Ulice

12.03.2015 16:25 Mężczyzna wpadł pod tramwaj

Rondo de Gaulle'a stanęło
po wypadku

SERWISY:

Około godzinę trwały utrudnienia po tym, jak tramwaj linii 22 potrącił mężczyznę na rondzie de Gaulle'a. Stanęły zarówno tramwaje, jak i samochody.

Do wypadku doszło ok. 15.00. Jak informował nasz reporter Artur Węgrzynowicz, potrąconemu  pomocy udzielili strażacy, którzy zostali wezwani do innej interwencji w tej okolicy. Chodziło o akcję Greenpeace.

- Mężczyzna przechodził przez pasy w Al. Jerozolimskich. Strażacy natychmiast udzielili mu pomocy. Był nieprzytomny - opisywał nasz reporter.

Ranny został zabrany do szpitala.

- Pieszy doznał poważnych obrażeń, dlatego w celu wyjaśnienia okoliczności wypadku zostanie wszczęte śledztwo - przekazał asp. Tomasz Oleszczuk ze stołecznej komendy policji. - Nie mam żadnych informacji o tym, że któryś z uczestników wypadku był pod wpływem alkoholu - dodał.

Stanęły tramwaje i samochody

Po godz. 16 policja poinformowała, że ruch w rejonie ronda de Gaulle'a odbywa się już normalnie.

Wcześniej były duże utrudnienia. Początkowo zablokowany był ruch tramwajów w obie strony oraz przejazd samochodów przez rondo. Później utrudnienia dotyczyły już tylko ruchu tramwajów linii 7, 9, 22, 24, 25, 77 w stronę Pragi.

 

 

 

 

jk/lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2015 17:50 ~qwerty


  asd~asd

  Więc może ktoś w końcu podejmie męską decyzję i wywali tramwaje z miasta??
  kaktus733~kaktus733

  Jasne. Bo jakiś matoł wlazł na czerwonym. A jak wejdzie pod autobus to skasujemy autobusy.


  autobusy mogą ominąć miejsce wypadku

 • bolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2015 10:17 ~bolo


  asd~asd

  Więc może ktoś w końcu podejmie męską decyzję i wywali tramwaje z miasta??
  kaktus733~kaktus733

  Jasne. Bo jakiś matoł wlazł na czerwonym. A jak wejdzie pod autobus to skasujemy autobusy.

  wczoraj jakaś baba w słuchawkach wpadła na mnie pod domami centrum, zakazać poruszania sę pieszych! :)

 • Katia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2015 09:56 ~Katia

  Piesi od kilku lat wchodzą na pasy nawet jak jest czerwone światło - czy w takim razie powinniśmy wywalić wszystkich mieszkańców z miasta bo chodzą jak ćmy?

  Niestety sama jestem świadkiem wielokrotnego łamania prawa przez pieszych... Najgorsze jest to, że chyba mają wrażenie, że są supermenami i jak wbiegają przed jadący pojazd to myślą, że się zatrzyma na ich ciele, a tu taka niespodzianka... No nie jesteśmy człowiekiem ze stali... Ile razy dzieci wybiegają na ulicę, bo chcą przebiec.. a uczą się od kogo? od rodziców... od dziadków biegających do kościołów na skróty... wydaje im się, że wszystko im wolno... Czerwone? Kto by się przejmował czerwonym... Na pewno się zatrzyma się bo ja się śpieszę... Takie podejście ma już bardzo duża liczba ludzi... Ale czy ktokolwiek z nich myśli o życiu??? o tym jaką wartość ma życie...? Co się stanie jak potrąci ich pojazd? Jak dziecko zginie? A nauczyło się od rodziców, dziadków, cioć, wujków... wszyscy odpowiadamy za taki stan rzeczy. To, że od VI 2012 pieszy ma pierwszeństwo nie oznacza, że nie należy dbać o własne życie... To nie zwalnia z ostrożności i zasady ograniczonego zaufania... To nie zwalnia z tego, czego uczono nas od dziecka, zatrzymać się - spojrzeć w lewo, potem w prawo, a potem znów w lewo.. Dopiero wejść na jezdnię, jeżeli sygnalizacja na to zezwala. Niestety ja jestem zwolennikiem przejść NAD lub POD - ziemnych. Przejścia NAziemne pokazują ile bezmózgich osób chodzi po ulicach miasta.

 • kaktus733

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2015 08:56 ~kaktus733

  asd~asd

  Więc może ktoś w końcu podejmie męską decyzję i wywali tramwaje z miasta??

  Jasne. Bo jakiś matoł wlazł na czerwonym. A jak wejdzie pod autobus to skasujemy autobusy.

 • zenek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2015 08:45 ~zenek

  pieszy 0 - Tramwaj 1 - z 40-50 tonową maszyna nie ma sie zadnych szans nawet jadąc ciezarówką

 • PRZECINAK_149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2015 08:28 PRZECINAK_149

  Człowiek~Człowiek

  Kolejny śpieszący się w słuchawkach, co trzeba mieć w głowie by nie widzieć jadącego składu. Jak wprowadzą przechodzenie na czerwonym świetle to będzie więcej organów do zbierania z przejść.

  Dokładnie,nie inaczej,ale przeciez mądre głowy,to mądre przepisy ustalają.

 • PRZECINAK_149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2015 08:27 PRZECINAK_149

  motorniczy~motorniczy

  Standardem w tym miejscu jest przechodzenie na czerwonym świetle.
  No cóż tym razem się nie udało!!!

  Tak,i nie tylko w tym,ale cóz,tak to jest,jak za tych daltonistów nikt sie nie bierze !!! Wy,motorniczowie macie przegwiazdane,gdyż możecie uważac na wszystko i wszystkich,a reszta użytkowników ma wszystko w głębokim poważaniu. Niech odpowiednie służby dalej ulgowo traktują "pieszych",to napewno nie będzie dochodziło do takich sytuacji.Na szczęście,to tramwaj Pesa-Swing,więc monitoring pokaże,jak do tego doszło.Ciekawe,kto pomyślał o motorniczym i traumie,którą ma.

 • PRZECINAK_149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2015 08:23 PRZECINAK_149

  Crash~Crash

  Znowu niewidzialny tramwaj ! Szkoda człowieka.

  Tak,tramwaj jest taki malutki,że go nie widać. Jak mi przykro z tego powodu. Jeśli ten "pieszy" wszedł na czerwonym,to niech ma pretensje do siebie.

 • PRZECINAK_149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2015 08:22 PRZECINAK_149

  kierowca~kierowca

  Tak sobie szedł i wpadł pod tramwaj, pieszego obowiązują przepisy ruchu drogowego. Ma zasrane prawo przestrzegać sygnalizacji świetlnej.Karać mandatami pieszych na potęgę. Co z tego że ten pieszy się spieszy?,kogo to interesuje?

  Niestety "piesi" to grupa uprzywilejowana,której sie pobłaża i sporadycznie otrzymują oni mandaty. Jeśli zdarzenie miało miejsce z winny pieszego,to od takiej "osoby" Tramwaje Warszawskie i inne służby powinny domagac się rekompensaty finansowej za poniesione straty i akcje ratunkową.

 • PRZECINAK_149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2015 08:19 PRZECINAK_149

  kaktus773~kaktus773

  Kolejna ofiara chorej propagandy, że pieszy ma zawsze i wszędzie pierwszeństwo.

  Dokładnie,nie inaczej,a jeszcze odpowiednie służby pieszym-daltonistom pobłażają !!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl