Ulice

24.05.2019 08:26 przy poleczki

Remont ekranów na Ursynowie. "By jak najdłużej spełniały swoją funkcję"

SERWISY:

Przy ulicy Poleczki wyremontowane zostaną ekrany akustyczne. Prace mają zakończyć się do listopada.

Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich, część ekranów akustycznych znajdujących się przy Poleczki wymaga gruntownej naprawy.

"Chcemy, aby jak najdłużej spełniały swoją funkcję"

"Prace, które przewidzieliśmy, zakładają wymianę stalowych paneli akustycznych na nowe aluminiowe. Wymienione lub naprawione będą również stalowe słupy, wsporniki i belki oraz zniszczone elementy żelbetonowe. Montowane elementy będą zabezpieczone antykorozyjnie i odporne na warunki atmosferyczne. Chcemy, aby jak najdłużej spełniały swoją funkcję" – czytamy w komunikacie ZDM.

Łączna powierzchnia ekranów, które zostaną wyremontowane wynosi blisko 1400 metrów kwadratowych. Wykonawca będzie miał czas do końca listopada.

ZDM podkreśla, że zadaniem ekranów akustycznych jest ochrona okolicznych mieszkańców przed nadmiernym hałasem z drogi.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o otwarciu łącznika Trasy Świętokrzyskiej:

ab/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jakub

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2019 17:46 ~Jakub

  Te ekrany nie stoją od czasów PRL. To są ekrany, które mają tylko około 12 lat (2007 r.)!!! ZDM niegospodarnie wydaje nasze pieniądze na remonty infrastruktury, która powinna wytrzymać 2-3 razy dłużej. Ale oczywiście, kogo w ZDM to obchodzi: wykonawca w 2007r. wykonał, przyjęliśmy i było można wstęgę przecinać. A teraz wymiana?? Znowu ktoś na tym zarobi!!! Ciekawe, czy ktokolwiek odpowiada za takie częste wymiany ekranów (to samo na Prymasa 1000-lecia)??
  A to, że solą bez sensu, to też fakt niepodważalny. Ale u nas nie da się inaczej!!!

 • MrX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2019 13:31 ~MrX

  Po pierwsze jeśli postawili ekrany, to ograniczenie prędkości powinno być do 70km/h. A tak mamy pseudo-autostradę z ograniczeniem do 50km/h, które jest fikcją, więc stoją ekrany.

  Po drugie miasto samo zniszczyło te ekrany :) Ekrany stojące dalej od jezdni są jak nowe, a skorodowane są tylko te stojące tuż przy jezdni. Dlaczego? Ano dlatego, że w zimie sypie się monstrualne ilości soli - spadnie 0,5cm śniegu, który sam stopi się w ciągu 30min - sypie się 3cm soli :) Jezdnie w zimie bywają tak białe, że oznakowanie poziome bywa prawie niewidoczne. I znowu - jak jest ograniczenie do 50km/h to po co tak solić? Ano po to, że ograniczenie do 50km/h to fikcja :)

  Po trzecie zanim zrobi się remont, powinno się przeprowadzić badania hałasu. Ekrany powstały w czasach, gdy w PL były chore normy odnośnie hałasu. Obecnie normy są... normalne. Śmiem twierdzić, że dziś te ekrany nie byłyby potrzebne lub byłoby ich znacznie mniej. Wyremontować tylko te, które rzeczywiście są potrzebne. Jednocześnie nie ma kasy na ekrany, które są potrzebne np. w Dolinie Służewieckiej w rejonie al. KEN.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2019 11:07 ~Nick

  Ciekawe co ile lat trzeba robić remont generalny takich ekranów?

 • AdUrbem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2019 09:12 ~AdUrbem

  Może niech mieszkańcy to wyremontują za swoje akurat większości te ekrany niepotrzebne tylko podrażają inwestycje i zupełnie jak z słupkami służą tylko ich producentom

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl