt nie reaguje


  Człowieczku. Tramwaje jadące od strony Centrum muszą zwolnić przed wjazdem na przystanek,ponieważ są tam łuki i ograniczenie prędkości. Wiedziałeś o tym? Tak,kierowcy i motorniczowie są ci źli,ale inii uczestnicy ruchu,to są cacy,co nie?

 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2017 16:29 WARSZAWA…  Bjouyff~Bjouyff

  Jednak zdecydowanie za mało zarabiam w tym bałaganie komunikacyjnym by dłużej pracować.
  R12 R5 R6~R12 R5 R6

  Już złożyłeś wymówienie, jeśli nie to najwyższa pora...
  Bjghyth~Bjghyth

  Tak złożyłem bo z takimi konfiturami jak Ty lub wazeliniazami nie pracuje


  ~Bjghyth....u was,na zajezdniach,to rzeczywiście,od paru ładnych lat,musicie uważać,co i przy kim się mówi,bo ściany mają uszy. Pełno konfitur i mądralińskich.

 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2017 16:27 WARSZAWA…  Bjouyff~Bjouyff

  Jednak zdecydowanie za mało zarabiam w tym bałaganie komunikacyjnym by dłużej pracować.
  R12 R5 R6~R12 R5 R6

  Już złożyłeś wymówienie, jeśli nie to najwyższa pora...
  Bjghyth~Bjghyth

  Tak złożyłem bo z takimi konfiturami jak Ty lub wazeliniazami nie pracuje


  ~R12 R5 R6..od zawsze jesteś taki "mądry" ?

 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2017 16:26 WARSZAWA…

  wolak~wolak

  Trafił swój na swego !
  Regularnie tramwaje i autobusy jeżdżą na czerwonym.

  Tak,oczywiście. Za to inni uczestnicy ruchu (kierowcy,piesi,rowerzyści,motocykliści) są czyści jak łza - w tym i ty ?!

 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2017 16:25 WARSZAWA…

  D1a1n1~D1a1n1

  Szkoda tylko że bezmyślność zarówno KIEROWCY autobusu jak i motorniczego kosztują pasażerów utratę zdrowia. Przecież wozicie ludzi a nie ziemniaki. Jak zachowujecie szczególną ostrożność. Dwa olbrzymie pojazdy prowadzone przez zawodowców. Jeden myślał i drugi myślał i wymyślili. Gdzie ograniczone zaufanie. Mandat dla jednego i drugiego. Dodatkowo proponuję pozwy cywilne o odszkodowania od mistrzów "kierownicy"

  Jak to łatwo osądzać. Rozumiem,że ty jesteś ten idealny i zawsze i wszędzie stosujesz ograniczone zaufanie? Który otrzyma mandat/grzywnę,to zdecyduje policja/sąd,po zbadaniu/wyjaśnieniu tego wypadku.Nie ty jesteś od tego. Rozumiem,że byłeś na miejscu w chwili zdarzenia i/lub wyczytałeś telepatycznie,który zawinił i popełnił błąd?

 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2017 16:22 WARSZAWA…

  kolega~kolega

  No, Tramwaje Warszawskie zaczynają swoją kolejną czarną serię.
  Jeśli wszystko potoczy się tym samym torem co poprzednim razem, to za dwa miesiące możemy się spodziewać ekstatycznych wystąpień marketingowców ZTM-u, o tym, że komunikacja miejska jest najbezpieczniejszym sposobem poruszania się po mieście, a tramwaje to już w ogóle przodują we wszystkim. Takie zaklinanie rzeczywistości odstawiają co roku. A rzeczywistość jest taka, że nawet kierowcy komunikacji miejskiej rezygnują z obawy o swoje zdrowie i życie. Jak pisał kolega w pierwszym komentarzu: zdecydowanie za mało nam płacą, żeby dla nich aż tak ryzykować.
  I uprzedzając komentarz "tosiezwolnij": ja się już zwolniłem rok temu :)
  Policzyłem ilu pasażerów i motorniczych zostaje rannych w ciągu roku i nie chciałem czekać aż to mnie będą wycinać z kabiny. Nie zamierzam poświęcać zdrowia i życia żeby ZTM mógł sobie obciąć gdzieś trzy minuty, albo zaoszczędzić gdzieś na jednej brygadzie. Niech sobie szukają nowych desperatów!
  ZTM chwali się na swojej stronie,jak to punktualna i bezpieczna jest komunikacja miejska,ale nie od dziś wiadomo jest,iż rozkłady jazdy nie są dostosowane do ilości brygad na mieście,cykli świetlnych,ograniczeń prędkości oraz natłoków pasażerskich i korków.

 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2017 16:14 WARSZAWA…


  ból i wyczerpanie~ból i wyczerpanie

  Po sześciu godzinach jazdy bez jakiejkolwiek przerwy, to ja już rzeczywiście nie myślę. (...) A jak ci się nie spodoba dziesięć godzin za kółkiem bez przerwy, to zwolnij się ze swojej pracy.
  Ja tylko czekam na pozew, żeby pokazać prokuratorowi karty drogowe i zapytać czy ustawa o czasie pracy kierowców nie do tyczy kierowców komunikacji miejskiej.
  SEBBAXSEBBAX

  Kolego - od już co najmniej dwóch lat - po kontroli ITD w MZA - idzie wszystko ku lepszemu. Rozkłady jazdy są tak dostosowywane aby prowadzący mieli minimum 45 minut przerwy - czyli zakładają duże naddatki na korki. Ponad rok temu zaczęła się nawet akcja 15 minutowych przerw przed ukończeniem szóstej godziny pracy - i nie było przebacz - pomimo rozkładu jeśli kierowca nie miał przerwy auto stało. na 190 było nawet testowane rozwiązanie zmieniających się kierowców.
  problem braku przerw jest na tapecie... problemem są sami kierowcy, którzy się tego nie domagają... ale przerwy to nie jedyne łamanie prawa w komunikacji - jest tego więcej...


  SEBBAX..kto ci nawciskał takich kitów o tym,iż kierowcy mają 45 minut przerwy na jakiejś tam pętli? Za rozkłady jazdy dla tramwajów i autobusów odpowiada wyłącznie ZTM,który przy ich układaniu nie bierze niczego pod uwagę.

 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2017 16:10 WARSZAWA…  ból i wyczerpanie~ból i wyczerpanie

  Wiesz co? Po sześciu godzinach jazdy bez jakiejkolwiek przerwy, to ja już rzeczywiście nie myślę. A jeśli myślę, to tylko o tym, co zrobić, żeby się wyrobić w rozkładzie jazdy i uratować choć 5 minut z mojej ustawowej przerwy, wstać z fotela, wyjść z kabiny, rozprostować zdrętwiałe nogi i ulżyć bolącemu kręgosłupowi. Tylko o tym myślę zbliżając się do skrzyżowania. Na pewno nie o zachowaniu ostrożności, ani nie o tym, że wiozę ludzi.
  (...)
  www~www

  To zmień pracę człowieku ! Chcesz ludzi pozabijać ???
  ból i wyczerpanie~ból i wyczerpanie

  Ale co to zmieni? Przecież na moje miejsce przyjdzie inny człowiek, którego po sześciu godzinach jazdy non-stop też będzie bolał kręgosłup, któremu też będą drętwieć nogi, i który prędzej czy później będzie myślał dokładnie o tym samym co ja.
  Rotacja kierowców w warszawskiej komunikacji miejskiej jest ogromna, bo ciągle ktoś się zwalnia z pracy i ciągle jest zastępowany kimś nowym. Dostrzegasz jakąś poprawę?
  Poza tym, że wożą was coraz mniej doświadczeni, za to coraz bardziej zdesperowani kierowcy?  Czy ty ktokolwiek wie o tym zawodzie i tym,w jakich warunkach i po jaką presją pracują motorniczowie? Coraz więcej ludzi odchodzi,bo ma dość. Skoro jesteście tacy "mądrzy" i karzecie zwalniać się ludziom,to zróbcie kurs na motorniczego (7000,00 zł kosztuje),przejdźcie psychotechnikę,badania,lekarzy specjalistów,zdajcie egzaminy,zacznijcie pracować,to zobaczymy,co wtedy powiecie,o ile przejdziecie to wszystko. Gro osób odpada, a bardzo często,po pierwszej wypłacie,zwalnia się.

 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2017 16:04 WARSZAWA…


  Zbych~Zbych

  Przecież nie pracujesz tam za karę ani przywiązany łańcuchem. Tak bardzo się nie podoba? To zmień pracę. Gdyby było aż tak źle to nikt by tam nie pracował. I tyle w temacie.
  ból i wyczerpanie~ból i wyczerpanie

  Jeszcze raz zapytam: co to zmieni, że ja się zwolnię? Przecież na moje miejsce przyjdzie inny człowiek, który będzie musiał pracować w tych samych warunkach i będzie się tak samo czuł i podobnie zachowywał. Jemu taż każesz się zwolnić? I każdemu następnemu?
  Jeśli jest tak dobrze, to dlaczego ciągle brakuje kierowców komunikacji miejskiej? Dlaczego doświadczeni kierowcy i motorniczowie się zwalniają?
  A może byłoby dla wszystkich lepiej, gdybyście zamiast zbierać z ulicy desperatów godzących się pracować na każdych warunkach, poprawili warunki pracy na tyle, żeby przyciągnąć do siebie najlepszych, oraz zatrzymać doświadczonych pracowników?


  ~Zbych..czy ty cokolwiek wiesz o tym zawodzie i tym,w jakich warunkach i po jaka presją pracują motorniczowie? Coraz więcej ludzi odchodzi,bo ma dość. Skoro jesteś taki "mądry" i karzesz zwalniać się ludziom,to zrób kurs na motorniczego (7000,00 zł kosztuje),przejdź psychotechnikę,badania,lekarzy specjalistów,zdaj egzaminy,zacznij pracować,to zobaczymy,co wtedy powiesz,o ile przejdziesz to wszystko. Gro osób odpada, a bardzo często,po pierwszej wypłacie,zwalnia się.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl