Ulice

07.05.2015 07:53 utrudnienia w ruchu

Rolkarze przejadą przez Warszawę, drogowcy zwężą ulice

SERWISY:

W czwartek w nocy ulicami stolicy przejadą rolkarze w ramach "NightSkating Warszawa". Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Swoje trzy grosze dorzucą także drogowcy, którzy w najbliższych dniach zaplanowali zmiany w organizacji ruchu na przebudowywanej Trasie AK.

Miłośnicy rolek wystartują o 21.00 sprzed pomnika Mikołaja Kopernika przy ul. Krakowskie Przedmieście. Trasa przejazdu prowadzi ulicami: Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – Towarowa – Kasprzaka – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – Dzika – al. Jana Pawła II – al. Solidarności – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście.

Jak ostrzegają organizatorzy, na trasie mogą występować chwilowe zatrzymania w ruchu pojazdów.

W przejazdach uczestniczy wielu rolkarzy:

Roszady drogowców

To nie jedyne utrudnienia, z którymi muszą liczyć się kierowcy. Kolejne zmiany w ruchu zaplanował wykonawca przebudowy Trasy AK.

W nocy z czwartku na piątek (7-8 maja) w godzinach 24.00 - 5.00 zamknięta będzie ul. Elektronowa na skrzyżowaniu z Modlińską. Dojazd do ul. Elektronowej możliwy będzie jezdnią przy elektrociepłowni (równoległą do ul. Modlińskiej) oraz wjazdem do centrum handlowego.

Tej samej nocy w godzinach 22.00 – 5.00 naprzemiennie będzie zwężana jezdnia ul. Wybrzeże Gdyńskie w kierunku Gdańska.

Od 8 maja (piątek) od godz. 22.00 do godzin popołudniowych 10 maja (niedziela) wyłączony z ruchu będzie lewy pas jezdni ul. Modlińskiej  (w kierunku ronda Starzyńskiego) na odcinku ok. 90 m za skrzyżowaniem z ul. Elektronową oraz na odcinku ok. 150 m za skrzyżowaniem z pętlą autobusową "Żerań". Na zwężonych odcinkach jezdni ruch prowadzony będzie dwoma pasami.

Od 11 maja (poniedziałek) od godz. 6.00 do godzin wieczornych 15 maja (piątek) wyłączony z ruchu będzie lewy pas ul. Jagiellońskiej (w kierunku ronda Starzyńskiego) na odcinku ok. 190 m za tymczasowym skrętem w lewo w kierunku Marek. Na zwężonym odcinku jezdni ruch prowadzony będzie dwoma pasami.

W nocy z 11 na 12 maja (poniedziałek - wtorek)  w godz. 22.00 - 6.00 zwężona do jednego pasa ruchu będzie jezdnia ul. Jagiellońskiej (w kierunku Tarchomina) na długości ok. 80 m.

su/lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ell

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2015 14:16 ~ell

  około 22 wyjrzałam przez okno, było głośno ale do wytrzymania, za to kolorowo i wesoło. wolę jak młodzi rolkują, a nie piją i ćpają. Zresztą każdy wiek ma swoje prawa, niektórzy chyba o tym zapomnieli

 • Yey

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2015 10:05 ~Yey

  Nie mam nic przeciwko grupowemu jeżdżeniu na rolkach.
  Ale puszczanie głośnego łomotu udającego kiepską muzykę o 23 to po prostu chamstwo.

 • Zachwycona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2015 09:40 ~Zachwycona

  "Świetnie się bawiłam", kiedy po godz. 23 na ul. Jana Pawła II stado rozwrzeszczonych rolkarzy przy akompaniamencie rozrywającej uszy muzyki i zachwyconym sobą ich "wodzireju" zatrzymało się, nie wiedzieć po co. Po prostu boki zrywać. Przypominam, że ZABAWA JEST DOBRA, KIEDY BAWIĄ SIĘ OBIE STRONY.

 • mlody

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2015 08:42 ~mlody

  Czy rolkarze muszą jechać w akompaniamencie ryczącej przez głośnik muzyki i to po godz. 23 ????

 • ghhjjkkkl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2015 07:50 ~ghhjjkkkl


  Punol~Punol

  Zaczynamy przejazd o 21, więc raczej większych utrudnień o tej godzinie nie powinniśmy spowodowac. Przejazdy są dwa razy w miesiącu i uczestniczy w nich kilka tysięcy ludzi którzy też mieszkają w tym mieście i chcą z niego korzystac. Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do tej świetnej zabawy. Ja dziś jadę :) Pozdrawiam wszystkich marudzących mieszkańców stolicy:)
  Ja78~Ja78

  To sobie w weekend jeździjcie a nie w tygodniu, kiedy nawet o 21 spora grupa mieszkańców wraca z pracy. Ja kończę o 21:30 i muszę przejechać obok Pl.Piłsudskiego, i znając życie akurat wtedy będziecie jechać Królewską. A nawet jakbym jechał komunikacją to 4 nie przejedzie, bo będziecie blokować jej przejazd (Marszałkowska/Królewska). Gdzieś mam was i wasze przejazdy. W tygodniu to nie czas na takie akcje.


  w weekendy ludzie też pracują :-(

  może mały apel do kierowców autobusów - nie wpuszczajcie w rolkach i z rowerami :-)

 • hghj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2015 07:48 ~hghj


  Punol~Punol

  Zaczynamy przejazd o 21, więc raczej większych utrudnień o tej godzinie nie powinniśmy spowodowac. Przejazdy są dwa razy w miesiącu i uczestniczy w nich kilka tysięcy ludzi którzy też mieszkają w tym mieście i chcą z niego korzystac. Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do tej świetnej zabawy. Ja dziś jadę :) Pozdrawiam wszystkich marudzących mieszkańców stolicy:)
  keksik~keksik

  Wreszcie ktoś otwarcie przyznał, że to jest "zabawa".
  A dla kogo jest świetna to już inna sprawa.


  na pewno świetnie się bawią ci, któzy muszą jechać albo wracać z pracy o tej porze...

 • Motocyklista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2015 18:51 ~Motocyklista


  robi~robi

  ciekawe czy olkarze płacą podatek drogowy ?
  sss~sss

  Tak, w smarach :)

  To jakim prawem korzystają z dróg

 • sss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2015 15:35 ~sss

  robi~robi

  ciekawe czy olkarze płacą podatek drogowy ?

  Tak, w smarach :)

 • prawda to

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2015 13:44 ~prawda to

  Zuzia~Zuzia

  Ludzie naprawdę jesteście nierozumni - przecież każda masa, zamknęcie ulic, maratony, itp. - to mniej samochodów i smrodu.


  Oj, zuzia, zuzia. Co ty opowiadasz? Przecież za takimi rolkarzami, jak za masą kretyniczną, snuje się smród jak za wojskiem. Przepocone brudasy.

 • dommell

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2015 13:36 ~dommell

  Komentator~Komentator

  Znów? Czy nie za często te przejazdy?


  skączcie już z tym ekoterrorem. Jak ktoś chce żeby mu powietrze pachniało fiołkami niech się wyprowadzi z miasta. MIASTO z założenia jets betonowe, z drogami, fabrykami, samochodami, kominami, spalinami itd.
  A już te brednie, że jak sobie psikne czyms pod pachę, albo pojae samochodem, to zabiję mys zpolna w uzbekistanie, bo jest na wymarciu....To tak jak sądzić że dinozaury wymarły bo ktoś gdzieś zaczął więcej puszczac bąków i się klimat zmienił....no prosze Was.... Świat się zmienia, milionami lat to oglądamy. I wątpię żebym miał wpływ na to czy klimat za 20 tys lat będzie taki a nie inny.
  Poza tym ludzie sa jak szczury, zawsze przeżyją...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl