Ulice

11.04.2011 06:21 Utrudnienia w Ursusie

Remont na Traktorzystów:
pół roku bez wiaduktu

SERWISY:

Wieczorem zostanie zamknięty wiadukt na ul. Traktorzystów w Ursusie. Pod wiaduktem - na ul. Cierlickiej – zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają aż pół roku.

O godzinie 22.00 w poniedziałek ulica Traktorzystów zostanie całkowicie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Jagiełly i ul. Wojciechowskiego do przejścia dla pieszych na wysokości PKP Ursus. Dodatkowe utrudnienia czekają na kierowców jadących ul. Cierlicką. Zamknięta zostanie jezdnia w kierunku ulicy Kościuszki, a ruch, sterowany sygnalizacją świetlną, odbywać się będzie wahadłowo

To nie koniec utrudnień

Wykonawca planuje również całkowite zamknięcie ulicy Cierlickiej. Odbędzie się to jednak podczas dwóch weekendów. Chodzi o to, aby zdemontować konstrukcję wiaduktu, a w czerwcu lub w lipcu postawić nowy.

Zmiana tras autobusów

W związku z remontem trasy zmienią także autobusy linii: 194, 394, 716.

Linie 194 i 716 pojadą przez teren dawnych terenów fabrycznych, czyli ulicami Gierdziejewskiego - Posag 7 Panien – Szamoty.

Linia 394 dojedzie z osiedla Niedźwiadek tylko do tymczasowego przystanku PKP Ursus 51, zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ulic Lalki – Balicka – Jagiełły.

Szczegółowe informacje o zmianach w komunikacji miejskiej

Nowy wiadukt będzie wyższy

Wiadukt zostanie podniesiony. Jego obecna wysokość - 3,8 m - jest niewystarczająca dla odbywającego się ulicą Cierlicką transportu towarów. Odczuły to mocno dźwigary obiektu, które są regularnie obijane przez samochody ciężarowe. Po remoncie prześwit wiaduktu będzie mieć 4 metry wysokości.

Wykonawcą prac jest firma WPM Mosty. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3,5 mln złotych. Remont zakończyć się ma wraz z końcem września tego roku.

Remont wiaduktu na ul. Traktorzystów miał rozpocząć się w zeszłym roku, ale z powodu remontu przejścia podziemnego we Włochach został przełożony.

Wiadukt wymaga remontu - fot. ZDMWiadukt wymaga remontu - fot. ZDM Wiadukt wymaga remontu - fot. ZDM
>

su/par/bako/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Henryk_1953

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2011 07:00 ~Henryk_1953

  W związku z remontem wiaduktu wyłączono oświetlenie na części ulicy Traktorzystów. Obecnie ruch pieszy odbywa się w całkowitych ciemnościach na odcinku: od remontowanego wiaduktu do stacji benzynowej Nestle. Czyżby oświetlenie służy tylko do oświetlenia jezdni. A co z chodnikami?

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2011 11:10 ~Tomek

  TVN jak zwykle kłamie - ulica Silnikowa (pierwsza równoległa do Traktorzystów zaznaczona jako objazd na mapce) to dziura na dziurze, a ten niby zaznaczony objazd kończy się na zamkniętej bramie.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2011 08:25 ~mieszkaniec

  http://www.zdm.waw.pl/informacje/wiadomosci/wiadomosci/back/1/article/zamkniecie-traktorzystow-uniemozliwila-pogoda.html


  "jutro" ?

  czyli w srode?
  kto mądry to pisze..

 • huba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2011 21:42 ~huba

  Co do mapki to faktycznie jest to spora pomyłka. Jest to ul. Silnikowa, która z pewnością nie może służyć jako objazd. Poza tym w okolicy ul. Silnikowej trwają prace wyburzeniowe.

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2011 20:46 ~Marek

  Proponuję zająć się sprawą tej mapki, która tylko wielu kierowców wprowadzi w błąd. Proszę o zidentyfikowanie autora tej niekompetencji i jego publiczne ośmieszenie. Temat proponuje przenieść do działu "Absurdy"

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2011 20:37 ~Marek

  To jest jakiś totalny absurd. Ulica, którą prowadzi objazd częściowo już nie istnieje!!! Jest tam obecnie parking przy centrum handlowym Factory. Kolejna część jest zagrodzona a pozostała ogólnodostępna jest w takim stanie, że jeżdżenie tam jest sporym ryzykiem. Jestem ciekawy kto wymyślił objazd ulicą wewnętrzną ZPC Ursus, tóra jest obecnie w prywatnych rękach.

 • huba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2011 19:25 ~huba

  Chyba wiem jak będzie poprowadzony ruch dla pieszych. Postawione są już sygnalizatory do komunikacji wahadłowej. Zorganizowane też zostanie tymczasowe przejście dla pieszych na wysokości schodów na tyłach nowego bloku obok LIDL'a. Tak więc piesi idący od strony ul. Wojciechowskiego chcąc przedostać się do stacji kolejowej PKP Ursus będą musieli zejść schodami za kamienicą przy ul. Jagiełły 4. Następnie będąc po drugiej stronie ulicy Cierlickiej wejdą pierwszymi schodami (jeszcze przed wiaduktem) na ul. Traktorzystów i obok kiosku zejdą do wejścia na perony.
  PS. Waldi widzę, że prócz ironizowania nie jesteś w stanie przekazać cennych informacji.

 • Jowita

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2011 18:27 ~Jowita

  Do pięt mi RENATKO nie dorastasz podwarszawski ciemniaku :-) Na pewno będą siatki zabezpieczające dolną jezdnię i chodniki przed pyłem. Poza tym czytanie z rozumieniem się kłania. WIADUKT MA BYĆ ROZBIERANY W WEEKENDY PRZY NAJMNIEJSZYM NATĘŻENIU RUCHU, A NIE W TYGODNIU KIEDY JEDZIESZ SPRZĄTAĆ BIUROWIEC W CENTRUM:-)

 • huba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2011 16:10 ~huba

  Waldi,
  jeżeli moja propozycja Cię nie zadowala to czekam na Twoją. Skoro samochody będą mogły jeździć wahadłowo to znaczy, że nic nie stoi na przeszkodzie by piesi też się poruszali wzdłuż ul. Cierlickiej (liczę na to, że wykonawca zabezpieczy teren nad chodnikiem). Jeżeli są tam już postawione jakiekolwiek znaki zakazu przejścia to przepraszam. Nie chodzę tamtędy na codziennie - starałem się tylko poprowadzić Tych co prawdopodobnie mało znają okolice.
  Tak przy okazji to staraj się w swoich wypowiedziach przytaczać więcej merytorycznych informacji niż jedynie lekko obraźliwe.

 • zdenerwowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2011 15:33 ~zdenerwowany

  zamknięcie Traktorzystów nie jest specjalnie uciążliwe, istnieje łatwy objazd. Natomiast ograniczenie przepustowości pod nim (ul Cierlicka)spowoduje ogromne utrudnienia w ruchu. Jeżeli dodamy do tego zamknięty przejazd z Piastowa do Bronisz i zwężenie do jednego pasa w Alejach,to dotarcie do Wa-wy zajmie minimum jeden dzień. Gratulacje dla planistów inwestycji drogowych.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl