Ulice

28.10.2011 08:46 Wszystkich Świętych

Samochodem na cmentarze.
Jak dojechać?

SERWISY:

 

Jak co roku w związku z dniem Wszystkich Świętych wokół cmentarzy wprowadzona zostanie specjalna organizacja ruchu. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Sprawdź, jak dojechać i gdzie zaparkować swoje auto.

Osoby, które zdecydują się na korzystanie z własnego pojazdu muszą w ten weekend liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Kierowcy samochodów osobowych nie będą mogli zaparkować w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarzy. Przy każdym z nich wyznaczone zostaną tymczasowe parkingi.

RUSZA POLICYJNA AKCJA ZNICZ 2011 - CZYTAJ WIĘCEJ

Z ruchu zostaną wyłączone następujące ulice:

Starzyńskiego i Szwedzka od Jagiellońskiej do Letniej, wraz z estakadą południową nad Rondem Starzyńskiego,
11 Listopada od Letniej do Starzyńskiego,
al. Solidarności od Wisłostrady do ul. Szwedzkiej,
Sokola od Wybrzeża Szczecińskiego do Zamoyskiego,
Targowa od 11 Listopada do Białostockiej,
Jagiellońska od Ratuszowej do Okrzei,
Odrowąża na odcinku od Starzyńskiego do Matki Teresy z Kalkuty,
Wysockiego na odcinku Syrokomli do Matki Teresy z Kalkuty,
Chodecka na odcinku od Matki Teresy z Kalkuty do Wyszogrodzkiej, Gościeradowska,
Św. Wincentego na odcinku od Odrowąża do Gilarskiej,
Kołowa na odcinku od Św. Wincentego do Handlowej,
Smoleńska na odcinku od św. Wincentego do Witebskiej,
Borzymowska na odcinku od św. Wincentego do ul. Gościeradowskiej,
Staniewicka od Odrowąża do Pożarowej,
Matki Teresy z Kalkuty na odcinku od Wysockiego do Ogińskiego oraz od Rembielińskiej do św. Wincentego,
Grzybowa na odcinku od Zygmunta III do Wspólnej,
Korkowa na długości Cmentarza w Marysinie Wawerskim,
ul. Okopowa na odcinku od Anielewicza do ronda Babka,
Powązkowska na odcinku od Okopowej do Trasy AK, Wólczyńska na odcinku od Reymonta do Wóycickiego,
Opłotek na odcinku od Palisadowej do Wólczyńskiej,
Arkuszowa na odcinku od ul. Estrady do ul. Wółczyńskiej,
Wóycickiego od wjazdu na parking przy Bramie Głównej do wjazdu na parking przy Bramie Południowej Cmentarza Północnego,
Palisadowa na odcinku od Wóycickiego do Opłotek.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL DROGOWSKAZ24 

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZ

W okolice Cmentarza Bródnowskiego samochodem osobowym będzie się można dostać: od ulicy Radzymińskiej ulicami Młodzieńczą i Kondratowicza lub z Trasy AK ulicą Wysockiego.

W rejonie Cmentarza Bródnowskiego samochody będzie można zaparkować wzdłuż następujących ulic: Wysockiego - na odcinku od Bartniczej i Syrokomli - 2 parkingi, Matki Teresy z Kalkuty - Rembielińska do Ogińskiego - 3 parkingi, Bolivara, Żuromińska - 2 parkingi, Gilarska - 2 parkingi, Borzymowska, Pratulińska,  Handlowa.

Jednocześnie drogowcy przypominają o zamkniętym skrzyżowaniu ul. Targowej z al. Solidarności oraz o wyłączonym z ruchu moście Śląsko – Dąbrowskim, z którego mogą korzystać tylko autobusy komunikacji publicznej, taksówki, służby miejskie i pojazdy jednośladowe.

 

Wszyscy, którzy będą chcieli dotrzeć w okolice Cmentarza Cywilnego na Powązkach powinni pojechać ulicami: od Wolskiej ulicami Młynarską lub Płocką a dalej Obozową do parkingów przy ulicach: Ostroroga, Wawrzyszewskiej i Św. Stanisława, od ul. Broniewskiego ulicami: Rydygiera i Duchnicką do parkingów przy ulicy Powązkowskiej, Tatarskiej i Ostroroga, od ul. Towarowej i al. Solidarności ul. Okopową do parkingów przy ul Okopowej i Dzikiej, od al. Jana Pawła II ul. Anielewicza do parkingów przy ul Okopowej i Dzikiej.

W rejon Cmentarza Komunalnego na Powązkach (dawny Wojskowy) pasażerowie samochodów osobowych kierowani będą ulicami Broniewskiego i Elbląską do parkingów przy ulicy Elbląskiej, od strony Wisłostrady i ul. Broniewskiego - jezdnią boczną Trasy AK w kierunku do ronda nad Trasą AK w rejonie ul. Powązkowskiej do parkingu przy ul. Gen. Maczka, od strony al. Prymasa Tysiąclecia do ronda nad Trasą AK w rejonie ul. Powązkowskiej do parkingu przy ul. Gen. Maczka, od strony ul. Powstańców Śląskich i ul. Rudnickiego do parkingu przy ul. Gen. Maczka i na starej jezdni ul. Powązkowskiej.

Ponadto od soboty wprowadzony zostanie ruchu jednokierunkowego na ulicach: Elbląskiej, Krasińskiego (wraz z wyznaczeniem pasa autobusowego na odcinku Elbląska – Burakowska), Ostroroga, Tatarskiej, Duchnickiej i Przasnyskiej (odcinek Duchnicką – Rydygiera) oraz po raz pierwszy na Przyczółkowej na całej długości cmentarza w kierunku południowym do ul. Łukasza Drewny.

 

Z kolei w rejon Cmentarza Komunalnego Północnego na Wólce Węglowej samochodem osobowym będzie można dojechać przez ulicę Pułkową i Wóycickiego. W okolicach Cmentarza Północnego na kierowców będą czekać trzy parkingi przy uliach: Dziekanowskiej, Wólczyńskiej oraz Wóycickiego. Dla zainteresowanych dojazdem do bramy południowej i zachodniej dojazd odbywał się będzie od strony Radiowa ulicami Radiową i Estrady.

W rejonie Cmentarza Wawrzyszewskiego ruch indywidualny kierowany będzie: ulicami Żeromskiego, Reymonta i Conrada oraz ulicami Wólczyńską i Sokratesa. Samochód osobowy będzie można zaparkować na parkingach przy ulicy Conrada i Kwitnącej.

 

Wszyscy, którzy w rejon Cmentarzy Wolskiego i Wolskiego Prawosławnego pojadą samochodem powinni wybrać trasę, która przebiega ulicami Wolską (lub Elekcyjną) i Ordona oraz Połczyńską i Studzienną.

Na ulicy Wolskiej wzdłuż cmentarzy obowiązuje zakaz zatrzymywania. Z kolei na na ulicach Studziennej i Sowińskiego ruch będzie odbywał się tylko w jednym kierunku.
W rejonie Cmentarza Wolskiego i Prawosławnego będzie można zaparkować na ul. Jana Kazimierza - na odcinku od Ordona do Studziennej. Do dyspozycji kierowców będą 4 parkingi.

 

W rejon Cmentarza w Rembertowie przy ul. Grzybowej ruch indywidualny kierowany będzie: al.komandosów, ulicami Zygmunta III i Dokerów do parkingu zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Grzybowa - Działyńczyków - Dokerów - Fizilierów.

W związku z jednoczesnym wyłączeniem z ruchu ul. Grzybowej w rejonie cmentarza w Rembertowie oraz ul. Korkowej na długości cmentarza w Marysinie Wawerskim informujemy, że jadący w kierunku Sulejówka, a nie zainteresowani dojazdem do ww. cmentarzy kierowani będą na objazd: od strony ul. Marsa ulicami Cyrulików i Okuniewską a od strony ul. Korkowej ulicami Kościuszkowców, Bronisława Czecha, Trakt Brzeski i Piłsudskiego.

 

Osoby, które jednak w tych dniach zdecydują się na podróż komunikacją miejską, szczegółowe informacje dotyczące tras poszczególnych linii autobusowych znajdą tutaj.

as/su 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2011 10:29 ~rafał

  CIEKAWE JAK MAM SIE WLEC AUTOBUSEM Z MAŁYM DZIECKIEM W TŁOKU Z WÓZKIEM, CHYBA NORMALNE ZE LEPEJ JECHAC SAMCHODEM NIŻ DZIDZIA SIĘ MA ZARAZIĆ CZM OD LUDZI W AUTOBUSIE KTO KICHA PRYCHA ITD...

 • ITD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.10.2011 15:40 ~ITD

  Noi dobrze lenie w puszkach-ruszą swoje tyłki, nareszcie zaoszczędzą na paliwie(skompiradła).....a komunikacja wcale nie jezdzi gorzej-nie wspomnę o tym że AUTOBUS--TO GABARYT I WOZI DUŻO WIECEJ OSOB-no ale skąd sztuczna eneteligencja moze wpaść na taki pomysł-przecież logiczne myślenie to gorsza strona wyuczonych matołków.... takie akcje sa tu rok w rok ! Tak jak rok w rok jest akcja znicz- ginie ogrom ludzi i ogrom jezdzi po pijaku-to trzeba byc ułomkiem zeby popaść w takie tarapaty- pomimo nagłaśnianych akcji we wszystkich mediach.....co do Legionowa, Ząbek, Marek, Radzymina , nie nazywajcie tego Warszawą.....

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2011 23:05 ~asd

  Rozumiem zamykanie bocznych uliczek, ale główne drogi w mieście, takie jak Stażacka, Okopowa, Odrowąża to już przesada. Można toto zamykać samego 1 listopada ale w pozostałe dni to kompletny absurd. Zwłaszcza, że poniedziałek jest normalnym dniem pracy...

 • Koszalek63

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2011 23:04 ~Koszalek63

  Szefom stołecznej policji popieprzyło się już całkowicie w łepetynach. W ramach akcji "Znicz" kazali zablokować również ulicę Okopową. Powód - jest tam Cmentarz Żydowski. Ludzie !!!!! ocipieć idzie z ich głupotą, przecież Żydzi nie uznają świętych chrześcijańskich, a ich religia nikogo nie beatyfikuje. Ten cmentarz jest wyznaniowy, a nie komunalny. Kogo oni się tam spodziewają w dniu Wszystkich Świętych? Bo, gdyby choć odrobinę im ten "Znicz" w czerepach myśli rozjaśnił, to na pewno nie Żydów, których notabene i tak jest tylu, co kot napłakał.
  Proponuję jeszcze zablokować ulice wokół cmentarzy zwierzęcych - tak, na wypadek, gdyby i tam ruszyła w najbliższych dniach procesja.

 • paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2011 21:18 ~paweł

  Tak to jest jak się wybiera na Prezydenta Wawy osobę którą nawiedził w latach 90-tych Duch Święty czy coś w tym stylu Gdyście wybrali taką, którą nawiedza rozum, to takiego cyrku by nie było

 • q1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2011 18:07 ~q1

  A może to kolejny sposób na podreperowanie budżetu? Kierowca przegapia znak bo krąży już długo a tu policja HALT....

  Wczoraj skręcam w prawo, zgodnie z nakazem (powieszonym na akcję znicz) a tam zonk.... barierki. W lewo nie było barierek ale stali mundurowi!

 • BZDURY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2011 15:47 ~BZDURY

  Dlaczego nie mówi się o tym w telewizji -to się nadaje do kabaretu Akcja Znicz przez tydzień.kto nam zwróci za paliwo stracone przez różne objazdy i stargane nerwy MUSIMY DOJECHAĆ DO PRACY

 • Chcę dojechać normalnie do pracy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2011 15:41 ~Chcę…

  Ciekawe czy władza Państawa weżmie się w końcu za władze Miasta -Panią prezydent za Akcje Znicz -bałagan
  RATUNKU-KOSZMAR

 • Muszę dojechać do pracy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2011 15:04 ~Muszę…

  To jest bardzo głupie tylko w Polsce można wpaść na taki pomysł akcji znicz,jakby wszyscy mieli wolne i odwiedzali cmentarze ABSURD BZDURA.Brak słów poza niecenzuralnymi

 • Jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2011 12:48 ~Jaro

  Co tu sie dziej w tym mieście przyjezdni wyjechali ruch odwiedzających cmentarze niewelki a na Bródnie kilometry PUSTYCH ulic pozamykane, jedyny most łączący to osiedle z resztą miasta to Most Grota-Roweckiego ( przez Bródno jeżdżą też - Tarchomin, Białołęka, Legionowo, Ząbki, Marki, Radzymin ,i inne ościenne osiedla , do mostu Gdańskiego dojazdu przez Żabe nie ma, Wincentego i Odrowąża w OBYDWU KIERUNKACH zamknięte ) pytam sie pana inżyniera ruchu - jak mam żyć ?!?!?!?!? Święto we wtorek a już od piątku wieczorem jesteśmy zakładnkami handlarzy zniczami. Policja nic nie robi stoi tylko i wlepia mandaty bo ktoś sie chce wydostać albo dostać do domu. Na moje pytanie do kiedy ta blokada Pan Policjant odpowiedział że do 02.10.2011 więc kolejne pytanie do Pana inżyniera ruchu jak mamy sie dostać do pracy w poniedziałek ?????? Dla większości mieszkańców tego miasta i okolic to normalny dzień pracy żaden długi weekend jak dla przyjezdnych.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl