Ulice

24.02.2015 14:39 kłopoty kierowców po zamknięciu mostu

Saska Kępa w korku. "Przestraszyli się tłoku na Miedzeszyńskim"

SERWISY:

We wtorek rano główne ulice Saskiej Kępy były zakorkowane w stronę centrum. Utrudniony był ruch na Francuskiej, Paryskiej i Saskiej.

- We wtorkowy poranek w stronę centrum stoi Francuska oraz Paryska od Trasy Łazienkowskiej - poinformował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Sytuacja nie wygląda lepiej także na Saskiej. - Korek w kierunku Ronda Waszyngtona zaczyna się na wysokości ulicy Zwycięzców - dodał Zieliński.

Skąd korki na Saskiej Kępie? - Moim zdaniem ludzie kierowcy przestraszyli się tłoku oraz buspasa na Wale Miedzeszyńskim. Swoje robi też zakaz wjazdu na most z Wału. Ruch na tej ulicy nie jest w tej chwili zbyt duży. Za to korkują się boczne ulice na Saskiej Kępie - powiedział nasz reporter.

CZYTAJ WIĘCEJ O NOWEJ ORGANIZACJI RUCHU  PO ZAMKNIĘCIU MOSTU

jb/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • hahaha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 23:11 ~hahaha

  pomysł~pomysł

  Czemu żadnej trasy autobusowej w kierunku Centrum nie dodali mostem Siekierkowiskim ????

  Tabuny ludzi przechodzą na Czerniakowskiej po to aby przesiąść się do innego autobusu w kierunku Centrum, bo nie ŻADNEGO autobusu jądącego Siekierkowskim do Centrum !!!!
  Setki ludzi z Gocławia, czy Wawra wybrałoby Siekierkowski zamiast objeżdzać pół miasta Poniatowskim.  Mają defityt autobusów dlatego wycofali się z linii E-4 i 460. Wczoraj była informacja na tym portalu.

 • pomysł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 21:47 ~pomysł

  Czemu żadnej trasy autobusowej w kierunku Centrum nie dodali mostem Siekierkowiskim ????

  Tabuny ludzi przechodzą na Czerniakowskiej po to aby przesiąść się do innego autobusu w kierunku Centrum, bo nie ŻADNEGO autobusu jądącego Siekierkowskim do Centrum !!!!
  Setki ludzi z Gocławia, czy Wawra wybrałoby Siekierkowski zamiast objeżdzać pół miasta Poniatowskim.

 • Marta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 19:19 ~Marta

  apx~apx


  A co - 148 i 123 też już nie jeżdzą? Tramwaje w korkach też stoją? Bez przesady!!!
  [/cytat_2108533]
  A gdzie Ty na Gocławiu w okolicach Bora-Komorowskiego widziała tramwaj? autobusy na most siekierkowski też w mega korkach ...
  Gocław odciety od normalności .....


  Widziałam 123 i 148, które bez problemów i korków dojeżdżają do Grochowskiej, a tam już masz tramwaje :) Swoją drogą, to czytając Ciebie faktycznie ofermy na tym Gocławiu mieszkają :)

 • wawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 18:32 ~wawiak

  apx~apx

  Zgadzam się z Tobą "prażanka" - ja przeprowadziłem się z Pragi -Północ na Pragę - Południe, bo z jednej strony tu (na Pradze) jestem u siebie a z drugiej poprawiłem sobie dojazd do centrum gdzie od lat pracuję. Dla mnie zamknięcie mostu Łazienkowskiego niewiele zmieniło - Kiedyś wsiadałem do autobusu na Al. Stanów Zjednoczonych, a teraz albo idę do tramwaju na Waszyngtona, albo... wsiadam do autobusu... na alei Stanów Zjednoczonych. W obu przypadkach - jeżąc w godzinach szczytu (praca od 9 do 17nastej) - po zamknięciu mostu Ł jadę jakieś 10 - 15 minut dłużej niż przed katastrofą.
  [/cytat_2108626]

  A Gocław ile ma do Ronda Waszyngtona? też maja iść piechotka na tramwaj ? (Gocław to to coś od Wału Miedzyszyńskiego aż po Ostrobramską ....)


  Ale ja nie jeżdżę z wiatraka. Wsiadam na międzynarodowej z regułu - podpada pod Gocław? Dobra - niech ci troche to naciagany Gocław. Ale zachecam mieszkańców np. okolic Balatonu - przesiadajcie sie na pod wiaduktem Saska/aleja st. Zjednoczonych.

 • Jaśka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 18:14 ~Jaśka
  KIT~KIT

  problem z wyjazdem z Saskiej Kępy był również wczoraj i śmieszy mnie, że miasto zachwyca się buspasem, a mieszkańcy Gocławia i tak stoją w korku bo zanim dotrą do buspasa, czy Wałem, czy Saską, to mija sporo czasu.
  zzz~zzz


  Szczególnie rano wioząc dziecko do przedszkola przy Saskiej. Takie rady możesz sobie wsadzić w ...!

  Wysiądź na Saskiej nad Trasą Ł, przesiądź się w cokolwiek do Centrum (520, 523, 143, 525). O 9:30 zarówno wczoraj jak i dzisiaj jechałem do palmy po 6 minut.

  mirek~mirek


  zosia~zosia

  problem?

  Potwierdzam. Dzisiaj rano, o 7.02 wsiadłam do 111 z Bora, przesiadłam się na Saskiej w 514, o 7.25 weszłam już do metra Centrum. Było super, ekspresowo i komfortowo, na siedząco.

 • saska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 18:01 ~saska

  idotycznym pomysłem było zamknięcie wjazdu na most poniatowskiego z wału miedzeszyńskiego. Wiadomo, że ci którzy potrzebują się dostać do centrum w takim razie pojadą przez saską kępę, która stoi cała zakorkowana. Światła nie są przestawione, mylące znaki i na każdym skrzyżowaniu policja, która stoi i się przygląda- nic więcej.

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 16:59 SEBBAX

  korki na ulicach saskiej kępy były i bez bus pasów - w czwartek linia 117 na odcinku Paryska i Francuska (około kilometra) miała 30 minut opóźnienia... dzis zapewne nie było lepiej...

 • hahaha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 16:36 ~hahaha

  mirek~mirek

  Widać, że władze miasta z Inżynierem Ruchu nie mają pomysłów na rozwiązanie tych problemów. Nie stać państwa nawet na zmianę programów sygnalizacji na Wale Miedzeszyńskim, likwidację znaków STOP na wjeździe na Trasę Ł, zasłonięcie mylących drogowskazów i informatorów?
  Nadal wierzycie, że buspasy rozwiążą wszystkie problemy?


  Zaproponuj coś mądralo. Samochodów jest tyle, że inżynier ruchu może tylko "tasować" gdzie co upchnąć. Nie usprawni ruchu, bo przepustowość ulic jest i mostów jest taka, a nie inna.

  Przypominam w mieście są skrzyżowania, ludzie jadą z różnych kierunków to nie autostrada z ruchem bezkolizyjnym.

  Cudów nie ma po prostu, nie ma!

  3 lata w korku i albo większy nacisk będzie na komunikację zbiorową, albo stanie w korkach.

 • Szetlik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 16:34 ~Szetlik

  Kiedy BusPas na Francuskiej???

 • Bielańczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 16:31 ~Bielańczyk

  mirek~mirek

  Nadal wierzycie, że buspasy rozwiążą wszystkie problemy?


  Problemów specjalnie nie rozwiążą, ale przynajmniej władzuchna pochwali się że coś robi:)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl