Ulice

09.09.2011 09:45 MA BYĆ BEZPIECZNIEJ

Rondo Starzyńskiego
zmieni się w turbinę

SERWISY:

Zachęceni dobrze przyjętą przez kierowców zmianą ronda Radosława w półturbinę, drogowcy idą na całość i planują kolejną, tym razem całą. W turbinowe zmienić ma się rondo Starzyńskiego na Pradze Północ.

Swoimi planami ratusz podzielił się z radnym Dariuszem Dolczewskim, który interpelował w sprawie oznakowania przejścia dla pieszych po północnej stronie ronda.

W odpowiedzi, którą przekazał nam radny, przeczytać można, że trwają właśnie prace nad nową organizacją ruchu dla tego miejsca. Długie i dość niebezpieczne przejście dla pieszych ma zyskać tzw. azyle - miejsca oznakowane tak, że piesi będą mogli tam bezpiecznie przystanąć i przepuścić samochody.

Będzie turbina

Na tym jednak nie koniec - z odpowiedzi ratusza wynika, że zmiany czekają też kierowców. Rondo ma się bowiem zmienić w turbinowe, co zdaniem urzędników, poprawi bezpieczeństwo. Organizacja ruchu ma zmienić się na czas budowy II linii metra na placu Wileńskim. - Na pewno zmiany związane z budową II linii podziemnej kolejki przy dworcu Wileńskim obejmą też Rondo Starzyńskiego - mówi Mateusz Witczyński, rzecznik konsorcjum budującego II linię metra. Czy zostanie na dłużej? Ostateczną decyzję w takich przypadkach podejmuje inżynier ruchu.

ZOBACZ ODPOWIEDŹ NA INTERPELACJĘ RADNEGO

 

mz/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • sarag

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 17:35 ~sarag

  Takie KORKI jakie stworzono przy Rondzie Radosława, zwłaszcza od strony al. Jana Pawła II, to granda i i uniedogodnienie dla mieszkańców i kierowców. Okolica zakorkowana, spaliny. Dlaczego od czasu gdy powstało Centrum Arkadia nie zrobiono przejść podziemnych??? Dlaczego wciąż nie zrobiono czegoś skutecznego z sygnalizacją, która blokuje ruch od jana Pawła ??? Granda. Dni powszednie całymi popołudniami są tu zakorkowane!

 • gkaras

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 08:59 ~gkaras

  Super sprawa! Tak powinno wyglądać każde rondo - prawy pas tylko do zjazdów. Tak trzymać Panowie! Niech się Polacy uczą jeździć. Jedyny błąd, to skasowanie dwupasowego w jazdu z Jagielońskiej - a małą przepustowość. Ale jak na polskie warunki to taka organizacja ruchu to po prostu cud. Ktoś jednak za biurkiem myśli. Dać mu podwyżkę!

 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2011 21:40 ~kierowca

  MASAKRA, ten kto to zrobił powinien codziennie w godzinach szczytu i nie tylko przejeżdżać za kare kilka razy przez to rondo. Korki z każdej strony, może nie będzie tylu stłuczek, ale może będą bo kierowcy już zauważyli że można trochę zaoszczędzić przejeżdżają przez ciągłe linie że hej.

 • nopi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2011 17:46 ~nopi

  Warszawianka
  Święta racja kibel jakiego dotąd nie było.
  Korki non stop

 • nopi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2011 17:35 ~nopi

  Mieszkam obok tego ronda, i jeszcze czegoś takiego nie widziałem.
  Kołchoz od rana do wieczora.
  Korek non stop.
  Komu to K...wa przeszkadzało, Jagiellońska w stronę Tarchomina zwężona przed wjazdem na rondo nie sposób wjechać.
  Pas oddzielający dla pieszych kosztem jezdni.
  A do tego już niedługo zamykają nam skrzyżowanie Targowej z Solidarności.

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2011 16:55 ~warszawianka

  No i już mamy zmiany. W niedzielę na Jagiellońskiej utworzył się korek większy niż w dni powszednie.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 13:37 ~warszawiak

  zgadzam się ze scooter!
  sądze, że pseudourbaniści ze wsi powinni projektowac u siebie na wsi! zostawcie stolicę w spokoju cepy z ZDM!!!

 • ws

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2011 20:12 ~ws

  Tak jak użytkownik mob napisał, dokładnie, jak ma z tego ronda powstac rondo takie jak rondo babka, jeżeli zjazd na Pragę jest 1 pasmowy, na Gdański i targówek 2 pasmowy, jedynie kierunek modlińska jest 3 pasmowy. To wszystko wymagało by zmiany organizacji na tym rondzie i poszerzenia 3 odcinków na zachód wschód i południe o przynajmniej jeden pas ruchu! Z tego co widac w stronę mostu gdańskiego musieliby skasowac przystanek autobusowy i wyrównac skarpę która prowadzi na dworzec Warszawa-ZOO. Następnie w kierunek Pragi Północ stworzyc po 1 pasie jezdni(w praktyce są tam 2 pasy ruchu nieoznakowane linią przerywaną). Drugie pytanie, na kiego grzyba cały wiadukt nad rondem? Nie ma to jak rozegranie taktyczne zarządu infrastruktury dróg. Zbudowac wiadukt, nastepnie zmodernizowac całe rondo, może jeszcze dodamy sygnalizację świetlną na rondzie i każdy będzie szczęśliwie czekał godzinę na zjazd z ronda?

  Pozdrawiam serdecznie cały zarząd dróg miejskich.

 • don_pedro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 13:31 ~don_pedro

  Od lat jeżdżę przez to rondo skręcając na nim "w lewo" (czyli zjeżdżając trzecim zjazdem).

  Tylko około 10% kierowców jedzie "w lewo" zgodnie z przepisami - wiekszość zjeżdża w prawo ze środkowego lub lewego pasa (tam nie ma strzałek pokazujących z którego pasa można zjeżdżać, czyli zjeżdżać można tylko z prawgo).

  Kiedys prawie codziennie były stłuczki podczas zjazdu z rozna.
  To że teraz stłuczek jest mniej wynika pewnie z tego że ten, kto miał nieszczęście spowodować tam kolizję, został juz poistruowany przez policję (reszta jeździ megaostrożnie).

  Takie olbrzymie trzypasmowe rondo jest komunikacyjnie zmarnowane, bo i tak zjeżdżac można tylko z prawego pasa.
  I to od lat - marnotrastwo komunikacyjne trwa tam długie dziesięciolecia.

  Z niecierpliwością czekam na przemalowanie nawierzchni Ronda Starzyńskiego na wzór obecnej organizacji Ronda "Radosława" (nie interesuje mnie czy jest to bardziej "turbina" czy mniej, ale żeby rondo sprawnie i jednoznacznie przepuszczało ruch).

 • mob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2011 22:26 ~mob

  Czytając wypowiedzi niektórych osób mam wrażenie, że tego ronda nigdy na oczy nie widziały, podobnie jak i decydenci z ZDM. Rzut okiem na plan ronda wystarczy, aby stwierdzić, że tutaj turbina nie zda roli. Wjazdy na rondo mają jeden, dwa lub trzy pasy, a na rondzie są trzy. W jaki więc sposób chce się tutaj zrobić turbinę? Który turbinowy pas od strony mostu Gdańskiego poprowadzi mnie na trzeci pas ronda? Jeszcze większe ekstremum - który pas poprowadzi mnie od strony Jagiellońskiej (Praga) po rondzie, skoro tam jest "oficjalnie" jeden, no chyba, że domalują drugi, ale wtedy patrz kilka linijek wyżej. No chyba, że chcą zmniejszyć liczbę pasów na rondzie, no ale wtedy dokąd będzie prowadzić trzeci pas z Jagiellońskiej od strony Tarchomina? A może to jego zlikwidują?

  Poza tym o jakich azylach dla pieszych tutaj mowa? Po stronie Zoo i po stronie Targówka mamy azyle w postaci dojść do torowiska. Na Jagiellońskiej od strony Pragi mamy zwykłą ulicę dwujezdniową z jednym pasem w każdym kierunku. Chcą tam wyspę zrobić? To może na każdej ulicy teraz będzie wyspa dla pieszych? Na Jagiellońskiej od strony Tarchomina wyspa przecież jest - o co więc chodzi z tym azylami. Czy ktoś był pijany, gdy wpadł na ten pomysł? Chyba PIP się powinien zainteresować tym co się dzieje w ZDM, bo na trzeźwo oni tam na pewno nie pracują.

  ZOSTAWCIE TO RONDO W SPOKOJU!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl