Ulice

20.05.2016 12:13 Połczyńska/Lazurowa

Rowerzystka zginęła
pod kołami betoniarki

SERWISY:

Betoniarka potrąciła rowerzystkę na Bemowie. Spod ciężarówki kobietę wydobyli strażacy. Dramatyczna akcja ratunkowa nie miała szczęśliwego finału - kobiety nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 12 na skrzyżowaniu ulic Połczyńskiej i Lazurowej. Kierowca potrącił 40-letnią kobietę w okolicach przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów z sygnalizacją świetlną. Prawdopodobnie jechała ścieżką rowerową.

- Na miejscu pojawiła się karetka. Kobieta jest w bardzo ciężkim stanie - relacjonował po godz. 12 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Zdarzenie potwierdziła policja. - Kobieta znalazła się pod kołami betoniarki, trwa akcja ratunkowa, kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami - informowała Edyta Adamus z biura prasowego policji.

Niestety, rowerzystki nie udało się uratować. - Zmarła ok. 12.30 - podał Marcinczak.

- Betoniarka jadąca Połczyńską skręciła w nową ul. Lazurową. W tym momencie zderzyła się na jezdni z rowerzystką, jednak okoliczności tego zdarzenia policja będzie badać pod okiem prokuratora. Nie wiadomo, czy rowerzystka poruszała się na rowerze, czy przeprowadzała go przez jezdnię - informuje asp. Rafał Retmaniak z komendy stołecznej policji.

Utrudnienia

Na miejscu są trzy zastępy straży pożarnej. W oczekiwaniu na przyjazd prokuratora strażacy zabezpieczają teren.

Zablokowany był jeden pas jezdni ul. Połczyńskiej w kierunku do S8 i jeden ul. Lazurowej w kierunku Górczewskiej.

kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wertyui

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2017 23:20 ~wertyui

  Kiedy Pan Zbigniew Ziobro wprowadzi kary więzienia za lewe tarczki lub jazdę na magnesie ,bez karty Kierowcy nie wspomnę tak na początek zawiasy 2/3 Recydywa ze 3 lata Więzienia

 • pełen kiper

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2017 11:32 ~pełen kiper

  Cos ZDM nie widać na punktach i po miescie chyba dali se na luz

 • fefefe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2017 10:31 ~fefefe

  ~ucho
  2017-01-24 21:46:27 przez ZDM odbywa się w obecności funkcjonariusza policji. Ma on uprawnienia do ukarania kierowcy mandatem za ewentualne wykroczenia. Stanowiska kontrolne znajdują się na ulicach: Łopuszańskiej, Przyczółkowej, K. Wóycickiego, Połczyńskiej i w al. Krakowskiej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń naruszenia prawa, policja może jednak zatrzymać kierowcę w dowolnym miejscu Warszawy i nakazać mu przejazd na stanowisko kontrolne.
  Syta, Pożarowa, Zawodzie, Plytowa, Mszczonowska, Księżnej Anny kierowcy np na Betonomieszarkach mają 2 WZ na drogę 7 lub 8 metrów betonu 2 WZ schowana, tak samo wywrotki, patelnie Bącćie CZUJNI
  ~vefveffe
  2017-01-26 10:14:16 Łęgi MD beton

 • lllllllll

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2016 20:51 ~lllllllll

  Kiedy zaczną się kontrole na punkcje na Morach koło Skody Połczyńska Warszawka

 • cdfgvhjm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2016 21:53 ~cdfgvhjm

  ~Rysiek
  2016-05-30 19:25:54 najpierw niech PIP zadba o to żeby rodzimi przewoźnicy byli uczciwymi pracodawcami bo sami złodzieje

 • Mobil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2016 23:37 ~Mobil

  Podobno cały wypadek jest nagrany w miejskim autobusie ? co jechał za nim

 • djfhjdks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2016 23:32 ~djfhjdks

  tragedja gruszka z Lafarge?

 • Nieznany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2016 21:52 ~Nieznany

  Widzialem cale zdarzenie dokladnie z bardzo bliska... kierowca nie byl w stanie jej zauwazyc gdyz wjechala w jego bok pod kolo. No i niestety nie jechala sciezka dla rowerow tak jak jest podane i nie prowadzila roweru tylko jechala przejsciem... to byla sekunda... (*)

 • spider

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2016 17:55 ~spider

  pieszy~pieszy

  Jak jest ścieżka to nie ma że któryś zwolni... Z reguły wpadają na pełnej prędkości na przejazd... Czemu???
  Odpowiadają poprostu szczerze: Bo mogę, Mam pierwszeństwo a ten co prowadzi samochód ma stać aż przejadę jak Pan PIES!!!


  Do niektórych nie dociera, że cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo. Zasada ograniczonego zaufania w przypadku rowerzystów to niestety obowiązek jeśli chce się żyć. Ostatnio prawie rozjechałem rowerzystę który na przejściu dla pieszych bez świateł i przejazdu rowerowego wjechał na pełnej prędkości. W ostatniej chwili go zauważyłem i wyhamowałem. Nie jestem zwolennikiem przeprowadzania rowerów przez przejście, ale przez takich idiotów mam wrażenie że inaczej się nie da.

 • Allestart

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2016 14:15 ~Allestart

  W tamtym konkretnym miejscu ciężko "wpaść" na przejazd, zwłaszcza jeśli to była 40-letnia kobiet ana miejskim rowerku. Tam nie ma skąd się rozpędzić (w przeciwieństwie do przejazdów po drugiej stronie ulicy).

  Jestem przekonay, że to była standardowa sytuacja: kobieta wjechała na przejazd prawidłowo, na swoim zielonym świetle, szacuję jej prędkość na zwykłe 12-16 km/h, a może nawet mniej, jeśli dopiero ruszała z czerwonego.

  Natomiast kierowca skręcając nie widział jej - i tu pojawi się 100 wykrętów kierowcy - i ją zwyczajnie przejechał.

  Dobrze by było, żeby kierowca dostał BARDZO dotkliwą karę i żeby to naglośnić, dzięki czemu może w przyszłości zginie choć kilka osób mniej.
  Statystyki policyjne jasno mówią, że ponad 3/4 wypadków śmiertelnych z udziałem rowerzystów to właśnie nieustąpienie mu pierwszeństwa przez kierowców. Chociaż to jest PSI OBOWIĄZEK kierowcy, żeby upewnić się, że nikogo nie rozjedzie. Ale wielu kierowców na to gdzieś, licząc, że znów się uda nikogo nie zabić.

  Tym razem panu sprytnemu się nie udało, ciekawe jak będzie się tłumaczył w sądzie:
  - jechała za szybko
  - słupek mi zasłonił
  - pojawiła się znikąd
  - i tak dalej.

  Jeśli sąd, podobnie jak ostatnio ten w Czechach, będzie kumaty, roześmieje się z pana kierowcy i powie "pana argumenty nie mają żadnego prawnego znaczenia, bo to pan nie upewnił się, że nikomu pan nie zagraża". I dowali mu maksymalny wyrok.

  Znam, nawet osobiście, podobnych kierowców ciężarówek. Oni głośno śmieją się z innych użytkowników dróg, ich kilkanaście ton robi swoje. Czują się bezkarni i szukają winnych dookoła.

  Nie umiesz zapanować nad swoim autem? Zagrażasz życiu ludzi? Zajmij się hodowlą truskawek, tam może nikogo nie zabijesz. Taka smutna prawda.

  W innych krajach Europy choć wypadki też są, jest ich znaczniej mniej, KULTURA JAZDY. Tego nam brak.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl