Ulice

29.04.2011 20:45 szybka wymiana nawierzchni

Ruszają weekendowe
remonty dróg

W weekend rusza frezowanie stołecznych ulic. Na pierwszy rzut pójdą ulice: Żołnierska i Wybrzeże Helskie.

W pierwszej kolejności drogowcy rozpoczną pracę na Żołnierskiej. Już w piątek o godzinie 22.00 zacznie się wymiana nawierzchni. Zakończenie prac przewidziane jest na świt 4 maja. Nową nawierzchnię ulica zyska na odcinku od Strażackiej do granic miasta.

Proponowany objazd: ulica Chełmżyńska do Ząbek, następnie Piłsudskiego w Ząbkach - księdza Ignacego Skorupki w Ząbkach (droga 634) - na rondzie w lewo (droga 631).

Z kolei frezowanie Wybrzeża Helskiego na odcinku od Ratuszowej do ulicy Starzyńskiego, rozpocznie się 1 maja o 22:00 i potrwa do 4 maja. Przez ten czas kierowcy będą musieli korzystać z objazdu: Okrzei - Targowa - Jagiellońska - Rondo Starzyńskiego.

Zmiany dla pasażerów

W związku z remontem autobusy linii 444 zostaną skierowane na trasę objazdową, tylko w kierunku pętli na Dworcu Centralnym: ZOO - Ratuszowa - Wybrzeże Helskie - Wybrzeże Szczecińskie - most Świętokrzyski. Dalej pojadą normalą trasą.

Ponadto od 2 do 3 maja linia będzie kursowała według świątecznego rozkładu jazdy.

bf/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • maruda wpr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2011 21:34 ~maruda wpr

  dzwigowa juz 5 raz zamknieta kij w oko h.g.w.

 • zniecierliwiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.05.2011 01:23 ~zniecierliwiony

  Ciekawe, że nikt nic nie pisze o zamknięciu (znowu) ulicy Dźwigowej

 • KOBYŁCZANIN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2011 12:27 ~KOBYŁCZANIN

  Witam, w końcu!!! remont Żołnierskiej !!ZLITOWALI sie urzednicy w ZDM bóg im zapłać!! jestem wielce rad i bardzo szczęśliwy że wkoncu ta droga z trzeciego świata zostanie OGARNIĘTA.Droga ta jest JEDYNYM połączeniem dla ludzi mieszkających w POWIECIE WOŁOMIŃSKIM! oraz warszawiaków dojeżdżających do nieporetu i nad ZEGRZE!! Jeżdżę tamtędy codziennie do pracy oraz moi znajomi wszyscy niszczymy Auta myśleliśmy już nawet o pozwie zbiorowym.... chyba im sie upiecze...

  Droga ta jest kluczową dojazdówką(wylotówką)! GENERALNIE POWINNA BYC DWUPASMOWA. Lecz niema co wiele wymagać. Cieszmy sie ze ją wyfrezują!! PO TYLU LATACH!!!.

  Może kiedyś ZROBIA NAM WoW-(S17) Wtedy bedzie piękni trzeba pomarzyć.

 • toledo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2011 12:08 ~toledo

  A kiedy Wólczyńska (od Reymonta do Arkuszowej) ?

 • prażanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2011 11:31 ~prażanin

  Faktycznie z Wybrzeża Helskiego można by było zrobić po 2 pasy w każdą stronę, tym bardziej że jak zamkną ul. Targową (II linia metra)to Wybrzeże będzie najlepsza alternatywą żeby jechać wzdłuż Wisły. Zapewne będą tamtędy jechały autobusy na Tarchomin i dlatego ustawiane były te słupki żeby przepustowość była dobra. Z drugiej strony od X lat przy ZOO nie ma żadnego parkingu i tutaj miasto już dawno powinno nad tym problemem pomyśleć :-(

 • Olszyn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2011 09:52 ~Olszyn

  Na mapie remontów zaplanowanych na 2011 (http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,67-ulic-do-remontu-ambitne-plany-na-2011-rok,60137.html) nie ma ulica Żołnierskiej. Czyli planowanie to jedno a życie to drugie. W takim razie tę mapę to można sobie w buty wsadzić.

 • wer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2011 23:40 ~wer

  Obydwa frezowania to pieniądze w błoto, ze względu na stan podbudowy (a raczej kompletny jej brak) .Ul. Żołnierska ma asfalt położony na nawierzchni wykonanej z.... kamienia polnego ułożonego bezpośrednio na gruncie, a Wybrzeże Helskie w większości na przedwojennej tralce. Za max 2-3 lata stan tych ulic będzie podobny do dzisiejszego.
  Jeszcze pytanie do ZDM (może ktoś przeczyta) Co za sprawny inaczej wymyślił aby położyć wzdłuż ulicy 3 pasy płyt chodnikowych (po stronie ZOO) a następnie kazał to zasłupkować, żeby broń Boże odwiedzający ZOO nie mieli gdzie zaparkować.

 • Nocek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2011 23:27 ~Nocek

  Na Wybrzeżu Helskim potrzebny jest natychmiastowy gruntowny remont, od dłuższego czasu robotnicy pracowali nad poboczem i myślałem, że to początek prac związany z wymianą pobudowy. Przy takim natężeniu ruchu a szczególnie cięższych samochodów za 2-3 lata nawierzchnia będzie znów do wymiany. Poza tym mogliby zrobić z ulicy dwupasmówkę (miejsca wystarczy, ale koszty zapewne przeogromne). Pieniądze wyrzucone w błoto, ale i tak barwo, że w końcu przynajmniej na moment dziury znikną.

 • vlado

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2011 23:20 ~vlado

  a kiedy Bysławska???

 • Mierniczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2011 22:44 ~Mierniczy

  Wybrzeże Helskie wymaga kapitalnego remontu. Podbudowa się zapadła.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl