Ulice

11.09.2011 07:20 dwa przetargi unieważnione

Remont Łazienkowskiego przełożony o rok

SERWISY:

Po dwóch nieudanych przetargach Zarząd Dróg Miejskich zrezygnował z remontu mostu Łazienkowskiego w tym roku.

- Przełożyliśmy remont na przyszły rok, bo nie udało się go wykonać w te wakacje – mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Na dwie tury

ZDM unieważnił dwa przetargi, bo firmy, które się zgłosiły chciały dużo więcej za prace  niż założyli urzędnicy. 

Drogowcy chcieli do końca sierpnia tego roku  zakończyć remont jezdni mostu w kierunku Pragi. W przyszłoroczne wakacje planowano natomiast wyremontować nitkę w stronę centrum. Nic z tych planów nie wyszło.

Nowa jezdnia, krawężniki i odwodnienie

Po remoncie most Łazienkowski będzie miał nową nawierzchnię, krawężniki, urządzenia dylatacyjne oraz bariery ochronne w pasie rozdzielającym jedznie. Ostatni remont nawierzchni mostu był przeprowadzony w 2002 roku.

ran/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • R.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2011 08:15 ~R.

  Najważniejsze, aby odbył się remont nawierzchni. Nie dość, że sama jest pofałdowana to jeszcze te cholerne studzienki. Czy na prawdę, nie mogą one być w linii tak, aby samochody mogły je spokojnie ominąć? Sportowym wozem trzeba jechać 40 km/h i jeszcze slalomem. Dlaczego w Polsce problemem jest wybudowanie stadionu, remont ulicy itp? Ktoś powinien za to odpowiedzieć Pani Prezydent!

 • koza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2011 09:56 ~koza

  czesto jeżdze do rodziców na stegny linią 187 niestety wracam okreżną trasą bo serce mi staje kiedy podjeżdzam pod wiadukt dosyc miałam oczekiwania kiedy sie zawali nie chce akurat przy y tym być

 • co mi tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2011 22:21 ~co mi tam

  Będą przekładać, aż w końcu się zawali i nie będzie opcji - trzeba będzie wydać nieco więcej na nowy, ale budowa trwać będzie 5 lat.

 • sello

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 10:47 ~sello

  Nic nowego, HGW CDN.

 • grzegorz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 09:13 ~grzegorz

  skoro nie ma remontu mostu, to znaczy że pieniądze są niewykorzystane. dlaczego nie można ich przeznaczyć na wyremontowanie zdezelowanej nawierzchnie samej trasy od zjazdu tunelu pod al. niepodległości do placu na rozdrożu w obu kierunkach ? dziury zalane wybrzuszonymi łatami, poprzeczne garby na całej szerokości no i oczywiście pozapadane wszechwładne studzienki. w końcu to trasa o jednym z największych natężeń ruchu. swego czasu się obama wytrząsł nie kiepsko jadąc tą "arterią".
  jak można w takim stanie utrzymywać latami tego typu trasę ?! gdzie jest gospodarz tego miasta ?! a poza tym co za kretyn wymyślił podział ulic na krajowe, powiatowe, dzielnicowe i diabli wiedzą na jakie jeszcze ? szczególnie fajnie ma się to w miastach.
  jezdnią mostu zarządza kto inny, dojazdami kto inny. i mamy piękny porządek. most wyremontują kiedyś tam, ślimaki kiedyś indziej. brawo!!!!
  a co na to koordynator miejskich inwestycji? do pioruna jasnego - ulice w warszawie są ulicami warszawskimi. priorytetem muszą być remonty ulic głównych, choć wszystkie są ważne. i krew mnie zalewa jak czytam, że remont uliczki między blokami a główne trasy to jedno wielkie kartoflisko. raz jeszcze pytam - gdzie jest gospodarz tego miasta? doprecyzuję, chodzi o panią prezydent. jak jej nie wstyd ? i nie chcę słyszeć że to nie od niej zależy. skoro rządzi miastem to musi mieć wpływ m.in. na stan ulic w tym mieście. a jeśli nie, to po co ktoś taki jak prezydent, co to nic nie może. i nie "mówcie" że ma inne obowiązki. gospodarz jest od wszystkiego!!! jeżeli pieniędzy nie ma wystarczającej ilości, to przede wszystkim remonty tras głównych. chętnie się bym dowiedział, kiedy planowany jest remont trasy łazienkowskiej (poza mostem), płowieckiej od zjazdu z wiaduktu do węzła marsa, połczyńskiej (poza skrzyżowaniem z dźwigową), jp2 od ronda onz do al. jerozolimskich, skrzyżowania grójecka/bitwy warszawskiej, skrzyżowania grójecka/ wawelska i dalej do al. jerozolimskich i jeszcze wielu innyc

 • Yami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 07:45 ~Yami

  za rok będzie dwa razy drożej...

 • kk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2011 21:13 ~kk

  jak bym trafił 6 w lotka to oświtlił bym go w barwy legii w dniu meczu świecił by barwami

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2011 20:43 ~Piotr

  Zawali się zgodnie z przepisami i nie będzie problemu.

 • Pan Guma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2011 20:35 ~Pan Guma

  To jest właśnie brak gospodarza. Warszawa potrzebuje twardej ręki.

 • Glo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2011 13:20 ~Glo

  A może w związku z tym połączyć remont jezdni z remontem estakad (przyp. Jezdnia i estakady należą do innych spółek i miały być remontowane w różnych terminach czyli miały 2 razy skorkować most)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl